Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Industrial piercing. Mi lehet...

Industrial piercing. Mi lehet a baj? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 napja csináltattam egy Industrial piercinget a fülbe. Mostanra egy kicsit be van gyulladva, meg, mintha ki lenne sebesedve.

Mit ajánlotok rá?

Ez mitől lehet? Nem bírja a fülem, vagy csak szimplán az a baj, hogy mozgattam?



2018. jún. 23. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a mozgatás semmiképp nem tehetett jót neki, nem szabad piszkálni a friss piercinget

én anno a helix-emet borogattam pár napig míg vérzett (kamillateával tök jó) de egyébként vegyél rá Tetran kenőcsöt, nekem bevált (gyógyszertárakban lehet kapni)

ha nagyon gáz később is, menj vissza oda ahol csináltattad, hátha ők többet tudnak mondani

2018. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne mozgasd, míg meg nem gyógyul, ha hozzá is érsz, akkor csak tiszta kézzel.

A Tetran tényleg nagyon jó.

2018. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidrogén-peroxiddal v octenisepttel kezeld!
2018. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 5 napja csináltattad. A látszólagos gyógyulási idő is minimum 2 hónap, míg a tényleges elhúzódhat 2 évig is.

Kezelése Octenisept spray vagy folyadék napi 4-5x 2-3 héten át, utána elég napi 2-3x. Ne áztasd ki (strand uszoda, szoli, szauna, gőzfürdő mint tabu 3 hétig, lehetőleg minél kevesebb fizikai behatás érje, illetve kerüld a kozmetikumok/vegyszerek érintkezését is azon a füleden. (Tehát sminkek, krémek, gélek, lakkok, festékek..stb.) Kinövés (keloid/vadhús) esetén patikai hidrogén-peroxid oldattal történő ápolás napi 3x legalább 3 hétig. Tisztításkor használj fültisztító pálcikát.

2018. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket! :-)


Sminkelni egyáltalán nem szoktam magam, krémeket meg ritkán használok, szóval azzal nem lesz baj!

2018. jún. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!