Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetkó allergia teszt hasznos...

Tetkó allergia teszt hasznos lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régóta tervezek egész karos tetkókat a karjaimra és kicsit félek, hogy allergiás lehetek rá. Bár eddig semmire nem voltam allergiás max bőrirritáció egy mitesszeres krémre de ezen felül semmi nem volt. Mennyire gyakori vagy ritka a fekete tetkó allergia vagy színes olyannak aki semmire nem allergiás? Hogy csinálják ezt a tesztet? Budapesten hol érdemes ilyet csinálni? Olvastam utána de nem jártam sok sikerrel. Tetkó utálók légszi ne tévedjetek ide :D...Köszii 22L



2021. jan. 2. 16:43
1 2
 1/19 $$$$$ ***** válasza:
100%

Nekem 3 tetovalasom van es abbol 2 elég nagy. Én nem csináltattam tesztet. Megmondom öszinten eszembe se jutott😅. Van jo pár havernak is. De tudtommal ők se csináltattak. De ettöl függetlenül szerintem nem h*lyeség csináltatni. De amugy ha nem talalsz rola semmit szerintem kérdezd meg egy szalonba. Ott szerintem tuti tudnak rola valamit😊. És tudom ,hogy nem ez volt a kerdes amit most fogok irni de nagyon vagany ,hogy lany letedre bevállalsz egesz karos tetkokat

Ritka és különleges az ilyen lány. Sok sikert hozzá. Tuti nagyon szép lesz :D .

20/F

2021. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1.Köszii :D.

hát lány létemre imádom a tetkókat, koponyákat meg ilyen dolgokat szóval aki ismer annak lehet nem lesz szokatlan XD

amúgy nekem se jutott eddig eszembe ez az allergia dolog csak azért mondom hogy később tallán kijöhet vagy mi.bár nem hinném hogy pont a tetkóra lennék allergiás :D. maga a minta ötlet megvan csak nem tudok rajzolni de nagyjából meg van a cucc. köszi a tippet akkor szalonban megkérdezem ezt hogy mit gondol erről. előtte ugyis alaposan megkérdezek mindent hisz életre ott lesz :).

2021. jan. 2. 19:44
 3/19 A kérdező kommentje:

kiegészítés.

találtam neten azt hogy mi pontosan ez az eljárás meg miért fontos de konkrétan ennyi.azt hogy hol azt sehol nem láttam. gondolom bőrgyógyász? de ott mit mondok neki, hogy szeretnék allergiateszet készíteni mert tetoválást akarok és ne később derüljön ki vagy mi? :D...

2021. jan. 2. 19:51
 4/19 $$$$$ ***** válasza:
Hat az a baj a börgyogyasz lehet alapbol azt fogja mondani ,hogy nem javasolja a tetkot. De azert megkerdezheted. Meg amugy en is olvasgattam kicsit. Es elvileg akkor lehet baj ha a festek nem jó minösegu és mergező femeket tartalmaz pl. higanyt. De rendes szalonban nem ilyen festeket hasznalnak. Ha még nincs ötleted ,hogy hol csinaltasd Debrecenben tudnak jo szalon ajanlani. De Pestet sajnos nem ismerem ilyen téren😂. De amugy amikor irtam ,hogy vagány lesz meg ritka az ilyen lány. Azt jo ertelemben értettem nem ugy ,hogy fura. Nekem pont ,hogy nagyon is tetszik ha egy lany rendesen ki van varva. Csak keves ilyen lany van. A legtöbb lany csak kicsi mintakat es idezeteket varrat. Kevesen csinaltatnak nagy mintakat. Ezt pont beszeltuk multkor a tetovallo szalonban is amikor a felkarom keszült😂. Pedig szerintem a lanyoknak is nagyon jol állnak a nagy tetkók.
2021. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De jó :D.

amúgy pesti vagyok :).

itt pesten nem vagyok ismerős tetkósok körében, pedig környezetemben is van közel sok, de nem tudom mi alapján válaszak. Amúgy ha véletlen később évek mulva kiderülne hogy allergia van akkor mi van? :D..amúgy nem félek ettől ennyire csak inkább megkérdezem. akkor szalonban kérdezem, bőrgyógyász tényleg nem fogja ajánlani XD

2021. jan. 2. 20:05
 6/19 $$$$$ ***** válasza:

Jaja szerintem is szalonba kerdezd meg😊. Am nezd ezt találtam. Es ez Budan van😁 .



[link]

2021. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
pont azt olvastam amúgy :D
2021. jan. 2. 20:13
 8/19 $$$$$ ***** válasza:
Hat akkor masnem kerdezd meg őket😊.
2021. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Érdemes tudni, hogy a fekete tetováló festékek javarésze szén alapú, nem tartalmaz nehézfémeket, mint a régi ólom alapú festékek. Így a fekete tetoválás, amennyiben csak fekete festékkel készül, nem okozhat allergiás reakciókat, bár érdemes tudni, hogy ha túl mélyre kerül, akkor ilyen dudoros lehet a bőr felszíne, illetve különféle autoimmun betegségben szenvedőknek és a bőrbetegségben szenvedőknek nem ajánlatos (gondolok itt az ekcémára), mert immunreakcióként viszketés, gyulladás, kelések jöhetnek létre. Nagyobb tetoválás esetén a fehérvértestszám megnő, hőemelkedés, bizosony esetben akár kisebb láz is kialakulhat, de az teljesen természetes, mivel a bőr nagy felületén keletkezik seb.

