Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Orr piercinget szeretnék...

Orr piercinget szeretnék csináltatni, kinek áll jól?

Figyelt kérdés

Milyen arc típushoz illik az orr piercing? Főleg a karika érdekelne. Esetleg milyen orrban áll jól?

Az én orromon nincsenek "dudorok" sem nagyon "gödröcskék" talán kicsit trumpli is, de inkább alaktalan. Teljesen átlagos a mérete, kissé széles, és az orr hegyem kissé felfelé mutat, ezért látható az orrlyukam.

Az arcformám ovális, illetve enyhén szögletes az állam. Ezen kívűl egy téglalap alakú szemüveget hordok.

Melyik arctípushoz nem illik egyáltalán orr karika? Tudom, nem ez a lényeg, de azért ronda sem akarok ettől lenni. Próbáltam hajlítani egy fake orr karikát, és megnéztem ezután, higyan is mutat nekem egy ilyen piercing. Azt vettem észre, hogy érdekesebb lesz az orrom, mármint formát ad neki, de nem értek a lovakhoz xd.

A másik kérdésem, hogy orr karikából milyen méretet kell választani? Rá kell feküdjön az orra mindenképpen vagy elállhat akár attól? És hova kell szúrni? Magasabbra, stb, mármint, hogy a karika ne álljon furán. Kell a pierceenek mondanom, hogy később karikát is hordanék? Gondolom akkor úgy szúrja a piercinget. Vagy ezt eleve így határozza meg? (Nem akaraok karikával kezdeni, gyógyulás miatt ugye)

Az iskolákban mennyire elfogadott az ilyen típusú ékszer? Gimnáziumba járok, ami a környéken a legjobb, itt eléggé figyelnek az ilyenekre, egyszóval a tanárok itt mindent elitnek tekintenek, de én szeretnék kibontakozni, és a stílusomat nem elfojtani. Nem tudok semmilyen erre vonatkozó szabályzatról, de nálunk a hajfelnyírás is szemet szúr a tanároknak, eléggé ki is nyilvánítják. Ilyenkor mit tehetek? Valakinek van ötlete, hogyan lehet elhárítani ezeket a nem kívánt megjegyzéseket? Egyedül annyi a fegyverem ellene, hogy jól tanulok, nővéremnek ez segített, amikor ő is hordott piercinget. (Jövőre érettségizek)

Munkahelyen mekkora hátrány a piercing? Egy pontékszer mennyire elfogadott? Esetleg a septum piercing, ami patkó alakú?(ezen is gondolkozok)Ezt még el is tudom tü tezni, ha beforgatom. Amúgy a septumot hova szúrják? Milyen magasra? Mert nem szeretnék olyat, ami nagyon kilógna.

(Nyugi, nem a divat vezérel, csupán rátaláltam önmagamra, amúgy meg illene a stílusomhoz és erősítené is azt rendesen 😉)



2019. ápr. 28. 20:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 10#-es🙂

Ezt én is tudom, csak nem szeretném emiatt még kiröhögni is magam. Az ember az olyan, hogy mindent akar, ami tetszik neki, de észnél kell lennie ahhoz. Viszont most megnéztem újra tükörben, szerintem nem gáz, mármint inkább különlegesebbé teszi az orromat. Meg nem néz ki szörnyűnek, szóval belevágok szerintem. Meg nem a külsőm miatt szeretném csináltatni, inkább kihangsúlyozom vele az ízlésemt, a személyiségemet. Lehet sokaknak fel sem tűnne, mert alapból is ilyen vagyok. A piercerek is tele vannak testékszerekkel, mégsem áll rondán nekik, mert ez a stílusuk, és nem azt nézem rajtuk, mennyire néz ki jól így. Persze azért csak okosan kell csinálni ezt is:D Viszont akkor már csak a többi kérdés foglalkoztat. Iskolában mennyire elfogadott? Hogy lehet a tanárokat ez alól kivédeni? Diákmunkában, munkában hátráltató tényező?

2019. ápr. 28. 22:11
 12/20 anonim ***** válasza:

15 eves koromtol 18 eves koromig volt, karika raadasul. Sem iskolaban sem diakmunkan nem szoltak erte. Tesioran kellett leragasztani es ennyi. (Olyankor erdemes potty ekszert bele rakni azt letudod ragasztani karikat nem)

Ill ismerosomnek munkahelyen (nem diakmunka hanem rendes) annyi kikotes volt, hogy ne karika ekszert hordjon benne hanem pottyot amig dolgozik.

En meguntam es kivettem, a helye meg latszik de ez valoszinu az en hibam mert folyton lekapartam a sebet mikor gyogyult volna 😂

2019. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én is most gondolkodom karika orr piercingen. Ahhoz, hogy tudjam, hogy áll majd, rendeltem aliexpressről kamu piercinget, ha tetszeni fog ahogy áll, megcsináltatom, szerintem ez egy jó opció lehet, hogy dönteni tudj. Kb 100ft-be kerül.
2019. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ebayrol tudsz rendelni par forintert kamu-karikat, a helyedben azzal kiserleteznek hogy melyik lenne a legjobb.

Sok piercingem van/volt sz evek alatt, es en is szurtam mar sokat.

