Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 19-20 évesen korai tetováltatni?

19-20 évesen korai tetováltatni?

Figyelt kérdés
Szerinted nagyobb esélyel megbánja az ember, ha ilyen fiatalon csináltat?

2022. aug. 26. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen! Teljesen mást szeretsz 10 év mukva, a szemelyiseged is megvaltozik
2022. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudok mindenki nevében nyilatkozni, de én nagyon örülök, hogy 22 évesen csináltattam az elsőt. Mai fejjel már azon is változtatnék, de releváns annyira, hogy még mindig szeretem.

Ha bármelyik ennél korábbi ötletem magamra varrattam volna, már eltüntettem volna őket ami sokkal több pénz és fájdalom mint maga a tetoválás.

2022. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem. Én 28 évesen úgy vagyok vele, hogy már minek tetováltassak, túl késő, kár hogy nem tettem meg korábban. :D
2022. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

A tetoválás egy divat. Nekem semmi bajom a divattal, de a divat igen gyorsan változik, a tetoválás viszont nem igazán.

Ezért nem tetováltatnék sosem. Magam miatt sem, hiszen most 40 évesen már egyálatlán nem úgy gondolkodom, mint amikor 20 voltam.

2022. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Volt, hogy én is így gondoltam, de szerintem maga a minta a lényeg, vagyis egy tetkó lehet divat, tömeg tetkó de lehet kimondottan egyedi.

Egyébként meg kit érdekel a divat.

2022. aug. 26. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az pont ideális. Én 22 voltam az elsőnél.
2022. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
57%
Én 18 voltam az elsőnél. Nem bántam meg. Akkor nagyon sokat jelentett és adott. Így most is, ha látom eszembe jut min mentem át. De gondold meg, én is sokat ragódtam rajta és a helyen is (főleg ha nő vagy- értsd esetleges műtéti helyek)
2022. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem az életkorodon múlik. Ha azért akarnál tetkót, hogy legyen tetkód, bármilyen életkorban lebeszélnélek róla. Azokat is lebeszélném, akik azt kérdezik, hogy mit varrassanak magukra. Semmit.


Ha viszont van valami, amit szeretnél magadon látni, akkor tedd meg. 10-20-50 év múlva is szeretni fogod, hiszen a mai éned akkor is benned él majd. Az elhatározás legyen erős, ne kapkodd el. Tűzz ki egy távoli (több hónapos) dátumot, és ha akkor is szeretnéd, és azt szeretnéd, akkor rajta.


Ez egy komoly döntés. Tetovált leszel. Mindegy mit hoz a jövő, ez tény. A társadalom most nagyjából elfogadja, és szereti, de tudd, van olyan hely a világon ahol egy tetováltnak hátránya van (legismertebb példa a japán fürdők). Nézz utána, hogy mi az ami téged érint, és ez alaőján dönts.


Az életed meglátszik a bőrödön. Egy-egy sérülésnek nyoma van, egy kis hízás örökre nyomot hagy a testeden, bizonyos munkakörök szintén, de akár egy-egy cipőválasztás is módosítja a testet. Ehhez csak egy apróság a tetkó. 20 évesen a legtöbb embernek kevés ilyen jele van, így nagy döntésnek tűnik a tetoválás, pár év múlva egy lesz a többi közül.


Fontos azonban, hogy jól válaszd meg a helyét, hogy ne legyen csúnya, függ a mintától hol néz ki jól. Egy felkar vagy comb önmagában nem biztos, hogy elegás, mintától függ, próbálgasd, hogy hogy mutat a legjobban. Készülj arra, hogy pár év múlva fakul, veszít az éleiből, ezt időnként újra kell üttetni, valamint nem árt, ha a minta olyan, ami jól tűri ezt, próbálgasd, hogy néz ki fakón, kicsit elmodódva. Pl. a szövegek gyorsan csúnyák lesznek.


Szóval ne félj tőle, nem is fogod megbánni, ha jól átgondolod, mindig is szeretni fogod, tartozik hozzá történet, emlék, hiszen az is te leszel. Hirtelen ötletből viszont semmit se csinálj.

2022. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!