A színes festékek már más tészta.

A legtöbb, általunk látott színt a különféle kémiai vegyületek adják. Kevés, atomi, vagy vegytiszta anyagnak van színe (persze itt arra gondoljunk, hogy a minden fém finom szemcsés pora fekete, tömbösítve fém színű (szürke), kivéve néhány fém, míg bizonyos anyagok valóban színesek (halogének sárgák-lilák-barnák, szén fekete, illetve a gázok cseppfolyósítva is enyhe színt adhatnak, még ha teljesen szennyezés mentesek is). Viszont a tetováláshoz használt festétkekbe pigmentekként találhatóak meg bizonyos molekulák (legtöbbje szerves molekula). A pigmentek mérete adott 7-10 mikronosak, ha jól tudom. Egy adott pigment egy bonyolult molekula, amik tartalmaznak különféle alkáli-, alkáli-föld-, illetve földfémeket is. Ezek lehetnek akár nehézfémek is. Legtöbbször nikkel, kobalt azok, amik allergiás reakciókat válthatnak ki. Nikkel a narancs-vörös-lila, míg a kobalt a kék színekben található. Ezen molekulákban a fémek kémiailag kötve vannak, nagyon alacsony reakciókészség mellett. Viszont a nagyon alacsony nem egyenlő sosem a nullával. A pigmentek, mint természetes festékszemcsék, egyik legnagyobb ellensége a ibolyán túli fénysugárzás, de a látható (VIS) vagy az infravörös (IR) fény is árthat nekik. Ártás alatt annyit kell érteni, hogy a fény az adott hullámhosszon olyan fotononsugárzást közvetít, aminél a fotonok a pigementmulekuláknak ütközve a pigmentmolekulákat képesek roncsolni, összetörni kisebb molekulákra, amik már reakcióba léphetnek a testfolyadékokkkal (vagy más testi biokémiai folyamatokban felszívódhatnak). Gyakorlatban ez a tetoválás eltávolítás fő alapja is (lézerrel bontani a pigmenteket, amik felszívódnak). A valóságban annyit tesz, hogy a sok napozás, szolizás halványítja a tetoválást. Halványítás közben a színekből felszabadulhatnak az addig kötött fémek úgy, hogy allergiás reakciót okozhat. Igaz, ezen mennyiség nagyon apró, és csak extrém érzékenység mellett okoz gondot.

Allergiavizsgálat a legtöbbször bőrgyógyászaton van, ahol nagyon sok vegyületre, vagy anyagra lehet tesztelni a bőrt. Vegytiszta anyagokra nem tesztelnek értelmes okok miatt (nátrium, ha nem vinnénk be a testbe, komoly gondokat okozna a hiánya, viszont a vegytiszta nátrium a bőrrel érintkezve mérgező, vízzel érintkezve robbanó hidrogéngázt fejleszt (pl izzadságból) és mellette olyan erős lúg képződik, ami átégeti a bőrt...stb)

Tetováló festékek tesztje:

Tetováló fetékekből egy-egy pici cseppet, tiszta bőrfelszínre cseppentenek, majd friss, tiszta fóliával lefóliáznak (folpack). 24 óráig rajtamarad. Ha eközben viszketés lép fel enyhén, akkor enyhén allergiás vagy rá, érdemes levenni, és lemosni a bőrt. Amennyiben erős viszketés úgy rögtön lemosni. Kiütések, hólyagosodás esetében erős allergia már egy órán belül. Extrém esetben percek alatt nagyon erős viszketés, kiütések jönnek létre. Evidens, hogyha bármelyik előfordulna, úgy nem érdemes azzal a festékkel tetováltatni. Viszont sokféle festék van. Így érdemes az összeset tesztelni, ami a bőrödbe jut majd. Ha 24 óra alatt nem jön létre semmilyen reakció, akkor 99%, hogy nem vagy rá allergiás. 1%, hogy az vagy, de annyira csekély mértékben, hogy a bőr irharétegébe kerülve sem fog gondot okozni.

Illetve fontos megemlíteni, hogy allergia később is kialakulhat, bár olyanról még nem hallottam, hogy valaki a sok-sok éve viselt tetoválására lett volna allergiás.

Illetve egy komplex allergia teszt hasznos lehet amúgy is. Lehet az a vegyszerek miatt, állti szőrök, bőrök miatt, ételek, italok, színezékek, stb miatt. Gyógyszerallergiát most ne kössük ide, mert ott a farmakokinetikája az összetevőknek sokat számít.

Néhány tipp még:

Amennyiben szemölcsöd, anyajegyed lenne, és oda is tervezel, úgy érdemes előtte leszedetni. Ugyan épeszű tetováló nem megy rá, de néha egy-egy ilyen kis "hiba" nagyon feltűnő tud lenni. Amennyiben extrém fogyást tervezel, úgy érdemes erősen hidratálni a bőrt. Tetováltatás előtt ne szolizz legalább egy hónapig, és a tetoválás előtt 5 napban ne szőrtelenítsd a felületet, viszont előtte ápold a bőrt, hogy megfelelően hidratált legyen.

Most hirtelen így ennyi, ha lenne kérdésed, akár privben, akár itt, írj nyugodtan ;)

2021. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es nagyon hasznos választ adtál.

sok infót megtudtam :D.

2021. jan. 2. 20:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!