Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A korrektor nem káros a szem...

A korrektor nem káros a szem alatti területeken?

Figyelt kérdés
Nagyon karikásak a szemeim, ezért minden reggel teszek fel korrektort. 15 éves vagyok, de szerintem tuti nem egészséges a mindennapi korrektorozás. Károsítja a bőrt?

2014. okt. 12. 14:34
 1/4 anonim válasza:
33%

A korrektor eredetileg pattanások lefedésére való, de gondolom ezt te is tudod. És mivel pattanásra való, így szárító hatása van. Szóval, ha nap mint nap korrektorral kenegeted, akkor nagyon szépen ki fogja szárítani a szemed körülötti részt. Tudom, hogy a korrektor jóval olcsóbb megoldás, de hidd el megéri beruházni egy erre a célra megfelelő krémet.:)

15/l

2014. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló válasza nem teljesen helytálló.

Van korrektor ami kifejezetten szem alatti területre való. Általában a folyékony állagú korrektorok is ilyenek.

A kérdésre a válasz pedig, hát igen mint minden szépségápolási termék, nem tesz jót a bőrnek, de igazából a rossz hatása is elhanyagolható. Persze abban az esetben, ha nem vmi olcsó kínai vacakkal kened magad.

Ha karikásak a szemeid elsősorban próbáld meg az okot megszüntetni (hidratálás, sok alvás). Használj szemkörnyékápolót, hidratáló krémet rendszeresen, uborkás maszkot. A Garniernek van színezett szemkörnyékápolája és talán a BB krémeket is lehet szemkörnyékre használni persze ennek jobb ha utánanézel. Mert sok krémnél nem ajánlott szemkornyékre használni.

Sztem próbálj meg többet aludni de olyan úgyis lesz amikor karikásak a szemeid, használj ritkábban, ha vmi jó márkát használsz nem lesz bajod.


21/L

2014. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az első válaszoló rosszul írta, mert van olyan korrektor, amit pontosan a szem alatti területre fejlesztettek ki. Egyébként szerintem az alvás segít legjobban.
2015. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen egyik sminktermék se kifejezetten jó a bőrnek minden napra, de ha jól letisztítod nap végén nagy baj nem lehet belőle.
2018. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!