Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Megéri lányként kezdeményezni?...

Megéri lányként kezdeményezni? Fel kéne hagynom vele?

Figyelt kérdés

19/L vagyok


nemrég lefogytam és elkezdtem odafigyelni jobban a külsőmre, szóval nagyjából jó csaj lettem :D


kb. 15 éves koromban kezdtem el "pasizni", de akkor még semmi nem jött össze. mivel nem voltam túl szép (súlyfelesleg, emiatt nem csinos ruhák és még a sminktudásom sem volt jó), ezért mindig én kezdeményeztem. bátran leszólítottam egy fiút, flörtöltem, stb. eléggé megszoktam. aztán lett egy barátom, akinél ez tényleg be is jött, mert tetszettem neki, csak ő nem mert lépni. ugyanígy volt a második barátommal is.


most fél éve vagyok szingli, és a szakítás után döntöttem el, hogy kihozom magamból a maximumot külsőre. azóta tényleg kezdeményeznek nálam fiúk. többnyire csak egy estére egy buliban, de volt már hosszútávú terv is velem.


a lényeg, hogy rájöttem: a kezdeményezés 10ből 9 fiúnak nem jön be. látom, hogy néznek, bejövök nekik, aztán ha én teszem meg az első lépést hirtelen nem is akarnak tőlem semmit. ritka, hogy igen.


mostanában sokszor megszívtam emiatt. de attól félek, hogyha nem kezdeményezek, csak várok, akkor nem lesz semmi, és lehet, hogy nem azért, mert nem tetszem egy fiúnak.


szerintem szabad egy nőnek is kezdeményezni, már nem a 19. században élünk, de úgy tűnik, páran ott ragadtak...


hagyjam tényleg, hogy ők jöjjenek oda és viseljem el, ha nem?


2014. aug. 24. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Több olyan lány kéne, aki mer kezdeményezni, mert mi fiúk egyre inkább gyávák lettünk a lányok leszólítása terén.
2014. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
21%

"Több olyan lány kéne, aki mer kezdeményezni, mert mi fiúk egyre inkább gyávák lettünk a lányok leszólítása terén."


Nem, nem kellene. Szánalmas, ha valaki nem mer hozzászólni egy lányhoz.

Ez valójában az egyik különbség a fiú és a Férfi között.

Elég egyértelmű, mikor lehet odamenni egy lányhoz és mikor nem. És ha elküld? akkor mi van? Aki nem bunkó, az nem szokott bunkó reakciót kiváltani. Ennyi.


Egy Nő nem kezdeményez ennyire nyíltan, és legfőképpen nem sóvárog az után, hogy észrevegyék. Ez valójában az egyik különbség a lány és a Nő között.

Aki nem mer odamenni, azzal egy jót beszélgetni sem tudnál.

2014. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon jól teszed, hogy kezdeményeze. Tényleg több ilyen lány kéne.
2014. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha hozzám jönne oda ismerkedni egy általad leirt lány, biztos nemküldeném el :) kevés ilyen lány van :/
2014. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak csajoknak szól a válasz, hanem #1 miatt pasiknak is!


Vannak, akik a legjobb pasik / csajok láttán lefagynak, nem tudnak, mit mondjanak nekik, hogyan viselkedjenek.


Ezek nagyon komoly gondok egy fiatal életében, hiszen ott az álom pasi / nő előtte.


A legnagyobb hiba, hogy úgy viselkedsz, mintha nem is érdekelne. Ettől nem leszel menő. Így ő sem fog észrevenni.



Legyen önbizalmad!

Ha önbizalom hiány miatt idegesek leszünk, amikor beszélni kell valakivel, aki tetszik.

Néhány pont, amiben magabiztosságot lelhetsz:

- Agyadnak súgd meg, hogy, tudd, hogy azonos szinten vagy a vele. Ő is ember és ő is kíváncsi lehet rád.

- Koncentrálj azokra, amiben jó vagy. Humorodra, tehetségedre, hobbidra. Ez önbizalmat adhat.

- Nyugodt környezetben képzeld el, azt, amit szeretnél, hogy megtörténjen. Ha arra koncentrálsz, amit akarod, hogy történjen, a tudat alattid segíteni fog eljutni odáig. (ez a Pygmalion-hatás)

- Ez nyálas, de beválik: öltözz kényelmesen. Ha van valami, ami önbizalmat ad, szerencse fehér neműd, vagy kedvenc cipő, akkor azt vedd fel :)

- Vegyél mély levegőt, az megnyugtat.


Egy kezdeti kedves köszönés után jó, ha a beszélgetés nem áll meg rögtön, ezért kérdezz valamit. Minél kevesebbet kell neked beszélni, annál kevésbé leszel izgatott.

