Lenéz a sminkoktatóm?

Figyelt kérdés

Néhány hete elkezdtem egy sminkes kurzusra járni, a családom nem gazdag egyáltalán, így azt kaptam karácsonyra, hogy a felét kifizetik, a másik felét én magam tescozom össze. :D

Szóval én mindig is a drogériás termékekkel sminkeltem magam, eddig a Chanel és hasonló kategóriájú termékekről csak álmodoztam.. :D Viszont az oktató ilyen színvonalú/űrkategóriájú termékekkel dolgozik, és ezeket mondogatja nekünk mindig, hogy az otthoni gyakorláshoz ezeket vegyük meg. Én mondtam neki, hogy nekem sajnos nem telik 10 ezer Ft-os alapozóra, stb, és hogy jó-e, ha az otthoni gyakorláshoz én maradok a drogériás termékeknél? Hisz tudom, nem ugyan az a minőség/színvonal, de gyakorlásra szerintem korrekt. Azt mondta, rendben van, de azóta állandóan rosszul érzem már magam a kurzuson. Egyesével oda szokott menni mindenkihez, mialatt sminkelünk, de hozzám csak akkor jön, ha hívom, amúgy rá sem bagózik arra, hogy mit csinálok épp a modellemen.. És ha oda is jön, akkor is elég lekezelő stílusban beszél velem, volt, hogy szóvá is tette, hogy "azért nem tudod szépen elsatírozni az erős vonalakat, mert ilyen catrice anyám kínja dolgokkal sminkelsz otthon"....

holott basszus... 21 éves vagyok, suliba járok, rajtam kívül a kurzuson minden más réstvevő fiatal, 30-as gazdag feleség/anyuka, persze, hogy sokan az első alkalommal többtízezres összegben összevásároltak mindent, de nekem nem telik rá, és azért, hogy otthon gyakoroljak, nem is látom értelmét annak, hogy drága termékeket vegyek. (Nyilván, ha komolyan foglalkoznék vele, akkor pl. egy menyasszonyra nem Essence alapozót kennék..)

Szóval kezdem magam rosszul érezni a kurzuson, kezdem nem élvezni a dolgot.. Pedig imádok sminkelni, imádok ezzel foglalkozni, de az oktató néhai stílusa annyira elkeserít... Nem lehet mindenki gazdag, nem lehet mindenki kollekciója csak Mac és Chanel... :(


2016. márc. 22. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj.. nehéz ügy.

Szerintem hívd csak oda nyugodtan, kérdezd meg nyugodtan, amit nem tudsz.

És mutasd meg mindenkinek, hogy te egy Catrice alapozóval is díjnyertes sminket kreálsz!

Sok sikert! :D

2016. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Jelezd neki, hogy nem érzed, hogy eléggé figyel rád. Te fizettél és gondolom nem keveset, az ő dolga, hogy te jól érezd magad es megtanulj sminkelni. Ezért fizettél.
2016. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen helyeken ez megy. Sminktanfolyamra nem a csórók járnak, vagyis hát tetszik nem tetszik, nem nekik van kitalálva. Tényleg nem lehet rendesen megtanulni a szakmát, ha szar alapanyagokat használsz. A Catrice és társai nem rosszak hétköznapokra, de profi sminket sosem fogsz tudni velük készíteni, egyszerűen nem arra vannak kitalálva. Nem lenéz az oktatód, de sajnos igaza van, úgy van vele hogy csodát nem fog tudni tenni veled, ha szarral dolgozol, minek öljön bele energiát. Nem rosszindulatból mondom ezeket, csak hát tényleg ez van.
2016. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan barátnőd aki ilyen drágább cuccokat (is) használ és megengedné hogy gyakorolj rajta?

Amúgy én se vagyok a drágább smink híve, eddig szint minden sminkcuccból találtam jót 1-2 ezer forintért igaz kell pár próba mire rájössz, de pl tusok, spirálok, szemhélyfestékek Avonban is vannak jók, de még a sarki drogériában is találni érdekes dolgokat.

2016. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nincs, a legtöbb barátnőm összes smink-rutinja egy szempillaspirál, a baráti körömben én vagyok az egyedüli "sminkmániás" :D


Utolsó előtti válaszoló: köszönöm Neked is, ebből a szemszögből még nem gondoltam át a dolgot. De végül is, mondasz valamit. És igazad is van, persze. De nekem sem jutna eszembe Essence alapozót kenni egy menyasszony arcára, hiszen (terveim szerint) mire elvégzem a sminkest, addigra pont végzek a másik szakmámmal is, remélhetőleg találok valami rendes munkát, és szépen megveszem magamnak a professzionális termékeket. (Amúgy van egy listám, amiket az oktató írt fel nekünk, hol, milyen márkából mit érdemes megvenni, Ő azokat használja, tartós, jó minőségű, stb.)

Csak annyi, hogy a gyakorlás alatt nem igen telik rá. Sajnos.

De ettől függetlenül persze jogos a Te felvetésed is.

Köszönöm :)

2016. márc. 26. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!