Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Frissen szúratott industrial...

Frissen szúratott industrial piercinggel mennyire kockázatos sportolni, illetve úgy általában okozhat gondot a viselése edzés közben?

Figyelt kérdés

Régóta tetszik az industrial és most már erősen fontolgatom, hogy megcsináltatom. Úgy tudom, hogy elég nehezen gyógyul és eleinte nagyon kell rá vigyázni. Ami igazán aggaszt, az az, hogy elég aktív vagyok, mindennap edzek: futok, konditeremben csoportos órákra járok vagy súlyzós edzést végzek. 1-2 napnál többet nem szívesen hagynék ki, de félek, hogy ezzel hátráltatom a gyógyulást vagy összeszedek valami komolyabb gyulladást.

Okozhat problémát az edzés közbeni izzadás (általában elég rendesen folyik rólam a víz) vagy a futás közbeni rázkódás? A hajam rövid, ráadásul fel van nyírva azon az oldalon, ahova csináltatni szeretném, szóval beleakadni tuti nem fog.

Már kinéztem magamnak egy helyet, természetesen az ottani piercer véleményét is kikérem a témában, de gondoltam, rákérdezek itt is, hátha valakinek van személyes tapasztalata.



2016. máj. 8. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Alapból nagyon nehezen gyógyul és hosszan. A rázkódás is kihat rá, mivel valamennyire húzza a fület, illetve nagyobb mértékben az, hogy izzadsz. Az izzadságba beleragad a levegőben lévő por és bacitömeg, ami könnyebben a lyukba kerül. Ezt megelőzendő, kezelni kell.

Viszont ezt is meg lehet oldani. Szúrasd kettő, könnyebb ékszerrel. (pici titán barbellekkel, vagy bioplaszt szárassal) (Tehát külön) A gyógyulási idő minimum 1 hónap, de lehet 1 év is. Ezt célszerű kibírni és várni. Ha mind a két lyuk gyógyult, akkor cserélni egybefüggő industrial ékszerre.

Ápolni rendszeresen, napi 4-5 alkalommal (de edzés előtt és után mindenképp) octenisepttel érdemes.

Viszont a szaunázást, szolit, gőzfürdőt, úszást kerülni kell legalább egy hónapig. Persze célszerű minél hosszabb ideig, amíg gyógyul, nem kiáztatni.

A testékszerek akkor kockázatosak, ha valami nyomhatja őket, vagy beleakadhatnak valamibe. (Pl.: sisakok, vagy birkózás...stb.) De ettől még rengeteg sportolónak van itt-ott testékszere.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

2016. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hétben szinte keresi az indokot hogy fájjon, aludni valszeg jó ideig nem fogsz azon az oldaladon, de utána csak akkor szokott fájni ha belekapsz... de akkor üvölthetnél.
2016. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!