Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól lehet kisfiúk...

Hány éves kortól lehet kisfiúknak fülbevalót adni?

Figyelt kérdés
Az ucsitesóm négy éves fiú és a keresztelőjére szeretnénk venni fülbevalót. Szerintetek jó ötlet? Hány éves kortól lehet kisfiúknak fülbevalót adni?
2008. júl. 10. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

Kedves előző!


Piercinget mikor fogtok csináltatni a fiatoknak? Most 4 éves, akkor gondolom egy szemöldökpiercing vagy ajakpiercing már lassan jöhet.

2010. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Rage Grizzly ***** válasza:
24%

Drága madártej barátom...


A fiam kora nem jogosít téged fel arra, hogy piercing berakását feltételezd.

Azért, mert 4 évesen fülbevalója van, még nem fog tetoválást kapni vagy piercinget.

Amennyiben kapna, akkor sem lenne hozzá semmi közöd!!!

Minden embernek joga van úgy élni, ahogy szeretne. nem a te elvárásaidnak megfelelően!

Ahhoz meg főképp nincs jogod, hogy bárkit is bírálj!!!


Én sem feltételezem, hogy amennyiben esetleg már képes voltál gyermeket vállalni,a gyermeked is az általad tanusított értelmi szinvonallal lesz megáldva... ;)

2011. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Rage:


Ha Neked lehet véleményed erről a témáról, meg a sablonos életről, ne oktass ki mást, hogy a te életfelfogásodat ne becsmérelje! Az értelmi színvonalát pedig szerintem ne Te ítéld meg... Egyébként, ha már arról írsz, hogy mindenkinek joga van úgy élnie az életét, ahogy akarja, akkor gondolj a kisfiadra, mert felteszem, nem ő kérte a playboyos fülbevalót sem, hanem te... Aki csak ilyesmivel tud kitűnni, azt világ életében szánni fogják. Aki pedig a gyerek "vagányságával" próbál ilyen módon villantani, azzal is valami bibi lehetett gyerekkorában... Bizonyos kultúrákban lehet, hogy elfogadott volt, sőt az uralkodók kiváltsága, és sok kis Lakatos Rómeó szaladgál még ma is menő playboyos fülbevalóval a fülében, és cigivel a szájában 4-5 évesen, hirdetve, hogy a társadalmi normáknak nem kell megfelelni, aztán ezzel az indokkal 8 évesen autót fognak feltörni... Ha a fiam 12-14 évesen kitalálja, hogy ki akarja lövetni a fülét vagy kicsit később előáll vele, hogy szemöldök piercinget akar vagy hasonlót, és tényleg nagyon szeretne, elgondolkozom rajta, és az valóban az ő döntése és vágya. Az, ha pár hetesen beleerőltetek egy playboyos fülbevalót a csöpp fülébe, az valami egészen más. Elég, ha tizenévesen rájön majd, mi az a playboy egyébként... Egy néhány éves gyereknek pedig igenis plüssmackó és társasjáték való, mert az egészséges személyiségfejlődéshez ilyen konvencionális, unalmas és sablonos eszközök kellenek, akármennyire is régimódinak és unalmasnak gondolod, nem pedig fülbevaló és bőrdzseki.

2011. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Rage!

Nem gyáztél meg egyáltalán! Talán azzal még egyet is értek, hogy bekerül az ovódába, iskolába és ott néhány gyerek szemében menőnek fog tűnni, hogy neki már van, de ettől, még hiszem, hogy más osztálytársak, csoporttársak szülei engednék, hogy csináltassanak a fiúknak fülbevalót.

Nagyon konzervatívak manapság is az emberek! Mennyi példát lehetne felsorolni!

Remélem nem fogsz találkozni semmilyen negatív megnyilvánulással, de egyáltalán nem hiszem, hogy fiad meguszná a beszólogatásokat!

2011. febr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Rage Grizzly ***** válasza:
0%

:) Ez komoly... :D

Ti valóban a szánalmas, sablobonos "életet élők" soraiba tartoztok. Nektek írhat bárki-bármit, megvannak a saját kis begyöpösödött, elkorcsosult hipotéziseitek. :)

Nem is akarok vélaszolgatni már nektek, mert az értelmi szinvonalatok, emrei érettségetek még nem érte el azt a határt, ahol torálják a másik embert, nem cigányoznak, nem ítélnek el senkit, nem néznek le senkit...stb!

