Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan sminkeljek, hogy rajta...

Hogyan sminkeljek, hogy rajta maradjon a bőrömön?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem el sminkelni, de valahogy nem megy, nem technikailag, hanem egyszerűen nem marad rajta a bőrömön, bárhogy próbálkozom, felrakom és 1-2 óra múlva mintha semmit se csináltam volna az arcommal... Ez főleg a korrektor-alapozó-púder részéről mondható el. Kicsit, de nem vészesen zsíros bőröm van, miteszerekkel, elég tág pórusokkal, de általában kevés pattanással. Jelenleg a rimmel lasting finish 25h-s alapozóját használom, néha keverem az oriflame giordani gold alapozójával, hogy jobban passzoljon a szín, catrice comouflage korrektorral és rimmel stay matt púderrel. A második kettőről mindenki ódákat zeng, az elsőt barátnőim ajánlották, hogy nekik milyen szuper, nekem valahogy mégse válnak be... Tinédzser vagyok, nincs pénzem méregdrága dolgokra, ahogy igazán több termék tesztelgetésére sem, de próbáltam nem a 100ftos bolt szintjéből válogatni, valahogy mégse sikerült úgy ahogy számítottam rá. Az a módszer, hogy korrektort rakok a pirosabb foltjaimra, az alapozót belütögetem/maszírozom a bőrömbe kézzel és lepúderezem az arcomat. Milyen terméket vegyek hasonló árban, hogy legyen hatása is a sminkelésnek? Vagy mit változtassak a módszeremen?

2016. márc. 18. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt dolgokat használsz, ezek a termékek nekem is beváltak.

Nem lehet hogy csak te látod úgy hogy lejött rólad, velem is sokszor előfordul hogy úgy látom, de közbe meg nem.

Probáld meg hogy olyan 4 óránként újra púderezed az arcod, ezeknél a árfekvésű púdereknél egyébként is újra kell, persze attól is függ hogy mit csinálsz napközben, mert pl ha sportolsz le jön pikkpakk.

Szerintem még annyira figyelj hogy próbálj meg alapból is keveset felvinni, mert szerintem minél többet raksz annál hamarabb leizzad.

Esetleg mattosító tonikot használj hogy később ne fényesedjen át az arcod, és így tovább tart.

Esetleg kiprobálhatod az alapozó ecsetet is, nekem azzal tartósabb a végeredmény, és már jó minőségűt 1000Ft-ért veszel, megéri :)

2016. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Rimmel, Oriflame nem olyan jó választás. Árukhoz képest rémes minőségűek. Ezen az áron már tudsz rendelni Holika BB-t ami jobb minőség, jobban fed, tartósabb is. Csak hát boltban nem kapható tudtommal, ezért rendelni kell (ebay-en pl 1200 ft körül van). Emellé egy jó púder kell... hát ebből is van olcsó és jó, pl CV vagy az Essence átlátszója is azt hiszem jó minőség. Mármint Rimmel/Oriflame termékekhez mérve jó.

De ezeken kívül fontos a bőr előkészítése, arclemosót használni, hidratálni kell sminkelés előtt. És persze napközbe ne fogdosd az arcod mert attól minden smink lejön. Vagy ha folyton odalóg a hajad attól is lejöhet. Ja és alapozókhoz duo fibre ecsetet használj, mert sokkal jobb úgy az eredmény mint kézzel felmaszatolva.

2016. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pupának a kompakt alapozóját használom. Csak fel kell tenni alapozónak is jó, szépen megmarad rajta a smink, és matt is, púder sem kell. Javítani is könnyű, csak bepúderezed magad vele, ha már lekopott.


[link]

2016. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) Sajnos nem csak én látom úgy hogy lejött, van hogy felrakom reggel 6 körül és 2 óra múlva már szólnak hogy foltokban van az arcomon, szóval mossam le vagy csináljak vele valamit.


Sok jót olvastam már azokról a BBkről, csak mivel még nem vagyok túl tapasztalt színválasztás terén, még úgy se hogy ott van előttem a termék és kenegethetem, eddig látatlanban nem mertem rendelni ilyesmit, de majd lehet, hogy ha nem találok drogériásat megpróbálkozok velük. Az arcfogdosás meg a másik, bár már kezdek 'leszokni' róla, de mivel ugye csak mostanság kezdtem sminkelni és előtte eléggé berögzült szokásom volt az arcom taperolása néha még az is előfordul, hogy az szedi le... De ez ellen igyekszem tenni. :D


Megpróbálok majd jobban 'előkészíteni', mert azt eddig felületesen csináltam, köszönöm szépen a tanácsot, és az ajánlásokat mindhármótoknak! :) Ha valaki esetleg drogériás terméket tud mondani még hasonló áron, amik jobbak ezeknél azt is megköszönöm! :)

2016. márc. 18. 21:36
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Érdemes lenne egy primert használnod, és az után feltenni a sminket, illetve kipróbálhatsz sminkfixáló sprayket is, ezek mind-mind tovább fent tartják a sminket az arcodon.
2016. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rendes bőrápolás, primer, bőrödnek megfelelő alapozó.


Szerintem ecsettel szebb lenne a hatás.


Azzal nem értek egyet, hogy nem kéne fogdosnod az arcodat. Nekem orrfújáskor se jön le az alapozóm.

2016. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen primert ajánlotok?:)
2016. márc. 19. 10:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Nivea start makeup primere elég jó, de alá kell primer, majd jol eldolgozva alapozo,aztan korrektor,puderal fixálva egy idő után valóban el tud halványulni a börön a smink én is észre vettem, de vannak tartós termékek, maybeline fit me alapozója is jol szuperál és pár óra után is ott marad, korrektor maybeline fit me folyékony korektora, púderből meg L'Oreal.
2020. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!