Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen alapozót ajánlanátok...

Milyen alapozót ajánlanátok annak, aki még sose sminkelt?

Figyelt kérdés

21 vagyok és sose sminkeltem magam "komolyabban", néha használtam szemspirált meg szájfényt, de amúgy ez se jellemző. Viszont szeretnék elkezdeni normálisan sminkelni, mert egyrészt még ennyi idősen is kijönnek néha pattanások az arcomon, másrészt ilyen piros pozsgás az arcom és alapból nagyon fehér bőröm van, de ez nem annyira látszik így, szóval szeretném elfedni...Ja és hab a tortán alapon nagyon problémás is a bőröm, ugye mondtam a pattanásokat, és emellett még ilyen összetett is, szóval a homlokom, orrom, állam nagyon zsíros, de pl. az orrom hagyén meg az arcom oldalán inkább szárazabb..

Van, akinek hasonló a bőre az enyémhez és tudna mondani olyan alapozót, ami nem drága és emellett árulnak belőle hullaszínűt is? És ha idővel szeretném kontúrozni is az arcom, ahhoz milyen színű alapozót vegyek? Úgy értem, van erre valami szabály, hogy hány árnyalattal sötétebbet lehet kontúrozáshoz használni az alap-alapozónál? És a 3., feltehetőleg legidiótább kérdésem: Alapozó alá kell bármit is használni? Pl. hidratáló krémet..? Vagy úgy már túl sok minden lenne az arcomon egyszerre?


2019. ápr. 5. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a bőröm, nekem is piros pozsgás az arcom, és én is "hullaszínű" vagyok. :D Bourjois Healthy Mix alapozót használok, nem is drága, van hozzáillő korrektor és púder. Alapozóból egyébként nekem az "51 Light Vanilla" a színem, szóval gondolom neked is.

Kontúrozni pedig nem alapozóval szoktak, hanem van külön kontúr. Én is szoktam egyébként, viszont az én kontúrom limitált volt, már nem lehet kapni, de a NYXnek vannak kontúr palettái, van egy por és egy krémes állagú, van egy kisebb kerek, kontúrstickek, drogériában a Revolutionnek van egész jó áron kontúrpalettája, abban több árnyalat van, ki tudod kísérletezni, hogy neked melyik a jó. A Max Factornak is van ilyen 2 színből álló kerek kontúr douja, meg egy nagyobb, több színű palettája. Maybelline Master Contour duo stick is elég jónak tűnik, szóval ja, nagy a választék. :D

Alapozó alá tehetsz hidratálót, de nem minden alapozó és krém kompatibilis egymással, szóval mielőtt kimennél úgy az utcára, teszteld otthon. Egyébként primert szoktak alá tenni, az van mindenféle, ragyogást fokozó, bőrtökéletesítő, pórus összehúzó, mattító, szóval azt értelemszerűen a bőrtípusodhoz választhatsz, de én pl sose használok, szóval nem kötelező.

2019. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cameronmonaghanbabee ***** válasza:
48%

Én az Essence "insta perfect" alapozóját használom. Én is hullaszínű vagyok (xD). Én a "Bell" kontustickjét használom. Ez drogériában kapható. Én még szoktam egy kis bronzosítot is tenni utána. De egy javaslat, hogy vegyél fixáló púdert. Kissé bonyolultan fogom elmagyarázni, rakok be képet inkább.

[link]

Szóval látod rajta kis lyukakat, na kitudod szórni a "fedőjére" majd fogod azt a szivacsot ami hozzá van, azt "belemártod" és felviszed a kontúrod felé és alá, esetleg álladra és homlokodra is (orra is lehet). Vársz pár percet, majd egy sima ecsettel "eldolgozod".

Primert lehet alapozó alá tenni, de nem muszáj.

2019. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindkettőtöknek :)
2019. ápr. 6. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!