Nekem 20 eves korom ota van lyuk az orromban (most vagyok 36), mikor szurattam, en mutattam meg, hogy hova szeretnem. Nekem ott van, ahol az orrcimpa kis ive veget er, szerintem rajtam abba a kis melyedesbe passzol a legjobban. Eloszor potty volt, ahogy meggyogyult csereltem karikara, es 3 eve megint bogyo van benne. Tobbnyire 1,2 mm-es karikat tesznek orrba, a legtobb embernek a 8mm atmeroju felel meg a legjobban. De a piercer latni fogja, hogy neked melyik a megfelelo.

Engem szemely szerint sosem akadalyozott az egyetemen vagy kesobb a munkaban (muveszeti, kreativ vonal), es ha kiveszed, akkor szonte eszrevehetetlen helye marad csak.

2019. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a septum praktikusabb az elrejthető mivolta miatt és lehet jobban is menne az orrodhoz/ arcodhoz, mert leírás alapján az enyém is hasonló a tiedhez, és nekem a nostril sehogy se tetszett magamon, a 8 as karika is eléggé elállt az orromtól, az meg nekem úgy nem tetszett, hülye hatása volt, a 6 os meg már nagyon pici lett volna. Így maradt a septumom, amiben most 8 as patkó van, ezt imádom, de felhajtani csak egy 10-12 est tudok.Viszont ebben a piercingben az a jó még, hogy ha már megvan 1-2 éve akkor nagy eséllyel már sose forr be a lyuk és a nyoma se látszik. Van, hogy egy két hónapig egyáltalán nem hordom, és mégis vissza tudom tenni.

A gyógyulási ideje mindkét fajtának nagyjából azonos, nekem már 2 hét után semmi bajuk sem volt, de kb. 1 hónapra tehető személytől függően.

A munkában teljesen főnökség illetve helyfüggő. Van tesco-s ismerős, akinek a pici pöttyért is szóltak, hogy a vevőket taszítja, vegye ki ( bár a főnöke elég paraszt is volt ) és van pincér ismerősöm, aki meg septumot hord, és a kutyát se érdekli. Egyébként általánosságban a pici pötty orrékszer a legelfogadottabb, kb már a fülbevalóval van egy szinten. De ha septumot szuratsz és tudod hogy rejtve kell lennie, célszerű úgy kérni hogy a későbbiekben be tudd fordítani, mert ha túl lenn vagy fenn van, ez kivitelezhetetlen. Amúgy lehet bele szemöldök piercinget is tenni, az tényleg semennyire se látszik.

2019. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is gimnazista vagyok(környéken, sőt talán országszinten is a legjob sulik között van) nálunk nem szólnak érte. De figyeld meg, hogy van e esetleg másnak is a suliban, ha van akkor tuti nem szólnak. A piercer segíteni fog, hogy hova kell szúrni, de faka karika pc-vel be tudod próbálni, hogy merre a legjobb neked, mindenkinek máshol van kb. Amúgy nekem karikával lett szúrva és semmi baja, ugyhogy ha karikat akarsz szerintem egybol csapasd bele azt:) irj ha erdekel meg valami
2019. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Fake piercinget hajlítottam egy gémkapocs darabjából:DD Nekem mondjuk bejött, de nem találtam meg a rökéletes helyét, bár lehet nem így kéne kísérleteznem csak. Honnan tudhatom, hogy mekkora karika kell amúgy az orromba? Gondolom, a szúrás helyétől is függ. (Ékszert nem kapok a szalonban, sajátot kell vinnem)

Melyik karika típus a legjobb? Ami nem esik ki könnyen, mert pl: a tesóm így hagyta el.

Az iskolánkban azt is megszólták, akinek szájpiercingje volt, nem is volt pedig karika.

2019. ápr. 30. 20:03
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát ez nem igaz, megint elküldte előbb..

Na szóval, nálunk a fültágítót engedik, mert sok gyereknek láttam a fülében, igaz, mindegyik csak a csiga volt még, és egy lánynak van tömör fültágítója. De nincs orbitális nagy méretű senkinek sem. Visszatérve a szájpiercingre, a lánynak ki is kellett vennie, vagyis a tanár mondta, ha így jön be az ő órájára, akkor az igazolatlan. Persze, hogy a lány kivette, pedig csak egy egyszerű pontékszer, bár igaz, hogy tüske. Ezenkívül a tanár avval fenyegetőzött, hogy be fog neki gyulladni, mert az a legérzékenyebb terület, de akkor nem fog jó szemmel nézni rá többé, be fog neki szólni. Na mindegy, majd én megmutatom nekik :D Úgyis ismernek engem a tanárok, nem hinném, hogy meglepódnének. Ezentúl a fülembe is biztostűt teszek😉

2019. ápr. 30. 20:17
 19/20 anonim ***** válasza:
Fuh, hát talán az a legbiztosabb ha karikábol 8mm átmérőjűt veszel, kivéve ha kicsit nagyobbacska az orrod, vagy feljebb szeretnel, akkor már kellhet 10 mm is.annál nagyobb tuti nem kell. Nekem szegmensszáras karikám volt, azt nagyon konnyű ki-be rakni, nem is tudod elhagyni, most golyózaras van, ez kicsit nehezebb.
2019. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan csináltass,nem kerül olyan sokba, ha meg nem tetszik kiveszed és visszaforr, de ez még mindig jobb mint egész életedben azon tanakodni hogy most legyen ne legyen. Ui: nekem is vannak piercingjeim, semmit nem bánok még ha eleinte el is gondolkodtam, érdemes e megcsinálni
2020. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!