Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi a helyes viselkedés egy...

Mi a helyes viselkedés egy társkereső oldalon?

Figyelt kérdés
Nos nemrég rászántam magam, hogy regisztrálok egy ilyenre.. Nem volt egyszerű dolog a döntés, mert sok rosszat hallottam már az ilyen oldalakról. Többek között, hogy nagyon sokan bunkón bánnak más emberekkel, akik ismerkedni szeretnének. Én megfogadtam, hogy nem leszek ilyen, igyekszem mindenkihez közvetlenül viszonyulni. Azt hittem ez ilyen egyszerű lesz... Viszont egy kicsit több levelet írnak nekem, mint amennyire egyáltalán számítottam. És eddig mindenkihez közvetlenül, nyitottan viszonyultam, de sokan ezt félreértve már a második levél után személyes találkozót akarnának.. A másik dolog az, hogy a legtöbbjük tényleg nagyon érdekes emberke lehet, jó lenne megismerni őket még jobban, de rájöttem, hogy erre valójában nincs elég agykapacitásom, időm. Értelme sem lenne a dolognak, hiszen csak egy valaki lehet az, aki végül.. szóval értitek. Csak végletekben lehet gondolkodni egy társkeresőn? Élből nem érdemes senkit elutasítani, mert ki tudja, kit hagyunk ki... De ha belemegyünk egy beszélgetésbe, miért hiszi azt mindenki, hogy garantáltan komoly kimenetel van kilátásban? Köszönöm előre is a tanácsokat!
2014. jan. 14. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"valójában nincs elég agykapacitásom"


Ezt elhisszük neked, ha mondod.

2014. jan. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár nincs tapasztalatom ilyen oldalakban, de be kell hunyni a szemed, és szelektálni keményen. Aztán ha van, akire azt gondolod, hogy ő a legjobb, akkor folytatni a csevegést, és hátha. Ha senkit nem utasítasz el, akkor végül 2 szék közé eshetsz. Válasz ki egy értelmeset. És pont. Nincs értelme vacilálni, hogy ez, meg ez , de ez is jó lehet.
2014. jan. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi a tapasztalatom, hogy egy ilyen helyen, mint egy kihallgatósdi kezdődnek a dolgok. Mintha állatkát mennék választani: fekete rövid szőrű, nyugodt kutyit keresek, aki tud hátraszaltózni.


Ez elég gáz, de szerintem egy netes ismerkedés az ilyen. Amit tudok javasolni, hogy ne add fel, mert sok ismerősöm talált magának párt a neten.


Kezdj el beszélgetni, és meglátod, hogy kikopnak azok, akikkel amúgy sem jönne össze a dolog. Aki két szia után találkozni akar, az már mehet is a levesbe.


Komoly kapcsolatra nem érdemes alapozni. El kell kezdeni valamit, és az ha lehet, majd átalakul komollyá.


Remélem tudtam segíteni. Szia és sok sikert!

2014. jan. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pedig a tárkeresőzés ezzel jár... nagyon komoly emberismeret (és önismeret) kell hozzá, hogy 1-2 levélből ki tudd szűrni, kivel érdemes találkozni, és ha kiszűrted, akkor pedig igenis érdemes mielőbb találkozni, nem sok értelme van a hosszas levelezgetésnek (élőben úgyis szinte mindenki teljesen más, mint neten). Ha csak levelezgettek, akkor mindenfélét belelátsz a másikba, és akkor szinte garantált a csalódás. Úgyhogy szelektálj - szerintem amúgy nem kell mindenkit, 2-3 emberre lehet egyszerre figyelni), menj el találkozni azzal, akivel érdemes, de jelezd, hogy ez csak amolyan ismerkedős beszélgetés. Aki már a személyes találkozó előtt komoly kapcsolatban gondolkodik, az amúgy is komolytalan... az ilyeneknek mindegy, hogy ki, csak legyen már valakijük. Hidd el, sok netes randim volt, egy értelmes, érett ember felméri, hogy a találkozóig még semmi nem dől el, az csak kb. egy baráti beszélgetés.
2014. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Még az elsőnek is a jóhiszeműséget:D)


Az élből visszautasítás nem valami humánus, számomra nehezebb, mint levelezésbe elegyedni..


Aztán volt, hogy rájöttem, hogy ez nekem nem pálya, nos az illető kifejezte felháborodását azon, hogy "húzom az idejét" "játszom csak vele" "szórakozok" s azzal a lendülettel megkérdőjelezte emberi mivoltomat és gerincoszlopom létezését is. Tény, hogy eléggé szerencsétlenül reagált, de talán az ő felháborodása is jogos lehet, mert ez így tényleg felfogható időpazarlásként...

