Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Van köztetek olyan orvos,...

Van köztetek olyan orvos, jogász, tanár vagy mérnök, aki a tetoválása miatt nem kapott meg bizonyos munkahelyet?

Figyelt kérdés

Szeretnék a vállamra egy tetoválást, de azon is gondolkodtam, hogy az egész karomra. Úgy érzem, akkor sokkal jobban tetszenék magamnak. Valami szimbólikus fekete tetkóra gondoltam, ami letisztult és kifejezi az egyéniségemet.

Őszintén én nem gondolom, hogy megbánnám, mert szerintem a világ egyre toleránsabb az ilyenekkel és ha tényleg jól néz ki és van értelme, akkor még dobhat is a külsőn, főleg, mert kisugárzást ad.

Jogot szeretnék tanulni és idővel ügyvéd szeretnék lenni. Szerintem öltöny alatt úgy se látszik, de ennek ellenére ronthatja az esélyeimet, nem? Az embereknek mennyire vannak előítéleteik? Közületek van, aki a tetkója miatt nem kapott meg egy állást?

Az is egy kérdés bennem, hogy gyakran hordok feltűrve ingeket, akkor az gáz lenne, ha az alkaromon kilógna egy tetkó?

Illetve elég szőrös férfi vagyok. Gondolom, tetoválás előtt végleges szörtelenítésre kell menni, hogy legalább a tetoválás helye tiszta legyen.

Ti mit gondoltok? Milyen tapasztalataitok vannak?

19/F



2015. júl. 19. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

" Közületek van, aki a tetkója miatt nem kapott meg egy állást"


Azt soha senkinek nem fogjak elarulni hogy a tetovalas miatt nem kap meg egy allast.

2015. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nuvolyna ***** válasza:
76%
Nekem van tetoválásom - nem is egy - de azért olyan helyekre tetettem, amit ha akarok, el tudom takarni. Igen, előfordulhat, hogy előítélettel kerülsz szembe, és többszörösét kell teljesítened ahhoz, hogy komolyan vegyenek. Mérnök végzettségem van, projektmenedzserként dolgozom, 38/N
2015. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

jogról és orvosiról tudok nyilatkozni csak.

orvosként komoly előítéletekkel kell szembenézni, és nem tolerálják, mivel az orvos feladata, hogy bizalmat ébresszen a betegben, hogy biztonságban érezze magát, illetve érezze hogy jó kezekben van, nálunk pedig még sajna sokan előítéletesek, főleg az idősebbek. Egyik ismerősömmel már az egyetem alatt szívóztak emiatt.


A másik a jog, én is oda készülök. Tárgyalásokon nyilván nem látszana a talár miatt, de egyébként hátrány lehet. Ha csak mint vállalkozó dolgozol, akkor végülis nem rúghatnak ki emiatt, hiszen a magad főnöke vagy. Ha az ügyfeleidet nem zavarja, akkor nincs gond, ha jó munkát végzel akkor pedig valószínű amiatt választanak majd téged.

Más kérdés, hogy ma annyi az ügyvéd, hogy szinte lehetetlen nulláról nagy ügyfélkört kiépíteni, a nagyobb pénzek meg akkor jönnek, ha komolyabb cégek alkalmaznak. Ott viszont baj lehet a tetkó, mert pl önkormányzat vagy egy nemzetközi/multi cég nem valószínű hogy hagyja, hogy tetovált képviselje. Persze, lehet mondani hogy a jó munka kompenzálja, de rengeteg a jogász, ígyhát simán találhatnak mást, akinek a megjelenése is passzol. Sajnos vagy nem sajnos, de sokat számít az első benyomás, főleg az üzleti életben adnak sokat a látszatra.

2015. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!