Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen sminktermékeket vegyek?...

Milyen sminktermékeket vegyek? Még semmim sincs.

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy sminkelni fogok. Milyen alapvető sminktermékeket kéne beszereznem? Milyen márkájút?

16/L



2014. máj. 31. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

amiket én először beszereztem az az alapozó, púder szempillaspirál, rúzs, szemceruza, szemhéjfesték, korrektor...ezek voltak ;) ha ezek vannak és passzolnak hozzád, akkor már gond nem lehet ;)

17F

2014. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha nem nagyon szép a bőröd, akkor egy jó BB krémet ajánlanék, abból érdemes költeni a minőségre, nekem Maybelin van (bocsi, ha rosszul írom), mindenképp teszteld a színt a csuklód belső oldalán!!! Nincs rondább, mint a bőrszínhez nem passzoló alapozó. Szempillaspirál (yves rochiert használok, az natúrkozmetikus, és nekem bevált), meg esetleg szemceruza, szájfény... Aztán majd rájössz, mi tetszik. Szerintem egyszerre max pár dolgot vegyél, aztán alakul. Anyudét jó, ha kipróbálhatod, mert nem költesz el egy vagyont olyasmire, amiről első használat után látszik, hogy nem áll jól. Aztán kinézheted, milyen egyszerű smink tetszik, és ahhoz mi kell. :) ha kell még tipp, írj bátran!
2014. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem írtál semmit magadról, így nem lesz egyszerű.


Alapozó: Hétköznapokra csak akkor, ha problémás a bőröd, alkalmakra viszont jól jöhet egy. Én ezt használom:

[link]

vagy

BB/CC krém: ha nincs bőrhibád, csak a bőrképed szeretnéd egységesíteni (Nem használok, így nem tudok ajánlani)


Korrektor: ez általában jól jön :)

Nekem ez vállt be:

[link]


Szempillaspirál:

Elengedhetetlen darab *-*

Kedvenc: [link]


Egy natúr sminkhez ennyi épp elég is.


Továbbá hasznos lehet:


Szemhéjpúder:

Praktikusabb palettát venni. Egy nude paletta nagyon jól kihasználható.

Illusztráció: [link]


Szájfény/rúzs:

Rúzs vásárlásnál figyelembe kell venni a színeid (bőrtónus, hajszín), az ajkaid formáját (a világos színek teltebbnek, a sötétebb színek keskenyebbnek mutatják az ajkakat), valamint az alkalmat.

Egy nude vagy egy barack színnel nem tudsz mellélőni a hétköznapokon sem.

Rúzs felvitele előtt mindig hidratáld az ajkaid, cserepes ajkakon nem mutat.



Általában vagy szem vagy ajakhangsúlyos sminket szoktunk készíteni. A kettő együtt erőltetett lehet.

Szemhangsúlyos:

[link]

Ajakhangsúlyos:

[link]

Natúr smink:

[link]



A fekete szemceruzát (önmagában) ha lehet, hanyagold. Nagyon keveseknek áll jól. A fekete sáv a vízvonalon optikailag kicsinyíti, összehúzza a szemet.



Ha még érdekel valami írj :)


20l

2014. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 évesen felesleges alapozót használni hacsak nincsenek nagy problémáid, elég a korrektor az esetleges bőrhibákra, vagy ahogy írta a 2. hozzászóló vegyél BB krémet.

Szemspirál, szájfény, ezek a konzervatív tanároknál se verik ki a biztosítékot, szemceruza - fekete, barna, színesből ami tetszik és megy a szemedhez. Én tust is szerettem használni 16-17 évesen, azt gyakorolni kell, de kevésbé mászik el a nap végére, mint a ceruza.

Ezen kívül bármilyen színű szemhéjpúder, rúzsból inkább a pasztell színűek.

Púdert is vehetsz a nem kívánatos helyeken csillogás ellen, csillogós cuccokat pedig szemre, szájra..

A márka pénzfüggő, a DM-ben, Rossmannban kapható olcsóbb márkák között is vannak jó dolgok, mondjuk a százasban meg a kínaiaknál kapható noname cuccokat nem kenném a fejemre. Az Avonnak és az Oriflame-nek is vannak jó dolgai és azok nem olyan drágák. Yves Rochert akkor vegyél ha azt biztos el is használod, kísérletezéshez felesleges drága dolgot venni, én is kaptam drága márkájú kék szemhéjpúdert, ami felkenve hülyén néz ki és nem áll jól.

A körömlakkot nem írta senki, abból mostanában Moyrákat veszek, olcsó és tartós.

Vajon az első hozzászóló 17F milyen rúzst használ? :)

2014. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jobb példa a natúr sminkre:

[link]

2014. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

általában világosabb színeket (barack, halvanyrozsaszin) , meg nude valtozatait ;)

17F

2014. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

írok pár tippet, én ezeket használom :)


alapozó:

ha száraz a bőröd ne vegyél mattosító hatásút, inkább használj BB vagy CC krémet. BB krémből nekem a legjobban a L'Oréal Nude Magique vált be (3500Ft körül van az ára). ha száraz a bőröd, de mégis ragaszkodsz az alapozóhoz, a Maybelline Affinitone-t tudom ajánlani, de mindenképp hidratálj alá.

ha nem száraz a bőröd, bármilyen terméket használhatsz szinte, én a Rimmel-től a Stay Matte-ot használom (1700Ft)


púder:

én annyira nem szeretem, és az aktuális trend is a púder elhagyása, de ha ragaszkodsz hozzá, próbálj ki valamit a Catrice-től.


pirosító/bronzosító/highlighter:

kezdő sminkesnek még annyira nem fontos, mikor én sminkelni kezdtem, egyáltalán nem használtam semmi ilyet, de később rájöttem, csodát művelnek. pirosítóból én a krémeseket szeretem, szintén a Rimmel-es Stay Blushed a kedvencem.


szempillaspirál:

rengeteg szuper jó van. a L'Oréal Miss Manga, Essence I Love Extrem (a rózsaszín külsejű) és az Astor Big & Beautiful Butterfly Look a kedvencem.


szemöldökceruza:

Maybelline - Mastershape vagy Catrice szemöldökceruza.


szemceruza/szemhéjtus:

szemceruzából mindenképp Bourjois-t vegyél, kiváló minőségűek. ha tus vonalat szeretnél érdemess drágábbra beruházni, a MAC Fluidline-ra. természetesen van olcsóbb kategóriájú is, pl. a L'Oréal-tól a Blackbuster vagy a Maybelline-től bármelyik.


szemhéjfesték:

vegyél négyes vagy hatos minipalettákat.

Essence: [link]

Catrice: [link]


rúzs/szájfény:

rúzsból bármi, ami Rimmel (nekem a Kate Moss félék a kedvenceim).

2014. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szemceruza, szemhéjpúder, szempillaspirál, rúzs vagy szájfény!
2018. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!