Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért nem engedi, hogy sminkel...

Miért nem engedi, hogy sminkeljem magam?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik, hogy minimális sminket használjak. Nem sokról lenne szó, csak egy kis szempillaspirálról, meg korrektorról. Előbbit azért, mert nagyon rövidek a szempilláim, szinte alig látszanak, utóbbit meg a szemem alatti karikákra/erekre, ugyanis mindkét szemem alatt két jól látható, kék ér van, ami nagyon zavar. Mit tegyek? Hogyan győzhetném meg őket?

2016. júl. 30. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös válaszoló vagyok, és egyetértek a #10-essel!! Én is így tettem, és végre kivívtam magamnak a "függetlenséget". Mármint sminkelésben. Mi az, hogy még korrektort sem enged? Mi rossz van abban? Ne hagyd, hogy lerombolják az önbizalmad ezzel!! Ha mindig engedelmes kiskutya vagy, felnőttként is bele fognak szólni az életedbe!! Ne hagyd!!
2016. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Rendben...hát gondolom egy próbát megér :)
2016. júl. 30. 16:14
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
14 évesen, ennyit simán lehet. Én is ennyit használtam (plusz púder, meg ajakápoló) akkor is vedd meg, akkor is használd, állj a sarkadra. Ez a XXI. század!!!
2016. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Fizikiwi ***** válasza:
52%
Próbáld meggyőzni őlet, mondd el hogy ez neked fontos, hogy ez boldoggá tenne. Szépen normális hangnemben. Esetleg az egyik barátnődnél sminkeld ki magad, és küldj egy fotót, hogy lássák hogy hogy áll.
2016. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért elképzelem anyád ahogy közli többet ne merészeld elrejteni az arcodon megjelenő rikító ronda pattanást, miféle nőnek képzeled magad hogy nem mutogatod a nagyvilágba :D
2016. aug. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A természetesség híve. -.- Azt mondja, ez a tinédzser kor velejárója, nincs mit szégyellni rajta...Nem akarnak hallani semmilyen sminkről, azt mondják, akkor sminkelhetem magam, amikor az első saját fizetésemből megveszem hozzá a kellékeket. Mondtam hogy megveszem zsebpénzből, erre az volt a válasz, hogy a zsebpénzt is ők adják, úgyhogy az sem az én pénzem. Ugyanez a helyzet a szemöldökszedéssel. Csak azt hajtogatja anyám hogy "Nem kell, nekem is csak 23 éves koromban lett kiszedve, te is ráérsz akkor". Tényleg nagyon jó lenne, ha valaki akivel történt hasonló, elmondaná, hogy mivel sikerült meggyőznie őket.
2016. aug. 2. 13:32
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megkönnyítette a dolgom, hogy kolis vagyok. Tettem pénzt félre, és amikor összejött elég vettem belőle szemhéjtust, szemceruzát ilyesmit. A szemöldökömet meg az egyik kolis társammal szedettem ki, azóta már magamnak is meg tudom csinálni, nem nehéz.Az én anyum elég konzervatív, de egy idő után elfogadta, hogy én nem ő vagyok. Bár az elég durva, hogy neked korrektort sem enged, mert a pattanás természetes. Szerintem neki az a problémája, hogy neki sem engedte az anyukája, és azért cseszeget téged is.
2016. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha nagyon hajthatatlan, neked meg kényelmetlen így akkor nem marad más mint a hazugság. Nem szeretem ezt ajánlgatni, nem egy jó dolog de az ultrakonzervatív szülők sokszor nehezen változnak. Vagyis: összeszeded rá a pénzt, egy korrektort és egy szempillaspirált összesen 2000-2500 forintból már kapsz a dm-ben. Megveszed, a táskádban tartod (csak nem ellenőrzi a tolltartódat is minden nap hogy rejtegetsz-e benne sminkcuccot), minden reggel 5 perccel korábban mész suliba, felteszed, viszel sminklemosó kendőt és hazafelé úton lemosod. Aztán édesanyád egyszer csak visszatér a mi évezredünkbe.
2016. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád járt már az utcán ebben az évszázadban? Gondolom valami nagyon sajátos gondolkodású nőszemély lehet, ha a korrektor is tabu. Ahelyett, hogy örülne neki, hogy nem a drogok meg a pia felé hajlasz. Nekem is ezen a nyáron lett komolyabb felszerelésem, előtte még a szempillaspirált se akarták meghallani se. Most meg? BB krém (színezett hidratáló), púder, szempillaspirál, korrektor, szemceruza, tus, szájfény és még sorolhatnám. Nem tudom mi hatott rájuk, de örülök neki. Amúgy apukád mennyire veszi komolyan ezt? Képesek lennének átkutatni a cuccaid, hogy megtaláljanak egy korrektort, amit azért vettél, mert magadnak akarsz tetszeni? Egyébként erre a helyzetre csak azt tudom javasolni, hogy mondd el nekik, hogy te nem érzed jól magad így a bőrödben, és magadnak akarsz tetszeni, nem a Józsikának meg az Ödönkének. Gondolom azt már maguktól is leszűrik, hogy komoly bajok lehetnek abból, ha te nem szereted így magadat. Habár ha nem akarják, hogy elrejts egy fekete táskát erekkel fűszerezve, mondván hogy ez a természet ajándéka, akkor elmondhatnád nekik, hogy ez annak a következménye, hogy sokat tanultál, mert a mai általános iskolákban hajtanak, mint az állat és ha nem vagy csillagos hatos, akkor a nevesebb gimikben kidobnak, mint macskát a dolgát elvégezni. Talán ezek után átértelmezik a "természet ajándéka" jelentését. Nem tudom mennyire vagy pattanásos, van-e szemüveged vagy fogszabid, de tegyél egy képet anyud elé egy pattanásos korunkbeli srácról, lehetőleg szemüveggel, fogszabival és kérdezd meg tőle, hogy egy 10-es skálán mennyire tartja vonzónak. megnézném a válaszát meg a reakcióját. Én simán, gondolkozás nélkül megtenném, de ez személyiségfüggő. Mindenesetre sok szerencsét.

-Egy pattanásos, szemüveges 14 éves lány, aki sminkeli magát és mégsem kell neki 600 kiló, hogy szép legyen


P.S.: Bocsi, amiért regényt írtam.

2016. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, semmi baj, köszönöm szépen a válaszod. Sajnos mindkét szülőm hajthatatlan, főleg apukám, de azért megpróbálkozok mégegyszer :) Nem tudom amúgy, hogy ez édesapámat miért zavarná. :(
2016. aug. 6. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!