Köldök piercing?

Figyelt kérdés

köldök piercing mennyire fáj? nem lehet vele nyáron fürödni, igaz? mennyiért csinálják kb? mennyi idő amíg begyógyul?

13/L



2013. febr. 23. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mielőtt válaszolnék, kicsit offolok.

13 éves vagy, tehát nem nagyon csinálják meg, még szülői beleegyezéssel sem. Ha mégis, akkor nem elég odafigylőek az adott helyen. Tehát ne várj csodákat.


A válaszom:

Maga a piercing semennyire sem fáj. Magyar nyelvben a piercinget az ékszerre értik, aminek nincsenek érzései.

A csináltatása azonban már fáj.

Egy 14G-s branül tűvel, vagy speciális piercer tűvel csinálják. Egy kb 1 cm hosszú szúrást ejtenek a bőrödben, ami pedig fáj. Érzésteleníteni legfeljebb jépsprével lehet, de akkor is érezni fogod, amikor átbökik. Ha volt szúrva már infúzió a kezedbe, akkor azzal határos az érzése. Vagy dobj össze 2 oltást. De mielőtt nagyon megrémülnél, a fájdalomküszöb mindenkinek más, még a testen belül és kívül is! Tehát ha valakinek fájt, a füllyukasztás, akkor nem biztos, hogy egy orrékszer behelyezés is fájni fog.

Nyáron fürdeni? Ezt nem igazán érzem idevágónak, így hogy tél van.

A behelyezéstől számított 4 hétig semmiféleképpen sem szabad kiáztatni, azaz ne menj uszodába, strandra, szoliba, szaunába, ne fürödj fürdőkádba, csak zuhanyozz. Tehát ha nyáron csináltatod, akkor 1 hónapig a strand felé se menj. A gyógyulás ideje alatt az első 2 hétben érdemes tisztogatni (sőt inkább kötelező) a megfelelő tisztító folyadékkal. Vannak akik az alkoholt tartják erre megfelelőnek, bár az alkohol csak kb 85%-os töménység fölött fertőtlenít és nagyon szárítja a bőrt, így én nem ajánlom. Vannak akik octit, az elég jó. Vannak a betadin pártiak, többek között én is az vagyok, nagyon jó fertőtlenítőszer. Van aki hidrogénperoxiddal fertőtlenít, ami rendkívül jó, a nyitottan hagyott orvosi sebeket is azzal mossák ki, remek fertőtlenítő szer.

Ezen kívül vannak gyulladáscsökkentők, amik lehetnek orvosiak vagy természetazonosak. Egy a tuti, krémet semmikép se használj az első két hétben, utána lehet. Addig esetleg kamillás tisztítás. Vagy google-z be a sok más ilyen dolgot.

Egy hónapig nem is érdemes kivenni, kicserélni stb. Addig maradjon benne a kezdő ékszer.

Érdemes elkerülni, hogy megrángasd. Sose nyúlj hozzá piszkos kézzel (értem ez alatt azt, hogy csak tisztogatáskor érj hozzá, akkor is megmosott/fertőtlenített kézzel.). Kerüld, hogy a köldököd környéke erős megterhelésnek legyen kitéve, mert az nagyon tudja lassítani a gyógyulást. Pl: ne felülésezz, ne feküdj a hasadra, ne nyomogasd...

Akkor már csak az árak maradtak hátra:

Egy szimpla ékszeres szúrás ára a 4000ft és a 9000 ft között mozog. A köldökékszer belövés ára 10.000 körül lehet (speciális, nem sima fülbelövő gépes).

Arany vagy platina ékszerrel 20.000 körül van (drága ékszer árak miatt)

Kezelőfolyadékok ára még egy max 1.000ft-ot emészt fel.


Remélem kielégítő a válaszom, ha mégse, írj privátban.


- The Blueskin -

2013. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem vagyok kenyes szoval:D magamnak boktem mar 3 fulbevalot nem is ereztem :DDD meg van porcba is amit nem en azt sem ereztem szovalja
2013. márc. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!