Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hol, hogyan tudnék így kapcsol...

Hol, hogyan tudnék így kapcsolatot építeni hasonló emberekkel? Achtung! Hosszú, értelmetlennek tűnhető (? ) szöveg.

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó ismerkedésben, sajnos eléggé introvertáltnak gondolnak (és talán az is vagyok, bár én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem értek a "bájcsevejhez", egyszerűen nem tudom mit mondjak egy olyan beszélgetésben, aminek nincs konkrét célja vagy értelme, vagy ami csak gesztusokon alapul. A "Boldog XY-t!" telefonhívásoktól a hányinger kerülget, például. Nehezen, vagy egyáltalán nem tudok beszélgetést kezdeményezni idegenekkel, pedig nem vagyok "ideges", egyszerűen csak nem tudom mégis mit mondhatnék).

Szóval általában hamar elakadnak az ismerkedéseim, már az az 1-2, ami évente körvonalazódhatna. Nincs alkalmam ismerkedni, sajnos állandóan tanulnom kell, és nem is járok el sehova - ebből adódóan egy, talán két barátom van. Iskolában még a szünetekben is tanulok, így ez is kilőve - az osztálytársak közül akik csak kicsit is hasonló érdeklődésűek, azok megtalálnak (és sosem "én megyek utánuk"), utalván itt vissza az előbb említett két emberre, de ennyi.


Csak hogy tisztázzam magam, nincsenek átlós vágások az arcomon, fürdök napi szinten, nincs semmilyen testi/szellemi fogyatékosságom, tehát úgy gondolom semmi olyan nincs rajtam, ami okot adhatna az embereknek arra, hogy messziről kerüljenek. :) A gond szerintem az lehet, hogy sosem járok el sehova - nyilván az elején még próbálkoztam a "koromnak megfelelően" részt venni 1-2 bulin vagy hasonló (általában "magasan kvalifikált") rendezvényen, de egyáltalán nem az én stílusom. Az érdeklődési körömmel, öltözködésemmel ("túl elegáns/régies") és viszonylagos "szabadelvűségemmel" mindig minden csoportból kilógtam. Nem mondanám magam strébernek, azok a tantárgyak amik érdekelnek dicséretes ötösök, a többiből sokszor komoly harc folyik a kettesért (ehhez hozzátartozik, hogy iszonyatosan lusta vagyok azzal foglalkozni, ami nem érdekel :D - de legalább már felfogtam, hogy ez probléma, és nem folytatható így). Leginkább a történelem, irodalom, pszichológia, biológia, fantasy, divattörténet, politológia, jog, nyelvek és újabban mindenféle idegennyelvek nyelvtani szerkezetei érdekelnek (habár el kell ismernem, utóbbi valóban elég száraz - de érdekes :)).


Úgy gondolom talán újra megpróbálnám az ismerkedést, de egyelőre fogalmam sincs hol találhatnék legalább kicsit komolyabb felfogású, hasonló érdeklődésű embereket (30-40-es korosztály alatt :)).

Tömören talán úgy tudnám összefoglalni, hogy tapasztalatból mondom, nem lehet 18 éves kislányokkal ismerkedést kezdeményezni Lynn Margulis elméletéről... angol nyelven.

/Kivétel biztosan van, csak valószínűleg több száz kilométerre./


Valami épkézláb ötlet, hogy hol ismerkedhetnék hasonlóan félőrültekkel?


19/F



2014. febr. 28. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megint egy INTJ like tini, részvétem. Ismerkedj egyetemista lányokkal, aztán csak találsz egy adekvált nőszemélyt. Nagy számok törvénye... :/
2014. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1#: INTP :D Innen nincs kiút. :D
2014. febr. 28. 20:50
 3/13 LePeDő ***** válasza:

Basszus amíg nem láttam az alján, hogy fiú vagy, totál azt hittem a barátnőm írta. :D

Egyébként én abban hiszek, hogy a hasonszőrű emberek egymásra találnak és ha keresed, ha nem a lelki társad egyszer csak feltűnik az életedben. Persze akkor meg kell ragadni az alkalmat, nehogy eltűnjön... És még fiatal vagy... Bár vicces, hogy ezt pont én mondom, aki 18 évesen a sok tanulás után már azt mondja, hogy "túl öreg vagyok én már ehhez".

A lényeg, hogy csak ne add fel a reményt és légy mindig pozitív. A pozitív kisugárzás mindig beválik és ezt tapasztalatból mondom.

Mindenesetre sok szerencsét ^^

Ó, és egyébként szerintem könnyebben kapnál választ, ha odaírnád melyik városban/melyik város környékén laksz...

2014. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 LePeDő ***** válasza:

"innen nincs kiút"

Örülj neki! Az INTP-k királyak!

(És ezt most nem csak azért mondom, mert én is az vagyok :D)

2014. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3: Szeged közelében lakom. :)

Csupán a megfelelő társ hiánya miatt zavar az INTP-lét, a többit nem tartom ilyen mértékben szükségesnek, illetve a többi kapcsolatommal még a magam gyenge szociális képességeivel is elboldogulok.

2014. febr. 28. 21:02
 6/13 LePeDő ***** válasza:

Keress egy magadhoz hasonló társat. Ha szellemileg egy szinten vagytok az a legjobb.

INTP meg INTP egy jó párosítás...

(És ezt sem csak azért mondom, mert én is ilyen kapcsolatban vagyok :D)

2014. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Magamból kiindulva az INTP-k "természetes élőhelye" a szűk és sötét dolgozószobájuk, ami azért nagyban megnehezíti az ismerkedést. :)
2014. febr. 28. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Mint hasonló problémákkal küzdő intj, kölünösen érdekelne, hogy is kéne elképzelni az intp-k levadászását(?!) Lány változatban még IRL egyet sem láttam.

2014. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 LePeDő ***** válasza:

Levadászás? :D

Az biztos, hogy megfog az intelligencia. Nem szeretem a feltűnősködő, nagyszájú embereket. A "levadászás" pedig nem egy egyszerű dolog, mivel hihetetlenül bizalmatlan vagyok. Nagyon nehéz elérni, hogy valakiben megbízzak, pedig az egy alapkövetelmény egy komolyabb kapcsolathoz. Persze nem tudom, hogy minden INTP lány ilyen-e, de ha a többi is olyan mint én, akkor kb ez az alapkövetelmény. A bizalmat pedig kitartással el lehet érni meg azzal, ha közben a fiú nem a nagyszájú plázamacsekok után koslat és csak utána jön oda, mert már sok ilyen álszenttel találkoztam...

És ami a dolgozószobát illeti... Én tanulni is sokszor kijárok a közeli parkba vagy eldugottabb, csendesebb fás helyekre. Ott egész jól lehet ismerkedni, ha véletlen valaki arra járna.

2014. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én egy 'feltűnősködő, nagyszájú' intj vagyok; szükséges az imázs építéséhez, ami távol tartja a nem preferált személyeket. Bár sokszor a preferáltakat is:D De az utolsó mondatod hasznosnak tűnik, köszönöm!
2014. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!