Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell sminkelni? Ti...

Hogyan kell sminkelni? Ti hogyan szoktátok kisminkelni magatokat? Részletesen, jöhet bármi!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, soha nem sminkeltem magam, maximum néha spirál, meg szemceruza, de ez is ritka. Viszont borzasztó önbizalomhiányom van, és abban reménykedem, hogy ha " széppé teszem magam" jobb lesz, de persze nem szeretném túlzásba vinni. Szóval bármilyen segítségnek örülnék, mert nagyon béna vagyok... Márkák is jöhetnek, mit érdemes venni, mit nem, stb. Ha ez számít, barna szemem van, barna mell alá erő göndör hajam.

Illetve az érdekelne még, hogy nagyon alacsony vagyok (156cm), milyen ruhákat érdemes hordanom, hogy ne "nyomjon össze"? Köszönöm azoknak, akik segítenek, bármilyen tanács jól jön!!:)


2012. dec. 30. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak természetesen bogaram, kis rúzs, alapozó, szemfesték és kész!


38/F

2012. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy szép bőröm van, szóval egyáltalán nem használok alapozót. Pattanásom sincs szinte soha.

Köszönöm a választ:)

2012. dec. 30. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez aztán természetes első, látszik, hogy férfi vagy.. :D

Korrektort használj a bőrhibáidra, az alapozó ha szép a bőröd felesleges. Korrektorból jó az essence stay all day korrektor, egész jól fed és könnyű használni, és érdemes mellé beszerezni egy fényvisszaverőt is, aminek nincs különösebb fedése de segít a ráncokat, mélyedéseket (pl szemek alatt) kiegyenlíteni, felfrissíteni. Én erre a bourjois touché healthy mix korrektort használom. De ezzel ne akarj bőrhibákat eltűnteni, arra nem való. Púdert tudsz használni mattításra és egységesítésre, én a bourjois healthy balance púdert használom. (esküszöm nem fizet a bourjois, hogy reklámozzam őket.. :D) Szempillaspirál, szemceruza elég a szemre, főleg ha használsz fényvisszaverő korrektort. Arcra púdernek én valami zseléset vagy folyékonyat/krémeset használnék, de ezt még a púderezés előtt vidd fel. Lehet kapni nagyon szép, természetes árnyalatokban, és mivel folyékony így szépen beleolvad a bőrbe, nem kelt poros hatást. Esetleg a rúzsodat használhatod krémes pirosítónak, ha a kézfejedre kened, egy ujjaddal felmelegíted és felütögeted az arcodra, és egy TISZTA ujjal elkened. Ha a bőrödre feltétlen akarsz valami alapozófélét kenni használj bb krémet.

Sok természetes színű rúzs van, ami kiemeli a szájszínedet. Én szeretem a catrice rúzsokat, mert jó az ár-érték arányuk. Persze nem egy chanel vagy tom ford, de ennyi pénzért tökéletes, és jó nagy a választék. ha lip tintet használsz, az mégjobb, mert sokkal természetesebb hatást lehet vele elérni, mint rúzzsal, csak hidratáld előtte az ajkaidat, majd töröld le mielőtt az ajakfilcet/festéket felviszed, mert zsíros felületen nem annyira tapad.

2012. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én az alapos arctisztítás után (lemosó, tonik, krém) a korrektorral szoktam kezdeni. Ha használok alapozót (de csak különleges alkalmakkor) akkor az az első. Korrektorból folyékony állagút használok a szem alatti karikákra, és rendes korrektort az esetleges bőrhibákra. Utána bepúderezem az egész arcomat, főleg a T vonalon, mivel zsírosodásra hajlamos a bőröm. Ezután következik a szemem. Leggyakrabban csak szempillaspirált használok, két rétegben. Ha szemceruzát is használok, akkor fehérrel szoktam kifesteni a vízvonalat, barnával/feketével pedig alul. (Felül sajnos nem tudom szépen kifesteni, tusvonalat sem tudok rajzolni :() Utána pirosítót teszek fel. És a legutolsó lépés a szájfény, vagy színtelen ajakápoló.

21/L

2012. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!