Kibúvót mindíg fogtok tallni, diplomatikusnak tűnű magyarázkodásokat is, mellyel kiállhattok magatokért.

De az élet értelmének valódiságának felfogásáért, még sokat kell tanultok. Önmagában ez nem is baj, mert mindenkinek meg kell érnie erre a szintre.(kellene)


Viszont nektek a Pöttyös Panni és az Ablak-Zsiráf tanulmányozásával kezdenetek, mert nagyon levagytok maradva! ;)


Na, most nyomhatják megint a lenéző, elítélő, bíráló, cigányozó, kiközösítő szövegeteket!

2011. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Rage:


Az értelmi képességeinket légy oly szíves, és hanyagold már!

Te mint a mindenki felett álló pallérozott elme, ne is süllyedj le inkább arra a szintre, amit mi pór nép képviselünk... Akik esetleg úgy gondolják, hogy egy kisgyereknek nem kell kilyuggatni a fülét ahhoz, hogy "önmegvalósíthassa" magát, mert ezzel inkább ártunk neki, mintsem használunk... Ahogy általánosba kerül az ilyen kicsi, szinte biztos, hogy a tanár lesz az első, aki megbélyegzi, ha nem is mondja ki. A többiek szemében ő lesz a rossz gyerek, aki biztos zsivány, és előbb vagy utóbb a gyerek megtanulja, hogy meg is éri ennek megfelelően viselkednie, mert ő akkor biztosan ilyen is... Felesleges. És nem azt mondtam, hogy ne legyen fülbevalója, ha tizenévesen szeretne, hát legyen, na de nem pár évesen vagy hetesen... Nem tudom, mennyi ideig gondolkozhattál gyönyörűséges mondataidon, de biztos tükör előtt gyakorolgattál előtte, hogy még jobban simogasd a saját önbecsülésedet... Nagyon könnyen ítélkezel mások életfelfogásáról, tanultságáról, értelmi képességeiről, közben igen könnyen meglehet, hogy a közelében nem vagy az alap tudásszintnek sem, attól függetlenül, hogy milyen mondatokat farigcsálsz össze. De hiába is tépi halandó ember a száját a hasonlóknak, arra sajnos neked sincs megfelelő értelmi színvonalad (hogy a Te ítélkezéseidet alkalmazzam), hogy felfogd, kevés vagy. Nyugodtan éld a csupán a feddhetetlenül megvilágosult, egyetemes tudás és értékrend birtokosai által felfogható, öntömjénező életedet, amibe nem piszkíthatnak bele a hozzám hasonló, értelmileg perifériára szorult korcsok, és tanulmányozd tovább az értelmező szótárt, hátha találsz még pár nagyon értelmesnek és tudományosnak tűnő fogalmat, amivel bizonygathatod a nem létező felsőbbrendűségedet...


Egyébként röhögök, hogy pont én élnék sablonos életet? :D

Uram isten... Talán sablonos dolog az életemben, hogy kijártam pár iskolát és egyetemet, dolgozom, és habár konzervatívnak messze nem nevezném magamat, tudom, hogy miként faragjak embert a gyerekemből akár fülbevaló nélkül is!


Ennél többet felesleges hozzáfűznöm, mert a fele sem jut el a tudatodig sajnos...

2011. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Rage Grizzly ***** válasza:
6%

Na, megjött az említett diplomatikus válasz... :D


Egyet halgass meg! Azt írod, a tanár lesz az első aki majd megbályegzi a fülbevaló miatt, majd a társai és Ő emiatt belekényszeríti magát a "zsivány" életmódba.


Ha egy tanár a fülbevaló miatt vagy bármi miatt is megbélyegez egy gyermeket, az már számomra eleve az emberi méltóság hiányát tükrözi részéről.


Ha kis iskola társai is már tudnak ítélkezni, az meg a szüleik korcs felfogásának kinyilatkoztatási lesznek.


