Orrpiercing 17 évesen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy orrpiercinget. Ha szuratom és mondjuk 25 évesen kiakarom venni akkor látszani fog a nyoma? Két ismimnek nem látszik, nekik benőtt. Ja és hogyan tudom a szüleimet rávenni? Azért nem engedik mert látszani fog a helye. Egy anyajegyre hasonlít ha látszik?

2014. dec. 12. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
És ha begyullad és kiveszem be nő?
2014. dec. 12. 19:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem pl. 13 évesen volt, de csak nyári szünetben, mert sulira nem szabadott. Most 15 vagyok 15.

Emígy nekem nagyon kisebesedett, mert kicseréltem a gyógypircinget (nem szabadott volna). Nem maradt meg a nyoma, csak 2 hónapig volt egy picikét pirosas ott ahol volt a piercing.

2014. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Elég gyorsan, nekem, mikor kiesett 10 perc után benőtt és újra át kellett szúrnom, egy másikkal, mert az előzőt nem találtam és könnyedzett a szemem annyira fájt... :(

De most már nem szeretnék soha piercinget az orromba, mert nagyon kell rá vigyázni.. :(

De te csináltasd meg, ha szeretnéd! Egyszer élünk, mindent ki kell próbálni (ami, tetszik :D)..

#1. vagyok. :)

2014. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem látszik, és nekem ahogy kiesetr aznap be is nőtt,másnap vettem egyet, mert nem találtam meg, de már nem ment bele összenőtt :( azóta nem szurattam
2014. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam venni néha 1-2 napra és nem forr be, de szerintem ez ember függő. Viszont ha nem is forr be mikor majd ki szeretnéd szedni, akkor sem lesz nagy probléma hiszen egy kis lyuk marad ami alig látszik. Nem tudom fülbevalód van-e?! Csak mert kb. ahoz hasonló méretű lyuk marad ott, mint mikor kiveszed a fülbevalót a füledből.
2014. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fog...de kb olyan lesz, mint egy szétmart pattanás...vagyis egy kis mélyedés, és annyi...(nekem annak idején volt, azt be kellett forrasztanom)

A szüleid már nehéz kérdés, ha elzárkóznak a téma elől sehogy, vagy esetleg mondhatod nekik, hogy lassan 18 leszel és úgyis megcsináltatod...de egyébként ha tényleg azért nem engedik, mert nyoma marad (bár általában az ilyen csak egy gyenge kifogás arra az esetre, ha a gyerek beléjük köt a "mert én azt mondtam" miatt - tapasztalat, enyéim is ezzel jönnek folyton...), akkor viszont nyugtasd meg őket, hogy nem fog látszani...:)

2014. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

LoL Rofl LoL asdasd LoL! :D :D:D:D:D:D:D:D:D::DDDD


Ennyi remek kommentárt/választ sem olvastam még :D

Nagyon jót nevettem :D Ez kellett így hajnalban :D


10 perc alatt beforrt...egész véletlenül nem Claire Benett vagy? :D

Be kellett forrasztanod? Miért nem hegesztetted? Jobb! :D

az #1-es meg amúgy #2-es :D és ez kész :D


Na jó, írok értelmes választ is.


Ha szúratod és ki akarod venni, ugyan olyan lyuk lesz, mintha lövetnéd.

Igen, látszani fog a nyoma, de nem véletlenül iszonyatosan vékony az orr ékszer szára. Pont azért, hogy alig látszódjon.

Ha meg csak divatból csinálod, akkor tessék-lássék.

De megsúgom, ha a pattanásokat elkaparod, annak is látszani fog a helye. Ha úgy vágod meg magad véletlenül, annak is. A sok kozmetikum, amit az arcára kennek a mostani fiatalok, is rontja magát a bőrt.

Ezt hívják valamit valamiért-nek.


Amúgy pedig az emberekkel általában szemben kommunikálsz, tehát egy apró kis lyukat nem szokás észrevenni szemből. Oldalról igen, de távolról nem látszik. Persze közelről igen.


Érvelni a szülők felé nehéz. Lehet felhozni, hogy mégis jobb, mint a tetoválás, mert ezt ki lehet szedni, ha megunod, de akár egész életedben is hordhatod. Olyan, mint a füledben egy lyuk. Csak ez épp az orrcimpádban lenne. Munkahelyi hátránya nem nagyon van (nagy része csak ijesztegetés), persze akadnak megrögzült munkahelyek, ahol nem tűrik, de kiszedése 1 másodpercbe telik, ahogy a visszahelyezés is. Egy apró, szolid kövecskét pedig lehet, hogy észre sem vesznek.


Esetleg lehet még meggyőző, hogy "ál orrpiercinget" veszel és azt hordod, hogy meglássák, hogy mennyire fogja el a többi ember a környezetedben.


Anyajegyre semmikép sem hasonlít a helye, sőt. Egy nagyon apró kis lyuk marad ott. Idővel a belső részen be is gyógyul, de a külső, látható részen csak összeszűkül a lyuk.

( [link]

Ezen a linken egy jó ideje már hordott nő látható, aki épp kivette az orr ékszerét. (összehasonlítás képen ott látszik a fül lyuk is)


Nekem van orr ékszerem, és ha kiveszem pár napra, nem látszik a helye és nem is forr össze. (már pár éve megvan)


Remélem ennyi segítség elég lesz, ha nem, akkor írj privátban!

2014. dec. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sikerült! :D
2014. dec. 15. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!