Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Segitseg! Mit tegyek ha nem...

Segitseg! Mit tegyek ha nem mulik el a vadhus a piercingemről?

Figyelt kérdés
Tavaly aprilisban szurattam a west endbe egy industrial piercinget, az elejen jol alakult minden, nem fajt nem volt vele semmi, az elejetol kezdve becsuletesen kezelgettem hogy minden okes legyen vele, de ugy a 3.honap utan kijott egy kicsi kis dudor a pc melle. Utana neha kijott neha elmult majd elkezdett noni, itt elmentem a gyogyszertarba es egy szakember tanacsara vettem octenisept sprayt, azzal fujogattam tovabb, az elejen hasznalt de utana a kis dudor ujra kijott amint lealtam a kezelessel, aztan gyogyszertaros tanacsara kaptam ra egy kremet, ami azt hittem vegre megoldja a problemamat, es ugy is tunt, csak hogy epp amikor mar orultem hogy vegre vege megint csak kijott... amint abbahagyom a kezelest ujra kijon es akar meg no is... ezzutan szinten egy piercer tanacsara kezeltem oxicort sprayvel, de ez sem mukodik! Teljesen ketsegbe vagyok esve, nem tudom mit tehetnek meg!:( a pct nem szeretnem kivenni mert nagyon nagyon tetszik es nagyon szeretem:( valaki hasonlo helyzetben? Valami tanacs hogy mit tudnek csinalni?

2019. jan. 31. 21:40
 1/10 Metionin ***** válasza:
46%
Hidrogén peroxidot próbáltad már?
2019. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10%

Sebészet.


Ezért nem kell hülyeségeket csináltatni, főleg nem ilyen noname helyeken!

2019. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. Megertem a velemenyedet, nekem nagyon tetszik es ennek elenere sem bantam meg, es sajnos a sebeszet nem megoldas mert a dudor azert kozel nem akkora:/

1. Igen sajnos, a masodik krem amit a gyogyszertarba ajanlottak hidrogen peroxidos volt:(

2019. jan. 31. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy olyan anyagból készült, amit a szervezeted nem tolerál, vagy aki csinálta egy furkó, és átszúrt valamit, amit nem kellett volna.
2019. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Semmilyen testékszert nem kezelünk vagy ápolunk krémekkel, gélekkel, kenőcsökkel és a többi. Csak folyadékkal.

Sebészet nem megoldás? De, az tökéletes megoldás. Kell kérni beutalót, hogy miért vágatnád le a dudort. Lehet, hogy bőrgyógyászhoz is elküld előtte, de a sebész levágja, bekötözi és ennyi.

Amennyiben nem vadhús a dudor, úgy persze a hidrogén-peroxid sem segít. Akkor mi más lehetne? Porcdeformáció-porckinövés. A helytelen szúrásnál gyakori. Az industrial piercingnél a két lyuknak térben kell egybe esnie. Nem elég ha egy síkban van. Maga az ékszer akkor, ha a két lyuk nem esik egymásba (tehát azonos vonalban tökéletesen), húzni fogja valamelyik lyukat. Ez a húzás nem erős, nem érezni, de folyamatos. Ennek eredménye, hogy az ékszer próbál vándorolni a porcszövetben és folyamatosan egy irányba nyomja azt. Az így deformálódhat. Elsőnek valóban vadhús keletkezik, mivel egy idegen test, ami még nyomja is, a könnyebb sejteket is nyomja, ami elkezd kitüremkedni ilyenkor, majd szépen túlburjánzik.

Octenisepttel tökéletesen lehet a piercingeket kezelni, de vadhúsra nem jó. Arra patikai hidrogén-peroxid oldat a jó. Azzal kell ecsetelni napi 3x legalább 3 héten át. Fontos, hogy mellé vigyázni kell az ékszerrel, ugyan úgy, mintha frissen lenne szúrva.

Szóval amennyiben valóban vadhús, úgy patika és a fent leírtak. Amennyiben nem vadhús, úgy csak a sebész segít. Ráadásul amennyiben folyton visszaállna, úgy el van rontva a szúrás, evidens újra kell legalább az egyik lyukat szúrni.

Nem véletlen, hogy nagyon sokan, köztük én is, nem ajánljuk a westendet. Nagyon kapkodnak, sokszor ferdén szúrnak. Mások erre azt értik, hogy láthatóan ferde... dehogy. Egészen egyszerűen futószalag szerint a darabszámra mennek, nem a minőségre. Plázaüzletet drága fenntartani. Szóval vagy iszonyat árat kéne emeljenek, aminek hatására senki sem menne oda, vagy rá kell vegyék az embereket, hogy minél többen menjenek. Itt is a második lehetőség dukál. Más egy tetováló szalon (akár pláza), mivel ott relatív nagy árrés van. Ott a minőséget kell fizetni, nem a mennyiséget. Minőségben pedig a nevesebb és jobb tetoválók nem dolgoznak plázákban. Jobb egy normális szalon.

