Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van olyan aki azért nem...

Van olyan aki azért nem vásárol egy bizonyos sminkterméket mert állatokon tesztelik? Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés
2016. júl. 23. 10:11
1 2 3
 11/21 Sunshinedoll ***** válasza:
96%
Ezek elvi kérdések. Szerintem a legtöbb ember azért odafigyel arra, hogy milyen céget, és ezáltal milyen tulajdonost támogat. Márpedig az, hogy vásárolsz tőle, az azt jelenti, hogy támogatod. Van, akinek az állatvédelem a fontos, én meg pl olyan cégektől nem vásárolok, amiknek a tulajdonosai rasszisták/antiszemiták (Jeffree Star, Kylie Jenner, Kat von D, limecrime), mert eszemben sincs olyan embernek adni a pénzem, aki így gondolkodik a világról.
2016. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Írnátok a MAC-től vagy az Estée Lauder-től jobb márkákat amik jobbak, olcsóbbak, és nem kísérleteznek állatokkal?
2016. júl. 23. 13:16
 13/21 A kérdező kommentje:
Amúgy ilyen Kylie Jenner sminkcuccokat én sem vásárolnék.
2016. júl. 23. 13:19
 14/21 Sunshinedoll ***** válasza:
itt megtalálod őket: [link]
2016. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én kedvelem a catrice-t, a nyx-et például.
2016. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát azért egy Catrice-t nem hasonlítanék egy MAC-hez.
2016. júl. 23. 14:11
 17/21 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének olyan márkák, amik nem tesztelnek állatokon.

Nekem eddig csak ezek váltak be smink cuccokban, pedig ezer félét kipróbáltam, drágát is, olcsót is, nagyon-nagyon drágát is, pár száz forintba kerülőt is.

Loreál, Clinique, Lancome

Egyértelmű listát nem olvastam, csak olyat találtam neten, hogy lehet közük az állatkísérletekhez. Ezen rajta van a Loerál is. Na ez nem igazán tényszerű megfogalmazás, hogy lehet köze. De milyen köze?? Meg mondjuk egy Loreál cégnél van ezer féle márka. Most akkor melyiket tesztelték? Melyiket nem? Ha nem, akkor mit jelent, hogy azért lehet hozzá köze?

2016. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon odafigyelek, hogy ne vásároljak állatokon tesztelt termékeket. Ahogy valódi bőr vagy szőrme termékeket sem vennék, ez sem fér össze az elveimmel. Egyszerűen nem, nem elfogadható számomra, hogy olyan márkák, mint a MAC még ma is állatokon tesztelnek. Rengeteg alternatív mód van a termékeik tesztelésére, ez nem kifogás. Nem kell rabokon tesztelni (bár egyébként nem rossz ötlet, ők is emberek, akármit is tettek) mert rengeteg márka megoldja anélkül. Akik Kínában is forgalmazzák a termékeiket, azok biztosan tesztelnek állatokon, mivel ott kötelező még mindig.


Olyan jó minőségű sminkmárka, ami nem tesztel állatokon? Kat von D termékei, Jeffree Star cosmetics (bár kicsit irónikus most őket egymás után említeni), NYX, Lush, és például az összes termék a pinkpanda.hu-ról. Legtöbbjük simán felér egy MAC termékhez minőségben, bár nekem a Catrice-el sincs bajom egyébként, a legtöbb sminkcuccom tőlük van.

2016. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak állatokon és embereken lehet tesztelni, vannak más módszerek ahol senkinek nem kell szenvedni, meghalnia. De az drágább, ezért inkább állatokon kísérleteznek, ami undorító és felháborító dolog. Nem az állatnak kell a sminktermék, miért nekik kell szenvedniük sok idióta ember miatt akik azt hiszik ettől lesznek jobbak meg szebbek?
2016. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, a MAC-hez hasonló minőségű, de állatokon nem tesztelő márkákat itthon baromi nehéz beszerezni (csak, hogy párat említsek: NARS, Too Faced, Tarte, Urban Decay). Az Artdeco-ról mondjuk úgy tudom, nem tesztelnek, árban kicsivel olcsóbb, mint a MAC, de minőségben szerintem van olyan, legalábbis nálam a pirosítójuk úgy marad fent 8 órát simán, hogy hajlamos vagyok folyton az arcomhoz nyúlni.

Egyébként, hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: igyekszem odafigyelni rá, viszont nem csak cruelty-free termékeim vannak, mivel, mint említettem, Magyarországon baromi nehéz minőségi, szép összetevőkből álló, de cruelty-free terméket vásárolni. A Catrice-nek, Essence-nek és hasonló olcsóbb márkáknak vannak jó dolgaik, pl. korrektor, szemöldökceruza, de sok termékük bőven hagy maga után kívánnivalót, így ezt nem sorolnám a minőségi márkákhoz. A NYX nem tesztel, viszont még egy terméküket sem próbáltam ki, de ha megnyílik a külön üzletük, akkor biztos, hogy vásárolok tőlük, mert a folyékony rúzsaik eléggé izgatják a fantáziámat. :D

2016. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!