Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért haragudnak meg az...

Miért haragudnak meg az emberek, ha szembesülni kell vele, hogy ők nem annyira okosak, mint más?

Figyelt kérdés

Régen elég okoskodó stréber voltam, nulla szociális készségekkel, és jól se néztem ki. Tehát kitalálod, hogy mennyire voltam kiközösitve.


Nagyon alapos voltam a dolgaimban, és láttam az embereken, hogy hamar elveszitik a fonalat, és nem is törödnek annyi részlettel, mint amivel én. És rosszalva néztek rám, ha ezzel szembesitettem öket.


Egyetemet elvégezve viszont jól pofáraestem, mert nehezen lett munkám a nulla életképességem miatt. Vagy 1 évig tengtem-lengtem a világba, elkezdtem járni csajozni (bár korábban is volt csajom).


És most veszem észre magamon, hogy erösen lecsökkent az intelligenciám a nagy csajozás közbe (lehet elittam). Gondolom kellett a hely a szociális képességeknek ami felülirta a kockaságot. És bár már nekem is meg kell eröltetni az agyamat bizonyos dolgokban, amik korábban kisujjból mentek, de legalább az embereket sokkal jobban értem, és jobban is érzem magam.


És most szembesülök vele, hogy a többi embernek is épp ilyen xar, hogy sok dolog már egyszerüen tul megeröltető az ő agyának.


Pl most vettem egy uj telefont és bár korábban is volt okostelefonom, ezen a mostanin már erösen kellett koncentrálnom, hogy kézben tudjam tartani a beállitásokat.


El birom képzelni, hogyha valaki vesz egy telót, akkor mennyire kvára nem érdekli, hogy hogy vannak a beállitások, csak nyomkodja nagy bőszen, aztán örül neki.


A héten néztem bele a szakdogámba és azt gondoltam, hogy bassszus régen milyen okos voltam. És most ez vált elsődleges céllá, hogy megint okos legyek (persze ehhez testi fittség is kéne, az meg nekem sose votl erösségem). A munkahelyemen (egy nagy állami cég) azt látom, hogy itt magyarországon kevés az okos ember, és meg is látszik az ország sorsán. Mert mindenki lexar mindent és takaréklángon pörögnek az emberek, örülnek, hogy éppen túlélik a munkanapot.


2014. febr. 11. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Én még nem láttam olyan diplomás embert aki képes volt elviselni, kibirni, hogy van olyan szakmunkás, aki okosabb nála, nyelvtudás nélkül is:D


Fordítva viszont ezer egyet is.

2014. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

én aztán nem irigyelem a szakmunkásokat!


sőt ha akarod tudni kellett dolgoznom müvezető mellett és ott jobban kijöttem a szerelőkkel, mint az irodai dolgozókkal!


Mondjuk itt nem épp a gazdag mesteremberek dolgoznak, hanem csak kis porszemek a gépezetben.

2014. febr. 11. 11:23
 3/19 A kérdező kommentje:
nagy diplomásan beálltam szerelni én is, amit tudtam. Ráadásul éjszakai müszakban ugy, hogy papiron nappalos vagyok.
2014. febr. 11. 11:24
 4/19 anonim ***** válasza:
Mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.
2014. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
jo ez hangazatos, de valojában a legokosabb emberek mozgatják a szálakat mai napig...még azt is elhitetik a tömeggel, hogy a "hülyék uralkodnak"
2014. febr. 11. 11:28
 6/19 anonim ***** válasza:

2 Most se érted miről beszélek.:D


Értelemről, elmebeli képesség különbségekről, a világ dolgaiban való tájékozottságbéli különbségről.Egy diplomás képtelen elviselni, hogy egy sima szakmunkás, vagy érettségizett ezekből jobb nála.Többet tud, csak ippeg papirja nincs róla.


Egy diplomást nem tudsz mutatni, aki ezt elbírja hosszabb távon viselni.


Tehát nem munkailag, hanem észbeli különbségre gondoltam.Lehet, hogy te tanultál X évig valamit, viszont ő kis hangyaszorgalommal, könyvtárnyi olvasással megszerezte azt a tudást, amit te mondjuk tanultál, de neki nem volt lehetősége akár milyen oknál fogva egyetemre mennie.

2014. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát nem hinném, hogy egy szakmunkás el tudná e végezni az én feladatomat...számitásokat csinálni, meg ilyenek...Meg nem hinném, hogy levelezni tudna e külföldi cégekkel.


Én se birnék szerelni, mert ahhoz gyenge vagyok fizikálisan. Meg én nem az a diszpinty diplomás vagyok, hogy egyböl vezetö poziciot akarok. Nem. Én tisztelem a valóságban szerzett tapasztalatokkal rendelkező embert, ugyhogy nem fogom bemagyarázni a munkásnak, hogy nekem van igazam, miközbe ő 10000x annyit szerelt már, mint én. És jobban át is látja.

2014. febr. 11. 11:34
 8/19 A kérdező kommentje:

Most ne az ilyen szobafestökröl meg asztalosokról meg fütésszerelőkböl indulj ki, akik maszekba keresik a sok pénzt...egy vállalaton belül meg van mindenkinek a helye.


Én pl diplomám meg a pozicio miatt többet keresek pályakezdőként meg nulla hasznos képességgel, mint a 10en sok éve itt dolgozó, munka mellett diplomázó 40es nő.

2014. febr. 11. 11:35
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt tegyük már be a képbe, hogy a munkások IGEN nagy része iszik, szóval maguk alatt vágják a fát és sok le is csúszik emiatt. Biztos csak igy birják elviselni a munkás életet.
2014. febr. 11. 11:37
 10/19 anonim ***** válasza:
Semmit nem értettél abból amit irtam, így én elköszönök:)
2014. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!