Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hölgyem! Gondot jelentene e...

Hölgyem! Gondot jelentene e számodra olyan férfival lenni, aki nem eszik húst?

Figyelt kérdés

Kíméletességből nem eszek állatot, ha már hús nélkül is jól megvagyok. Te mit szólnál ehhez?

23F


2013. nov. 19. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
És ha a krumpli is visítana, amikor kitúrod a földből, akkor mivel táplálkoznál?
2013. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es! Nem hiszem, hogy ide tartozik, de ha már kérdezed...

- hús nélkül meg lehet lenni. Növények nélkül az állatok se lennének meg. Ha húsevés nélkül megvagyok, miért okoznék nagyobb szenvedést mint szükséges?

- Az állatok éreznek FÁJDALMAT, mivel van agyuk és idegeik (a növényekre ez nem igaz). Az okozott szenvedés nincs egyensúlyban az étel élvezetével (nem egy, hanem két hambihoz van kedved, ezért kétszer annyi állatot vágnak le... közben meg talán csak túlzabálod magad).

- A lelkiismeretünk megbékél e a fájdalomokozással. Csak azért, mert a természetben látunk valamit, attól még az ember Dönthet tettei felől. Pl. a fekete özvegy olykor megeszi a hímet. Azért te ne edd meg a párod. A természet egyáltalán nem az aranyszabályra épül (azt tedd másokkal, amit szeretnéd, ha veled tennének).

- Az állatok a saját fogukkal ejtik el a prédát. Ez nem mondható el az emberről. Nincs az ösztöneiben a húsevés. Ha túlélésből vadászik, még talán megérthető, de egy halom állatot összeterelnek, kínoznak és kivégeznek. Egyetlen örömteli pillanatuk nincs. De ha a kutyádat vagy a cicádat kéne megenni, az szentségtörés... egy disznó is pont ugyanúgy szenved, mint ahogy mi szenvednénk, ha a disznók vágnának le minket.

- Belünk hossza, fogazatunk és körmeink se húsevőkre jellemzők. Pl. az emberszabású majmok hasonlítanak ránk némileg. Ők is félelmetesek, de attól még növényt esznek növénnyel.


Csak a sok évszázados szokás és kényelem tartja fenn a húsevést. Az emberek utálják, ha a kényelmi zónából, szokásaikból kibillentik őket. Sokkal több érv áll a hús elhagyása mellett, mint a fogyasztása mellett.

Nos, ezek az érveim. De mint mondtam, ez nem tartozik a kérdéshez.

2013. nov. 19. 15:45
 13/21 tevetke ***** válasza:
Akkor most azzal valami tök újat fogok mondani neked, hogy a növényi eredetű fehérje képtelen ugyanúgy hasznosulni a szervezetünkben, mint az állati eredetű?!
2013. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ez nem cáfolja mindazt, amit mondtam. Senkit se károsított még, hogy növényi fehérjékkel táplálkozott. Valószínűleg az emberi fehérjék is jól felszívódnának, mivel nekünk is emberi fehérjéink vannak. Attól még nem eszek embert. Ez az egész csak kifogás...
2013. nov. 19. 16:08
 15/21 anonim ***** válasza:

"Az állatok éreznek FÁJDALMAT, mivel van agyuk és idegeik (a növényekre ez nem igaz)."

Én ebben nem vagyok olyan biztos és nem vagyok ezzel a véleményemmel egyedül.

[link]


Mindazonáltal mindenki úgy él, ahogy szeretne, nem hiszem, hogy ha ilyen helyzet állna fenn a kapcsolatomban, vita lenne belőle.

2013. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mármint abban nem vagyok biztos, hogy a növények nem éreznek fájdalmat.
2013. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ha a cikk még igaz is (bár szerintem nem ugyanaz, mintha agya meg idegei lennének a növénynek), attól még a kisebb fájdalom felé fordulok. Ha az állatokat nem szükségszerű megenni, nem eszem meg őket. Egyébként is mozognak, gondolkoznak és éreznek, ahogy mi. A növényekre ez nem igaz.

De ez most mindegy... :)

2013. nov. 19. 16:26
 18/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem hozzánk hasonlóan élnek és kommunikálnak, a növények ugyanúgy érezhetnek és nem hinném, hogy kisebb fájdalmat éreznek attól, hogy ők nem tudnak kiabálni. Csak sokan szeretik magukat ezzel hitegetni, mert jobbnak érzik magukat, ha azt hiszik, nem okoznak élőlénynek fájdalmat, pedig valószínűleg a vegetarianizmus nem mentesít az ilyesfajta felelősség alól.


Na, de tényleg elkanyarodtunk a témától. Én ismerek olyan párt, ahol egyik felé vegetáriánus, a másik húsevő, csak ott fordított a felállás, a férfi a húsevő. Együtt élnek évek óta, nagyon szeretik egymást, a lány főz, legtöbbször kétfélét. Egyáltalán nem okoz konfliktust kettőjük között ez a helyzet.

Tehát ha két ember szereti egymást és megvan a szükséges tolerancia és odafigyelés egymás iránt, ilyesmiből nem kellene, hogy probléma legyen.

2013. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogy azzal, hogy húst eszel, növényt ÉS állatot is öltél?

Ha már leegyszerűsítve nézzük a dolgot.

2013. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Belünk hossza, fogazatunk és körmeink se húsevőkre jellemzők."

Így igaz. A fogazatunk alapján mindenevők vagyunk. A mindenbe pedig beletartozik a hús is.

Nem tudom melyik kíméletesebb: gyorsan leölni az állatot, vagy hagyni, hogy éhen haljon, mert felzabáltad előle a növényeket :D

Ha azért nem eszel húst, mert nem ízlik, az rendben van, de ha azt gondolod, hogy kíméletes, amit csinálsz, az egyszerű képmutatás.

2013. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!