Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Orr karika piercingnél melyik...

Orr karika piercingnél melyik karika típus a jobb?

Figyelt kérdés
Az ami félkör alakú, tehát nem egészen záródik hanem belülről kell belerakni és ott tartja.. Vagy a kapcsos amit valahogy le kell pattintani és egy egész kört zár be? Melyik a jobb? Melyiket vennétek? Melyiket lesz egyszerűbb kivenni? Tapasztalat? :) és szúrásnál ha én karikát szeretnék akkor belerakják?

2018. jún. 6. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
én ősszel fogok septumpa szúratni, és nem karikát fogok az biztos, hanem patkót. Könnyű elrejtés céljából
2018. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Az elsőnek: Sajnos te egy **** vagy, ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor ne tedd, maradj csendben, jobb, ha a sok marhaság bent marad a fejedbe.

Másodiknak: a kérdés nem említi, hogy septum, sőt a patkót sem.

Kérdezőnek: Az első, amiről beszélsz, az a kapocsmentes nyitott vagy más nevén ál-karika, aminek az egyik oldalán egy lapos "fej" van, amiből kiindul a szár, ami meg van hajlítva. ( [link] )

Ezt az ékszert könnyebb kiszedni és behelyezni is, mivel nem kell sem golyóval, sem pálcával (lásd golyózáras és pálca (vagy szegmen)záras karika) szórakozni, hogy a helyére pattanjon. Hátrányban annyi, hogy ugyan magától nem fordul el, de ha hozzáérsz, orrot fújsz (stb), akkor elforog és ha épp nincs közelben tükör és nem látod, akkor roppant furán néz ki úgy. A második típusnak ( [link] ) előnye, hogy nem esik ki, sőt kifejezetten nehéz kiszedni. Foroghat körbe-körbe, sosem baj, hogy áll. Ennek van egy módosult változata, ahol a pálcazár egyik oldala kis kapoccsal van a körívhez rögzítve és csak a másikat kell bepattintani, az praktikusabb, de általában drágább ékszer. Könnyebb kiszedni és ugyan úgy foroghat (én ezt választanám). Van még egy variáció, a megszakított karika, vagy másik nevén folytatólagos karika ( [link] ), ami egy olyan karika, amit nem kapcsol össze semmi, egyszerűen csak össze kell nyomni a két végét egy megfelelő fogóval. Kiszedéséhez pedig egy megfelelő nyitó fogó kell. Hosszabb távra praktikus.

Volt már minden típusból, bár én orrban jobb szeretem a nem karikákat, nagyon ritkán hordok karikát ott. De aki karikás, annak evidens az a jobb. Mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Szúrásnál lehet karikával is, de lassabban gyógyul majd.

Anyagra mindenképpen titán legyen és ne orvosi fém, illetve méretre ne legyen túl lötyögős és ne is szorítson, tehát pont jó legyen, erre figyelj oda, ha nem jó, kérd meg a testékszerezőt, hogy cserélje ki pont jóra. A sok felesleges mozgás (lötyögés) és a szorítás is hátráltatja a gyógyulást, növeli a gyógyulási időt.

2018. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!