2014. jan. 14. 01:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Akiről a 2. levél után látod, hogy komolytalan, vagy nem illetek össze, attól hamar búcsúzz el.


Ezek után viszont nem fognak túl sokan maradni, ne félj.

Ne csak egyet válassz ki közülük, hanem beszélgess többel is (3-4 ember nyugodtan lehet egyszerre).

Aztán, ha valakivel úgy alakul a dolog, hogy csak a személyisége érdekel, de nem találkoznál vele, ezt írd meg neki.

Azt pedig, hogy kivel szeretnél találkozni, ne a 2. levél után döntsd el! Legyen legalább 5 normális levél, és néhány telefon is a találkozás előtt.

A találkozóra pedig úgy menj, hogy tulajdonképpen ott kezdődik minden. Tényleg nagyon mások tudnak lenni az emberek személyesen.


Ha viszont a 2-3. személyes találkozó után úgy érzed, hogy valami komolyabb kezd kialakulni, akkor ezt írd meg a többieknek, akikkel még levelezel.

Onnan kezdve már tényleg csak egy maradhat :-)

2014. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Aztán volt, hogy rájöttem, hogy ez nekem nem pálya, nos az illető kifejezte felháborodását azon, hogy "húzom az idejét" "játszom csak vele" "szórakozok" s azzal a lendülettel megkérdőjelezte emberi mivoltomat és gerincoszlopom létezését is. Tény, hogy eléggé szerencsétlenül reagált, de talán az ő felháborodása is jogos lehet, mert ez így tényleg felfogható időpazarlásként..."


Kérdező: te is pazaroltad rá az idődet, hiszen azt hitted, egy kultúremberrel levelezel, nem? Az ilyesmit én úgy fogom fel, hogy de jó, hogy kimutatta a foga fehérjét, és nem találkoztam vele! Akinek a frusztrációja agresszióban nyilvánul meg, azt jobb is messzire elkerülni! Én egy időben gondolkodtam rajta, hogy "letesztelem" a pasikat, és ha agresszívvá válik, vádaskodik, stb. akkor örülök, hogy megszabadultam tőle! :) (Azért vannak, akikkel értelmesen meg lehet vitatni az esetleges kisebb konfliktusokat...)

2014. jan. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Tényleg rám is férne még egy kis fejlődés ezen a téren.. jobban ráérezni, hogy kire érdemes időt fordítani.

Aztán meg hogy miképpen építsem le az ismerkedés-kezdeményeket lelki sérülés előidézésének minimalizálása mellett. No nem azért mert esetleg kimutatja a foga fehérjét az agresszívebbje (már hozzászoktam a szövegeikhez másutt..), hanem mert a tényleg normálisakat nagyon nem akarom bántani.

2014. jan. 14. 01:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat mindig hamar leépítettem, akiket valamiért nem ítéltem alkalmasnak az első levelük alapján. Elég hamar ki lehet szűrni, akár pár mondatból, hogy ki az, aki egyáltalán nem keltette fel az érdeklődésemet. Nekik első körben visszaírtam, hogy köszönöm az érdeklődésüket, de most éppen ismerkedek valakivel. Ha valakinek ez nem volt elég világos, akkor a következő üzenetét már válasz nélkül hagytam. Azoknak pedig, akik nem tudtak egy kerek magyar mondatot összehozni, abszolút nem írtam semmit. Lehet, hogy köcsögségnek tűnhet ez más szemében, de nincs miről beszélnem azzal, aki annyira sem képes, hogy legalább a helyesírás ellenőrző javaslatait figyelembe vegye:D

Aki pár nap beszélgetés után is szimpatikus volt, azzal találkoztam. Aztán most egy éve együtt is vagyunk:) Úgyhogy én is azt szorgalmazom, hogy érdemes minél előbb sort keríteni a személyes találkozóra, és nem pedig időt fecsérelni mindenkire, aki kicsit is normálisnak tűnik:)

Tudod, sok bába közt elvész a gyerek:)

2014. jan. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, pár válaszoló alapján látszik is, mennyire gerinces módon áll hozzá egy-két nő a netes társkereséshez...

Annyit csak hozzá, ezek meg ott húzzák ki magukat a férfiak szemében, hogy látványosan egyszerre több végén égetik a gyertyát, meglehetősen önző módon, de a végén szerencsére úgyis balul választanak, végül is a neten úgyis az nyer, aki a legnagyobbat hazudja...

Erre mondják, hogy zsák a foltját.

2014. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!