Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Lányok, mennyi idő, pénz és...

Lányok, mennyi idő, pénz és energia ráforditást igényel egy átlagos külső fenntartása, amivel már nem probléma a pasizás?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ne zabálj annyit mint egy bálna
2014. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az igen...ember legyen a talpán aki birja ezt teljesiteni.
2014. jan. 13. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne együnk planktont? :(
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen az alap. A sport nem kerül pénzbe pl.: futás, a normális kajálás sem sokkal drágább az egészségtelennél. A ruha kényes kérdés, attól függ, ki mennyire követi a divatot. A fodrász, kozmetikus, szőrtelenítés, bőrápolás azért elég sokba tud kerülni. De a pasizás nem pénz kérdés elsősorban. Kisugárzás, önbizalom, humor, mind olyan, amit pénzen nem lehet megvenni.
2014. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, de egy depis önbizalomhiányos szép lány jellemtelen öltözékkel is vonzóbb, mint egy dámáskodó duci csaj, aki ki is van vakolva.
2014. jan. 13. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ducibb vagyok az átlagnál (160cm 62kg), de fenn tudok tartani egy egyedi stílust, nem túl sok péznből.

Turizni kell, basic cuccokat venni H&M és hasonló helyeket, nézni az akciókat, és néha gyűjteni egy-egy szebb, eredeti áras, esetleg designer darabra. Sminkből pedig mindig márkásat, annak van értelme.

Ha gondolod, írhatsz üzenetet:)

16L

2014. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Kiindulási állapottól függ.

A saját példám tudom:

25 éves vagyok, elég jók az adottságaim, bár messze nem vagyok tökéletes. Azt tartom fontosnak, hogy minél tovább megőrizzem a jó külsőt, néha ennek érdekében kevésbé nézek ki most jól. Magyarul inkább krémezek, mint sminkelek :D


Tételesen:

Hajápolás: kétnaponta hajmosás, ez kb. 40-50 perc. Költségek: kéthavonta sampon, balzsam, hajvégápoló, összesen 3 ezer Ft. Fodrász kéthavonta 3 ezer Ft.

Arcápolás: naponta arctisztítás, bőrradír, krémezés (5 perc), heti kétszer arcmaszk. Költségek: háromhavonta 5 ezer Ft.

Ápoló tusfürdő, testápoló, havi 1000 Ft.

Gyantázás: 3-4 hetente másfél óra, 1200 Ft.

Fogápolás: fogkrém, fogselyem, szájvíz (sajnos fogkövesedésre hajlamos vagyok), havi 2 ezer Ft.

Kozmetikushoz nem járok, nem manikűröztetek.

Így a higiéniai költségek kb. havi 9 ezer Ft-ra jönnek ki. De tény, hogy semmiből nem a legolcsóbbat veszem, inkább a középkategóriás termékekre szavazok.


Ritkán sminkelek, az alap felszerelésem: alapozó, púder, pirosító, szemceruzák (4 színben), szempillaspirál, szemhéjfesték (általában 3-4 szín árnyalatai), és persze sminklemosó. Egy terméket max. egy évig használok, a költség így évi 30-35 ezer, azaz egy hónapban kb. 3 ezer Ft.


Az öltözködés nálam érdekes kérdés: évekig egy barátnőm vette a ruháim, jó ízlése van és imád turizni, onnan hozott olcsón, gyakran ingyen vadiúj, stílusos cuccokat. Most kiment külföldre, én pedig próbálom utánozni, egyébként iszonyú nehéz, de kezdek belejönni. Ruhára így is viszonylag keveset költök, 2-3 havonta vásárolok kb. 5 ezer Ft értékben, legyen mondjuk havi 2 ezer.

Plusz cipő, évente 2-3 párat veszek, lehetőleg leárazáson, így 40-50 ezer Ft évente. Ruhából nem olyan fontos, hogy milyen minőségű, de a cipő muszáj, hogy jó minőségű és csakis bőr legyen. Tehát kb. havi 4 ezer.


Időben a napi rutinom 15-20 perc (ennek a nagyja a fogselymezés, képtelen vagyok hatékonyan csinálni), ez kétnaponta a hajmosással bő egy óra, ha maszkolok is, akkor másfél. A gyantázás szintén másfél óra, ha fodrászhoz megyek, az is ennyi.


Kétnaponta járok futni, és kétnaponta tornázom itthon, ezt a kettőt váltva (hétfőn futok, kedden tornázom, szerdán megint futok, stb.). Így napi egy órát vesz igénybe, anyagi vonzata nincs. Illetve a ruhát beleszámolom a ruhapénzbe, és egy-két eszközöm van a tornázáshoz, de az egyszeri kiadás (súlyzók, labda).


Mindent összevetve tehát a külsőmre kb. napi 2 órát és havi 20 ezer Ft-ot fordítok. Nem vagyok tökéletes cicababa, de ápolt és igényes igen.

Nagyon bízom abban, hogy ezt sikerül sokáig megőriznem, bár valószínűleg idővel ennél többre lesz szükség, bőrfeszesítő kozmetikai kezelésekre, masszázsra, stb. De remélem, még 5-10 évem van addig :)

2014. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%
Előző nagyon jól leírta, ezt csináltam én is 10 évvel ezelőtt. Azóta született 3 gyermekem, a legnagyobb 10, a legkiseb 3 hónapos. Nekem most kb napi 10 percembe kerül, és úgy lépek ki az utcára, hogy még mindig megnéznek. Természetesen minden reggel amit kell megteszek , valamint 2-3 naponta hajat mosok, tehát napi szinten ápolt vagyok. Testmozgás otthon, ha időm engedi, fodrász havonta. Szóval sok múlik az alapokon és a genetikán, én szerencsés vagyok. Ha a pici van csak velem, sokan kérdezik, első baba, és koppan az álluk a talajon, mikor közlöm, hogy a 3.!
2014. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát egy évben egyszer veszek sminkcuccokat, ha elfogy vagy inkább lejár a szavatosságuk:D Időnként veszek krémeket, amit aztán 1-2 éven belül kidobok, mert lejárt a szavatosságuk. Naponta tisztálkodok, ez a reggeli mosakodással együtt kb 40 perc/nap. Heti egy óra epilálás.

Heti kétszer hajat is mosok és szárítok, azokon a napokon a tisztálkodásra fordított idő plusz 1 órával megnő. Időnként mikor úgy van kedvem dobok fel egy kis sminket. Olyankor aztán nagyon aprólékosan és szépen dolgozok, úgyhogy az kb 20 perc. Ez van úgy havi négyszer. Minden hónapban veszek egy vagy két ruhadarabot, legfeljebb tízezer forint értékben. Inkább cipőmániám van, de azt igyekszem visszafogni:)

Időnként sportolok valamit. Ne haragudj, de nincs kedvem összeadni, hogy ez mennyi energiámba és pénzembe kerül, igazából nem sokba. Totálisan rendszertelen az életem, nekem nincs meg sajnos az a kimondott napi ritmusom, mindent spontán csinálok. Úgy tudnám összefoglalni, hogy smink nélkül átlagos külsőm van, sminkkel meg jóval felette. Ha pasizok, akkor csak akkor lát sminkben amikor már együtt vagyunk egy ideje. Ne úgy szokjon meg már az elején, hogy aztán meg hiányolja azt, ami nekem nem mindennapos program:D

2014. jan. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kozmetikus az, ami drága. És ott sok időt lehet eltölteni. :))).

De a szépségért meg kell szenvedni ;)!

2014. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!