Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van valami szer ami leoldja a...

Van valami szer ami leoldja a septum ékszeremről és a lyukam pereméről a rászáradt váladékot (taknyot)?

Figyelt kérdés
Nem olyan egyszerű azért tisztán tartani, újdonsült septumtulajdonosként sajnos ez már több ízben is előfordult velem. Ha nem figyelek oda eléggé, egy egy orrfújásnál rajta marad a szárakon egy kis fika ( főleg ha nem otthon vagyok, hogy a tükör előtt ácsorogva nedves fültisztítóval megtörölgessem ) ami rászáradva komoly kellemetlenséget és fájdalmat okoz nekem! :( Régen azt hittem elég ha egy kis vízzel és egy falat zsebkendővel áttörölöm az orrom, ami általánosságban így is van, de ha ez bekövetkezik az már problémát jelent. Alkoholos termékeket kizárnám, az alkohol elvileg megölné a hasznos baktériumokból álló sebflórámat, amit mindenhol emlegetnek. Kérlek segítsetek találni valami készítményt, amit magammal hordhatok és azt zsebkendőre öntve fájdalommentesen megszabadulhatok a szikkadt takonytól! :(

2015. jún. 18. 01:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Octeniseptet rácsöpögteted egy fültisztító pálcika végére addig, míg a végén lévő kis vatta teljesen átitatódik vele, majd azzal óvatosan párszor átsimítasz rajta. Ezt két-háromszor megismételed utána simán le is jön(és közben is). (Rehidratálni kell a vízvesztett anyagot, de amúgy vízben is feloldódik.) A lyuk peremével pedig vigyázni kell, ne sértsd fel a lyukat. Ezért is inkább octenisept és nem alkohol vagy sima víz.

Hasznos baktériumból álló sebflóra nincs. Hasznos baktériumok a bélrendszerben vannak, ha már a sebbe kerülnek, akkor eléggé haszontalanná válnak, sőt ott már rossz ha van. A seb elsőnek a vérellátásnak köszönhetően vérlemezkékkel telítődik amik oxigén és egy enzim hatására megkeményednek (varrosodás), míg az alatta lévő sérült szövet a tört és sérült sejteket leválasztja, fehérvértestekkel együtt kibocsájtódik (minimális gennyedzés). Ez után a varr alatti rétegben megindul a sejtosztódás, amint kész, a fedőréteg is meggyógyul.

Testékszer esetén mivel az ékszer szára ott van, így a testszövet körbeveszi és a lyukfalon lévő sejtfalak "keményednek". Ez a "keményedés" a gyógyulási idő.

Vadhús (keliodos kinövés) akkor jön létre ilyen esetben, ha a sejtek az ékszerszár mentén túlszaporodnak. Ezért is "kell" kezelni minden testékszert szúrás utáni időben, hogy ilyen ne történjen.


Fültisztító pálcikát tudsz magaddal vinni sterilen is, folyadéknak meg vegyél egy egyszerű 5 köbcentis fecskendőt patikában kupakkal. (ha a fecsiből elfogy, csak után töltöd)


Remélem eléggé hasznos voltam, ha mégse, írj privátban!

2015. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!