Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szeretném elkezdeni a sminkelé...

Szeretném elkezdeni a sminkelést, hogy csináljam? 21/L

Figyelt kérdés

Eddig soha nem sminkeltem, mert a környezetemtől azt a visszajelzést kapom, hogy nincs rá szükségem, de eléggé egyenetlen a bőröm a régi pattanásos hegektől és néha pattanások is jelennek meg rajtam.

Kicsit száraz bőröm van.

Nem szeretnék túl sok sminket magamra kenni, inkább alapozót szeretnék, mást nem is nagyon akarok használni, de nem tudom, hol kezdjem.

Milyen alapozót ajánlotok, esetleg amik szükségesek egy szép arcbőr eléréséhez? Lehetőleg 3000-4000 ezer forint értékben.


2015. jún. 9. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában már vannak jó márkák: Max Factor, Maybelline, stb. Azért nem ajánlok pontosat mert ezt neked kell kiválasztani. Nincs 2 barátnőm akinek ugyanaz az alapozó "jött be". :)

A tapasztalatokról meg a Krémmánián rengeteget olvashatsz, az említett 2 márkával nekem még sose volt bajom.

A legjobb ha elmész drogériába és kipróbálgatod h milyen árnyalat kell. Mégjobb ha elmész egy Douglasbe, és ott segít a sminkes.


Egyébként ami még kelleni fog: korrektor, púder. Én egy BB krémet is javaslok, hogy amikor nem akarsz alapozót feltenni, de mégis szeretnél szebb arcbőrt.

2015. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Igazából tényleg minden a bőrtípusodtól függ, amikor alapozót választasz. Nekem pl. a Catrice 12h Matt Mousse jött be, sok próbálgatás után :D habos állagú, szépen fel lehet vinni. Na mindegy, nem termékpromózni akarok, ez amúgy is mattító, így zsíros bőrre van, téged valószínűleg szárítana.


Ha vannak kisebb hegek az arcodon, a BB krém szerintem nem ad elég fedést. A pattanásra (ami nekem is szokott lenni) meg sztem az Artdeco Camouflage Cream-je nagyon jó, a megfelelő színben persze. Douglasben lehet kapni, kb 4000 egy tégely, kicsi, de nagyon sokáig elég. Nekem nagyon bevált. Amúgy a Douglast nem ajánlom először, mert nem tudod még pontosan, hogy milyen típusú termékre van szükséged. Ott minden iszonyat árban van és az eladónő meg rávesz, hogy vedd meg, és az a tapasztalatom, hogy nem nagyon értenek ám ők ehhez.... szépen ki vannak sminkelve, és ott meg is áll a tudomány (tisztelet a kivételnek). Inkább próbálgatást ajánlanék: száraz bőröm van -- rossmann/dm sminkrészleg -- alapozók száraz bőrre, aminek tetszik az állaga -- megnézni krémmánián!!!!! nagyon fontos!!! :D csak a jó feedbekeseket vedd meg -- szín kiválasztása -- otthon felkened. Nekem ez működik. Legeslegelső alapozómat Douglas tanácsadóval vettem, hát.... nem kellett volna, nem volt jó, csak akkor még nem tudtam ezekről semmit. Ja, és 8.000 Ft volt.


A technikával kapcsolatban meg youtube sminkes tutorialokat tudok ajánlani, vannak kezdőknek is, amik részletesen elmagyarázzák, hogy kell. Keress rá, van magyarul is, de angolul sokkal több és jobb van. Sok sikert!! :)

2015. jún. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat. :)

Ment mindkettőtöknek a zöld kéz. :)

2015. jún. 10. 06:20
 4/5 anonim válasza:
Ami még nagyon sokat tud dobni az egy szempillaspirál, elég gyors is felvinni.
2015. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem túl korai?
2015. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!