Néhány témát tervelj ki előre. Ezek vagy számodra közömbös, vagy számodra jól ismert témák kényelmesek lehetnek.


Ez lehet:

- Közös tanóra, amit együtt tanultok.

- Suli körüli történések.

- Közös barátok

- Közelgő suli programok


Tartsd szóval különböző kérdésekkel, de ne legyen belőle interjú.


A beszélgetés közben, ha kicsit ideges leszel, mosolyogj és vegyél mély levegőt.


Nem gond, ha lelépsz, mielőtt nagyon kínos lenne a szituáció, de mindenképpen valami kellemes dologgal és egy mosollyal köszönj el tőle:

- Örültem, további szép napot!

- Szép estét!

- Jó órát!


Ez egy kellemes kiinduló pontot adhat a következő beszélgetéshez.


Ha nagyon izgulsz, miközben vele beszélsz, picit pihentesd.

Ha már szívesen elhívnád randira, előtte elhívhatod egy csoportos tevékenységre.

- Van kedve lejönni többiekkel, megnézni a suli sport eseményt?

- Van kedve lejönni többiekkel, biliárdozni?

- Többiekkel kinézünk a sétányra, van kedved ott lógni?

...


Amíg a többiekkel vagytok, rájuk is figyelj picit, bár nem csak miattuk vagy ott, de ha túl sokat foglalkozol a sráccal / lánnyal, picit fura, kellemetlen lehet. Ezért jó, ha többiekkel is beszélsz.


Ne feledd, nem baj ha picit izgulsz. Mindenki izgul. Lehet Ő is.

Néhányan aranyosnak és emberinek tartják ilyenkor az izgulást. Ha valami kínosat teszel, mosolyogj, rántsd meg a vállad. De ne add a hülyét! (és ne vidd túlzásba!)

Azt sem feledd, hogy amit belül érzel, nem mindig leolvasható az arcodról. Még akkor sem, ha a szíved a nyakadban kalapál, más azt nem hallja.


Szánd rá az időd és szerezz gyakorlatot. Minden cikis döntésedet bocsásd meg magadnak. Mindenkinek vannak botlásai. És mindennél fontosabb: Érezd jól magad! :)

2014. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen várom az ellenvéleményüket azoknak, akik lepontoztak, mert érdekel a másik oldal is. Nem csak itt adok tanácsokat fiataloknak, ezért jó lenne tudni, mi volt ebben kifogásolható. Köszi!
2014. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"Szívesen várom az ellenvéleményüket "


Szép lista, de ezek csak klisék. Mindenki ugyanezt a pár "tanácsot" szajkózza, de azokon, akik nem mernek odamenni egy lányhoz, azokon ez nem segít közvetlenül.


"Minél kevesebbet kell neked beszélni, annál kevésbé leszel izgatott."

Ez nem igaz. Minél kevesebbet kell neked beszélni, annál többet fogsz azon stresszelni, mi legyen a következő kérdésed, mondatod.


"de ne legyen belőle interjú."

Önellentmondás. Minél kevesebbet beszélsz, annál inkább interjú lesz (előző pont).


"Ha már szívesen elhívnád randira, előtte elhívhatod egy csoportos tevékenységre."

Komolyan? Szerinted, aki alapból nem mer a csajhoz szólni "közönség" nélkül, mennyire fogja komfortosan érezni magát, amikor a csoportnak is meg akar felelni? Mert meg akar, hiszen azért vannak ilyen gondjai, mert túlértékeli, mit gondol róla a környezete.


"Ne feledd, nem baj ha picit izgulsz."

A picit izgulás tényleg nem baj, de aki nem mer odamenni, az nem picit izgul. El kell fogadnia mindenkinek, hogy ilyen esetben, jó eséllyel nem lesz folytatás, hiszen ki akarna egy olyan emberrel foglalkozni, akivel két értelmes szót nem tud váltani. Ez nem a másik hibája lesz.


Voltam hasonló helyzetben és baromi nehéz volt leküzdeni, túllépni rajta. Hasonló tanácsokat én is megkaptam, de ezek nem jó tanácsok.

2014. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7

Na és hogyan küzdötted le?

2014. szept. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, egy bizonyos intelligencia szint is kell ahhoz, hogy az ember megértse, hogy nem fekete és fehér a világ. Ha csak kérdez valaki és várja, h a másik beszéljen, az az interjú, ha csak te árasztod el a f*ságaiddal, az a tapintatlanság. Nos ha csak ez a kettő létezik számodra, az bizony nem fog segíteni. Ellenben a mindenben a rosszat keresés még inkább nem fog segíteni. :)
2014. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!