2019. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, megprobalom akkor a hidrogen peroxidot es remenykedem a legjobban! Annyit meg rola, hogy titan ekszerrol van szo, ami elmeletileg jo a bornek, aztan ha az sem segit akkor orvos:( meg annyi hogy nem tudom eleg pici, es el el tunoget, foleg akkor jon ki erosebben ha veletlen megpiszkalom, mert peldaul egy hete mar pont egeszen ugy tunt hogy vegre rendezodik a dolog, de akkor belekaptam es utana megint egyre erosebben jott elo... gondolom a mozgas miatt:( Minden esetre megtanultam a lecket es inkabb szalonhoz fordulok ha legkozelebb pcn gondolkodom!
2019. febr. 1. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

A kék szeszt próbáltad?

Ha a hidrogén-peroxid nem viszi le, az elég nagy többségben leviszi.

Patikában lehet kapni, napi 2-3x ecseteled, kb 2 hét után már látványos lesz.


22/L/piercer

2019. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám. Az első másfél évben a porcos pc-m újra és újra begyulladt, néha feldagadt és néha kis dudor nőtt rá. Azt mondták, amíg nem gyógyult meg teljesen, ez mind normális, és a gyógyulás akár 2 évig is tarthat. A dudor nem gond, de kezelni kell, különben begyulladhat vagy elfertőződhet.


Én betadine-al kezeltem naponta kétszer, és egyszer pedig octenisepttel. Nem mindig, csak néhány havonta, amikor megjelent a dudor, vagy fájni kezdett. Idővel teljesen begyógyult, és már majdnem egy éve nem jött elő újra.


Tehát az, hogy dudor nő rajta és érzékeny vagy fáj, sajnos még normális. Az a fontos, hogy ilyenkor kezeld valamilyen fertőtlenítővel, hogy a gyulladást és a vadhúst megelőzd, mert ezek már problémásak. A vadhús is hasonlóan kell kezelni, csak erősebb szerekkel. Amíg nem túl nagy, magadnak is meg tudod csinálni, de később érdemes elmenni a piercerhez.


Ismerősöm volt a West endben vadhúsos panasszal, és a piercerek segítettek neki megtisztítani és elmagyarázták a kezelést. Tehát előfordul az ilyesmi, fel vannak rá készülve. Ha kérdésed van, menj nyugodtan.


Orvost csakis akkor keress fel ezzel, ha nagyon súlyos a probléma, és a piercer nem tud segíteni. Az orvosokat nem érdekli a piercing, ezért rögtön ki fogja vetetni veled. Sajnos előfordul, hogy nincs más lehetőség, de ha rendesen kezeled, nem valószínű, hogy baj lesz.

2019. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat! Koszonom meg fogom probalni, mar beszereztem hidrogen peroxidot! :D ha nem mukodne akkor meg megprobalom a kekszeszt! Koszonom mindenkinek a segitseget!:)
2019. febr. 2. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Szvsz ez 99% biztos, hogy keloid és nem fibróma (vadhús).


A keloid egyrészt genetikai hajlam másrészt irrtáció miatt alakul ki.


Vannak akik hajlamosabbak rá, külösen afrikai gének esetén, de porcba piercing esetén nagyon sokaknál előfordul.

Ennek a jelenségnek a kreatív hasznosítása pl a hegtetoválás.


Kezelése azért necces mert a keloid úgy alakul ki, hogy a test túlgyógyulja magát. Az az icipici sérülés amit a piercing esetén ejtenek sokkal több új szövet nő oda, mert a test azt hiszi még mindig gyógyulnia kell, habár a seb már rég beforrott.


Érzetre általában feszülő, időnként tűszúrásra emlékeztető fájdalommal.


Többféle megoldás van rá, vágni nem érdemes mert sanszos hogyan féle év múlva kétszer akkora gumó nő rá.

Égetni, fagyasztani ésszerűbb.


Illetve van még a lassú, kínszenvedéses megoldás is, hogy teszel a gumó "nyakára" egy ilyen mini szilikon hajgumit amit az afrofonáshoz gyártanak. A gumi elvágja a vérkeringést és a gumó elhal. Először ellilul, aztán elfekededik és kiszárad. Aztán 1,5-2 hónap után leesik.

Nem kellemes érzés, és van rá itt is esély hogy kiújul vagy elfertőződik...

Én megkérnék egy piercingest hogy segítsen.

2019. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!