Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha nem sminkelünk teljesen és...

Ha nem sminkelünk teljesen és tökéletesen inkább ne is sminkeljünk egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tegnap a Fókuszban volt szó arról, hogy nincs annál visszataszítóbb, mintha egy nő nem a megfelelően, azaz nem teljesen sminkel, csak feldob egy kis púdert vagy épp egy szájkontúrt. Ha festjük magunk akkor a-tól z-ig mindent csináljunk végi, mert csak úgy szép. És mi van azokkal akik a szolíd sminket szeretik, csak egy kis egyszerűbb rúzs esetleg szemfestés meg ilyenek? Azok inkább hagyjanak fel, mert nem "tökéletes" a sminkük?
2010. jan. 27. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki ugy tegyen ahogy jól érzi magát! Ha csak szájfény egy kis szemhéj festék akkor ugy és hogy ha mindenre akar festeni akkor tegyen ugy!!Saját izlések és pofonok!Én csak egy kisszájfény és spirál annyi!: )
2010. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez arra gondolt, hogy például az elég csúnya, ha csak szájkontúrod van, de rúzs nincs a szádon. Vagy ha például csak rúzs, a szemeden meg semmi, de semmi, (és a rúzs erős) akkor az is elég furcsán néz ki. Vagy ha pattanásos valaki bőre, és nincs lealapozva, viszont valami hiper szuper szemsminkje van. Tudod? Oda kell figyelni az egyensúlyra. Ha sminkelsz, azzal fel kívánod hívni a figyelmet magadra, az arcodra. Ha pedig felhívod, akkor nézz ki tökéletesen.

Szerintem itt csak erről van szó. Vagy ha valaki nem tud sminkelni, akkor könnyen kinézhet úgy, mint aki belesett az anyu szemhéjfestékébe, vagy rúzsába. Meg például én azt nem szeretem, amikor az idős (de már tényleg idős) nénikék vastagon kihúzzák a szemüket....

Na, mindegy, ez egyéni vélemény.

Én nagyon enyhén szoktam felvinni az alapozót (éppen hogy csak a szem alatti karikákat eltüntessem, és akkor már ugye mindenhova kell egy kicsi, hogy ne látszódjon a színkülönbség), de csak enyhén, mert szép a bőröm, a számra sokszor egyáltalán semmit nem rakok, vagy csak szájfényt (ez fura amúgy, szerintem ha nincs a szádon semmi, csak a szemeden, az szép, de ha csak a szádon, és a szemeden egyáltalán semmi, az nem...legalább egy szempillaspirál, vagy valami...). Én a szememet szoktam hangsúlyozni, de azt sem viszem túlzásba. Régen megtanultam, hogy a szempillaspirál a legfontosabb sminkcucc, és ezt fejlesztettem tovább.

Olyan spirált használok, ami hatalmasra (azt hiszem az 5szörösére a szöveg szerint) nagyítja a szempillákat. Ez gyönyörű, feltűnő, és csodaszép. Más nem is kell.


Na, bocsi, hogy kicsit hosszú lett, de engem nagyon vonz a sminkelés, hát gondoltam megosztom veled.:)

Szép napot és sok sikert!!!!:)

2010. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Amúgy milyen márkájú az a szempillaspirál amit említettél? (az, ami 5x-ös) :D Felkeltette az érdeklődésemet :)
2010. jan. 27. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Astor: Big & Beautiful

Ultra Volume Mascara


:):)

2010. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én csak szemcerkát meg spirált használok, néha 1 kis púder. én így érzem jól magam, nem diszkóba megyek, hanem egyetemre. oda ez is elég. viszont ezek nélkül el sem indulok. már nagyon hozzászoktam.
2010. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)És azt megkérdezhetem, hogy kb mennyibe került? Nem Magyarországon élek, így csak viszonyításképp érdekelne.
2010. jan. 27. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én sem szoktam mindig teljesen sminkelni. ha itthon vagyok akkor általában csak egy kis púder plusz kifestem a szemem. ha megyek valahova(mondjuk, mozi,bár stb ) akkor rendesen alapozó ,púder, teljes szemkifestés + tus, spirál, arcra pirosító.szájra szájfény. de szerintem akinek szép a bőre annak nem is kell mindig teljes smink.
2010. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nem emlékszem pontosan az árára, 2000 és 3000 forint között volt valahol. Ez az egyetlen kozmetikum amúgy, amire ráköltök ilyen sokat, másra nem szoktam:)
2010. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

spirál egy kis arcpirosító púder és kész. gyorsan megvan és sokat dob a kinézeten.

amúgy sosem használok alapozót ilyesmit, nálam a nagy smink szemhéjfestés, rúzs, pirosító.

szerencsés vagyok jó a börtípusom

2010. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!