Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hol, hogyan tudnék így kapcsol...

Hol, hogyan tudnék így kapcsolatot építeni hasonló emberekkel? Achtung! Hosszú, értelmetlennek tűnhető (? ) szöveg.

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó ismerkedésben, sajnos eléggé introvertáltnak gondolnak (és talán az is vagyok, bár én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem értek a "bájcsevejhez", egyszerűen nem tudom mit mondjak egy olyan beszélgetésben, aminek nincs konkrét célja vagy értelme, vagy ami csak gesztusokon alapul. A "Boldog XY-t!" telefonhívásoktól a hányinger kerülget, például. Nehezen, vagy egyáltalán nem tudok beszélgetést kezdeményezni idegenekkel, pedig nem vagyok "ideges", egyszerűen csak nem tudom mégis mit mondhatnék).

Szóval általában hamar elakadnak az ismerkedéseim, már az az 1-2, ami évente körvonalazódhatna. Nincs alkalmam ismerkedni, sajnos állandóan tanulnom kell, és nem is járok el sehova - ebből adódóan egy, talán két barátom van. Iskolában még a szünetekben is tanulok, így ez is kilőve - az osztálytársak közül akik csak kicsit is hasonló érdeklődésűek, azok megtalálnak (és sosem "én megyek utánuk"), utalván itt vissza az előbb említett két emberre, de ennyi.


Csak hogy tisztázzam magam, nincsenek átlós vágások az arcomon, fürdök napi szinten, nincs semmilyen testi/szellemi fogyatékosságom, tehát úgy gondolom semmi olyan nincs rajtam, ami okot adhatna az embereknek arra, hogy messziről kerüljenek. :) A gond szerintem az lehet, hogy sosem járok el sehova - nyilván az elején még próbálkoztam a "koromnak megfelelően" részt venni 1-2 bulin vagy hasonló (általában "magasan kvalifikált") rendezvényen, de egyáltalán nem az én stílusom. Az érdeklődési körömmel, öltözködésemmel ("túl elegáns/régies") és viszonylagos "szabadelvűségemmel" mindig minden csoportból kilógtam. Nem mondanám magam strébernek, azok a tantárgyak amik érdekelnek dicséretes ötösök, a többiből sokszor komoly harc folyik a kettesért (ehhez hozzátartozik, hogy iszonyatosan lusta vagyok azzal foglalkozni, ami nem érdekel :D - de legalább már felfogtam, hogy ez probléma, és nem folytatható így). Leginkább a történelem, irodalom, pszichológia, biológia, fantasy, divattörténet, politológia, jog, nyelvek és újabban mindenféle idegennyelvek nyelvtani szerkezetei érdekelnek (habár el kell ismernem, utóbbi valóban elég száraz - de érdekes :)).


Úgy gondolom talán újra megpróbálnám az ismerkedést, de egyelőre fogalmam sincs hol találhatnék legalább kicsit komolyabb felfogású, hasonló érdeklődésű embereket (30-40-es korosztály alatt :)).

Tömören talán úgy tudnám összefoglalni, hogy tapasztalatból mondom, nem lehet 18 éves kislányokkal ismerkedést kezdeményezni Lynn Margulis elméletéről... angol nyelven.

/Kivétel biztosan van, csak valószínűleg több száz kilométerre./


Valami épkézláb ötlet, hogy hol ismerkedhetnék hasonlóan félőrültekkel?


19/F



2014. febr. 28. 20:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

INTP? Részvétem(én is az vagyok, tudom milyen érzés :D)(bár végső soron négyesnek igaza van - a legjobb típus)

Bár szerintem fölösleges kapcsolatokat kialakítani ostobaság. Hasonló félőrültekkel való ismerkedésre három hely alkalmas:

1) 100-200 évvel ezelőtt(azóta drasztikusan csökkent a számunk)

2) Valamelyik kórház ineurológiai osztálya

3) Tudományos körök találkozó helye. Veled egykórúakkal(a hosszú ó szándékos, humor akart lenni) leginkább egyetemi találkahelyek a megfelelőek, mint például egy egyetem közelében lévő ivókocsma, vagy egy kávézó.

Ha meg nem hasonló félőrült zsenikkel akarsz ismerkedni, akkor ajánlott az INFP típus. Egy kicsit ők is az INTP-kre hajaznak. Őket leginkább könyvtárakban lehet megtalálni. Vagy sárkányneveldékben.

2014. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pszichiátriákon és hasonló kellemes helyeken valóban lehet ismerkedni INTP-kkel. Az egyetlen nőnemű INTP ismerősömnek ugyanis komoly problémái vannak, nem csak a fejében, de az általános higiéniával és igényességgel, illetve a nőiesség alapfogalmaival. Mondhatni "nem osztja a széles körben preferált nézeteket", pedig nem olyan körülmények közül jön, ami indokolttá tenné az ilyen viselkedést/állapotot (tehát saját választásából fakad). A furcsa személyisége természetesen természetes. :)


Tehát úgy gondolom a problémánkat tovább nehezíti az elfogadható (de az se baj ha vonzó) megjelenés faktora.

2014. febr. 28. 22:21
 13/13 anonim ***** válasza:
Az előbbi indok a fő érv arra, hogy miért él az INTP-k ritka faja elvonulva a társadalomtól. Ha bekerülnék egy intézetbe, boldogan dülöngélnék, azt kiabálva, hogy "otthon, édes otthon". Vagy rögtön gumiszobába teteném magam, hogy gondolkodhassak egy kicsit :D
2014. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!