Adott esetben a fülbevaló, de lehet az egy nem megszokott hajviselet, öltözet..., még nem jellemezhet senkit!!!


Ha a gyermeked osztályában (Pl. alsó tagozat 1-2 osztály) járna egy muszlim kislány, aki vallásának híven shemagot vagy csadort visel, te az első között leszel aki arab terroristának fogja leírni szegényt!!!


Épp találtam is példámra egy linket, ahol a tanár hozzád hasonló iskolázott, konzervatív köcsög módjára mindenki felett állóan elítélt másokat, de a jog, a valódi tiszta emberi értelem szerencsére a törtélem során még mindíg lesöpörte a mocskot!!!


Itt a link, ha még fér az agyoniskolázott árja fejedbe valami tanulni való:

[link]


Tudod miért mondtam ezt? Mert bár lehet, hogy nem vagy rasszista, de aki egy kisgyermeket elítél azért, mert van egy fülbevalója, szerintem szart sem ér!!!



És amelyik kislánynak nincs egyáltalán fülbevalója, akkor már szerinted leszbi?

...ha már az egy kis fülbevalót viselő kissrác zsivány, útonálló.


De tényleg nem érdemes feszegetni, mert lehet neked 1000 iskolád is, emberileg akkor sem érsz a felfogásod és megnyilvánulásaidat tekintve egy őszi pirkadatkor szálló ökörnyálnyi értéket sem!!!

2011. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Tudomásul vettem:


1. A Te ítéleteid a helyénvalóak.

2. A Te értékrended az irányadó.

3. Ha az első kettő nem lép érvénybe, akkor mindenki más véleménye üthető a Tiéd által.


...


Eléggé elhajlottunk a témától, ha már az iszlámnál tartasz meg az árjáknál...

Azt az egyet viszont leszögezem: habár a nézőpontjaink erősen különböznek a kiinduló témában, soha, de soha nem ítéltem el sem a Te gyermekedet, sem másét, és nem is fogom. Ugyanúgy, ahogy nem foglak téged különböző unintelligens szitokszavakkal sem illetni, mint pl., „konzervatív köcsög” vagy hasonlók, annak érdekében, hogy meggyőzzelek a saját igazamról...


Befejeztem. Többet ehhez a témához tényleg nem szeretnék és nem is fogok hozzáfűzni, miután abszolút felesleges, ráadásul az eredeti kérdéstől már nagyon távol járnak a gondolatok, így az egésznek itt már sem helye, sem értelme nincsen.

2011. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Rage Grizzly ***** válasza:
0%

Ez a beszéd! ;)



-Mindenkinek jogában úgy élni ahogy szeretne/tud.

-Senki nem ítélkezhet embertársai felett.


Örülök, hogy barátom szeretnél lenni! Elfogadom bocsánat kérésed és természetesen nem nehesztelek Rád! :)



In nomine Patris et Filio et Spiritio Sancti!

2011. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
66%

Férfiből vagyok. Nekem is ki van lyukasztva a fülem. Magamnak csináltam. /Aki igazán tökös magának csinálja meg az ilyesmit./ Kíváncsi voltam, hogy milyen. A lyuk megvan még és tehetnék is bele ékszert, de nem fogok. Nem válik előnyömre a mindennapi életben annyi biztos.

Azon ellenben mindíg megrökönyödtem és megrökönyödöm ma is, amikor, amikor kisfiúkon vagy egészen pici fiú gyereken látok.

Kedves Mackó Koma! Felettébb taszító a mindenkit lesajnáló stílusod. Megkérdezted te a gyereked, hogy szeretne e? Szerintem ez így tisztességes a gyerkőccel szemben. Egy szülőnek sincs joga a gyereket lyukasztgatni. Akár fiú, akár lány. A szuri az más téma, mert kötelező, de a fülbevaló az nem. Amúgy ha akkora tolerancia bajnok vagy, kívánom neked, hogy mindkét fiad igazi feketében járós hosszú hajú metál harcos legyen majd /mint vagyok én is/, vagy netán punk! :D:D Várjuk az élménybeszámolót!

2011. okt. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!