Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért van kb az összes műkörmö...

Miért van kb az összes műkörmös felháborodva, ha valaki otthon készíti a körmét?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én eljárok körmöshöz, mert: nincs kézügyességem, türelmem, és a minőségi anyagok olyan árban vannak, hogy ahhoz, hogy változatos legyen a körmöm, akár több százezret rá kéne költenem és az a büdös életben nem térülne meg, csak az anyag romlana rám.

Viszont ha valaki ennek a teljes ellentettje, esetleg szeretne iskolát is majd végezni, de előtte otthon gyakorol, esetleg közeli ismerősöknek csinál körmöt, az miért baj?

Egy facebook csoportban volt egy poszt, ahol az admin csaj ki volt akadva, hogy egy lány aki nem végzett körmös, mégis olyan körmöt csinált, amit sok"szakember" még csak elképzelni sem bír, hogy meri posztolni a munkáját, mikor ő csak egy "kontár". (nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg ugyanaz)

Én nem vagyok se az egyik se a másik oldalán, mert nincs két egyforma ember, van jó és rossz tapasztalatom mind a kétféléről, csupán érdekelne ki mit gondol. Tényleg ennyire túl kell ezt dramatizálni? A fodrászok sincsenek felháborodva ha valaki otthon festi a haját. (Jó ez vagy bejön, vagy nem, de ismerek olyat, aki úgy meg tudja már magának csinálni, hogy nekem fodrász nem csinált olyat, de van a másik véglet is a csibe sárga, szétégetett, platinaszőkének indult eset is)



2019. márc. 31. 15:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
A crystal nails tanfolyam teljes összege 212 ezer ft. A 150 csak a tandíj, ebbe nincs benne a vizsgadíj és az alapcsomag, amit ugyan nem kötelező megvenni, de nem vihetsz be más márkát, kizárólag crystal nails termékeket. Még mimdog lövésed sincs a szakmáról, csak okoskodsz. Ennyit rólad.
2019. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
19%

" Kézápoló és műkörömépítő TANFOLYAM DÍJA:

Tanfolyam díja: 96.500.-Ft

Állami vizsga díj: 35.500.-Ft

Modulzáró vizsga díja: 0 Ft.

Tanulócsomag kedvezményes díja: 59.900.-Ft "

Forrás :crystalnails.hu

Mivel magad mondtad hogy lámpát így is úgyis venni kell, illetve pár lakkot (mert neked 200 féle van) szerintem ebből kiindulva tökmindegy az egész mert a honlap alapján akkor 150 a képzés másik 150 ből meg összeszeded a cuccokat amikből tudsz indulni bőven:)

A többi pedig inkább kényelmi amit később is megoldasz ha már megy a bolt:)

Az pedig való igaz hogy nem tudom milyen szögben kell reszelni a körmöt, és hogy kell szívecskét meg ilyen olyan 3D-s mintákat felrakni, de ettől függetlenül tartom magam ahhoz hogy bármilyen fenkölt is a kisasszony megreszelni a körmét felvinni 2 réteg gélt + 1 réteg takarót meg mondjuk építeni a nők többsége megtudná magának ha nem is elsőre de 20. alkalomra nyilván valóan:)

2019. ápr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Láttam már 40 ezerért okj körmös tanfolyamot. De az ELO levelező oktatásai közt is szerepel. 😂

[link]


A Crystal Nails persze, hogy csak saját cuccokat enged használni. Sok körmös nem is mer egy tapodtat se mozdulni, megragad egy márkánál. Ez benne az üzlet.


De lehetsz színvak, kétbalkezes, rövidlátó, tökmindegy! Annyira színvonalas az oktatás, hogy semmilyen alkalmassági követelmény nincs, csak fizesd ki a tanfolyamot.

Aztán meg sírtok, hogy sok a kókler, meg sokan inkább maguknak csinálják.


Erre szoktam írni, hogy a szakács is egy szakma, 4 évig tanulják, és azok csak alapok. Mégis mindenki főz otthon, magának. Étterembe azért megyek, hogy olyan ételeket egyek, amit otthon nem szoktam. Olyan minőségben, olyan színvonalon készül. Ha ebéd után azt gondolom, hogy ezt én otthon magamnak jobban megcsinálom, akkor hülye lennék minden vasárnap ott ebédelni a családdal. Akkor leszek rendszeres vendég, ha evés után azt gondolom, hogy ez igen, ez megérte az árát.

A műkörömre ugyanez igaz.

2019. ápr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nins igazad, de semmi gond :)
2019. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!