Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Komolyan, még mindig itt tartunk?

Komolyan, még mindig itt tartunk?

Figyelt kérdés

"Úúúú, én egy emancipált, önálló nő vagyok, kezelj úgy, mint egy férfit, tisztelj úgy, mint egy férfit. Ja, viszont neked kell megtenned az első lépéseket, nem vagyok kurvä, hogy én nyomuljak, miket képzelsz?"


Már kiraktam az esernyőt, szóval nyugodtan megdobálhattok az általánosítás rohadt almáival, de évek tapasztalatai igazolnak engem.

Eleinte csak a rövidtávú szexkapcsolatokat kerestem, amikben hellyel-közzel sikeres is voltam, de egy idő után már meg szerettem volna állapodni hosszabb időre. Az addigi kapcsolataim könnyűek és rövidek voltak, amiket boldogan kezdtem és könnyek nélkül zártam, akárcsak a partnereim. De most? Eleve olyat találni, aki rendelkezik némi alapvető kommunikációs készséggel már maga csodaszámba megy, de olyat, akit nekem kell nyúznom, hogy tegyen már valamit ő is az ismeretségek kialakításáért, hát finoman fogalmazva is rohadt nehéz. Pont most hétvégén próbálkoztam be egy nőnél, aki feltűnően illegette magát, de amint elkezdtem beszélgetni vele, nos.. ismerjük azt az érzést, amikor egy képzeletbeli tükör összetörik bennünk, igaz? Na pont az történt. Egy hangpostafiók beszédesebb, mint ő volt. Ez nem egyedüli eset, az utóbbi fél évben kb 5 ilyennel találkoztam.


Nem hinném, hogy a külsőmmel lenne a gond, hisz a régi kapcsolataim elsősorban arra épültek, a modorommal sincsen különösebb probléma, megtartom a 3 méter távolságot és sose mászok bele senki arcába, többnyire aktuális dolgokról beszélgetek az emberekkel, talán kissé cinikus vagyok, de nem pofátlan szinten. Mégis, az utóbbi időben egyetlen olyan nővel se találkoztam, aki akárcsak a legkisebb mértékben is mert volna kezdeményezni.

Talán halottlátókkal ismerkedtem eddig, akiket lesokkoltak a körülöttem lévő szellemek és azért voltak olyanok, mint a Cleverbot, vagy már nem tudom, de már ott tartok, hogy lassan visszaállok a régi életmódomra, mert az alkalmit kereső nők nem köntörfalaznak, legalábbis velem sose tették, igennel, vagy nemmel válaszoltak, semmi rizsa.


2014. nov. 10. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyet kell értsek nagyon sok nő ilyen, de nem mind... Én úgy vallom hogy a kapcsolatban a két fél alapvetően egyenrangú de attól még vannak férfi és női szerepek... A férfi legyen férfi, legyen domináns, védelmezze a nőt, viselkedjen úgy hogy a nő nőnek érezhesse magát... Ez a férfi-női szerep nem jelenti azt hogy egyik magasabb rangú lenne a másiknál. Legalábbis az én felfogásomban így van. Az hogy ki kezdeményez az részletkérdés. Ha a fiú nem mer én bátran szoktam... Nem leszek ettől ku*rva szerintem
2014. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy azok a nők is emancipáltnak tartották magukat, akiknél össze tört a tükröd?


Én az egyenjogúságot kicsit másképpen látom.:

Szerintem egy nőnek illik mindent megpróbálni és nem a férfiakra várni vele. Pl.: füvet kaszálok, csapot szerelek, kereket cserélek, kutya házat barkácsolok. Meló helyen simán felkapom a nehéz dolgokat, nem rángatom el a férfi kollégákat, hogy "gyere mán'".

Viszont ismerkedésnél én is jobb szeretem, ha nem az enyém az elő lépés. Ha nem tetszik, vagy nem aktuális, konkrétan megmondom, hogy bocs, igen/nem. Ha szeretném, hogy kezdeményezzenek nálam, jól észrevehető jeleket küldök. Max egy kávémeghívás.

A férfiak szeretnek vadászni, azaz kezdeményezni. Ezért hagyom meg nekik.

2014. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem dobállak almával,az élet ìgy is ver téged rendesen.
2014. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az hagyján, hogy itt tartunk de ez egyre rosszabb lesz, ahogy a feminista maszlag terjed. Egyébként a mai modern világi társadalmat igazolja a kérdező problémája is: kalandra baromi könnyű találni valakit, komoly kapcsolatot viszont 100-ból 99-szer bebuksz.


A sztorihoz hozzászólva: egy magát ribiként kellető nőtől ne is várj magasröptű teadélutánokat.


Magamról annyit hogy 24 vagyok, zéró kapcsolattal, szó szerinti BARÁT-nőm van, néha több néha kevesebb, ezek is lazább dolgok. Már én is belefáradtam abba, hogy kapcsolatra alkalmas nőket keressek, és az egyedüllétem egyik oka, hogy vannak elvárásaim nekem is. Ezek nem nagy dolgok, például eszem megáll mikor egyetemen már a velem együtt végzős csaj nem tud helyesen írni, vagy csak szórakozik a srácokkal bent, otthon meg kapcsolata van, iszik, bagózik, krválkodik. Na itt keressen valaki normálisat, esélytelen. Én annyit tudnék még tanácsolni, ha van lehetőséged, menj külföldre, nyugaton és északon baromira terjed ez a dolog, mert az ottani országok férfiainak is ugyan ez a problémájuk, mint nekünk. Én legalábbis meg fogok ezzel majd próbálkozni, ha minden jól megy és külföldre megyek jópár évre, mert itt ...no comment.

2014. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, azért vannak még kivételek! ;) Egyébként én nyitott és közvetlen vagyok, imádok ismerkedni, mégsem kezdeményeznék soha és nem is kezdeményeztem soha. Szerintem az a férfi dolga. Az más kérdés, hogy egy nőnek is kell éreztetnie, ha kedveli a férfit, szóval nem minden a férfi dolga, de az én véleményem szerint a kezdőlépés mindenképpen. :)


22L

2014. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Abban az esetben is a férfi dolga kezdeményezni ha a lánynak tetszik?

Most komolyan ne nézzük már egymást hülyének.

Hát ha nekem valaki tetszik akkor miért ő fusson utánam.

De bírom ezt a "soha nem kezdeményezek, nem is fogok mert nő vagyok"

úristenmár.....

2014. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:

szinte mkihez nyitottan, barátságosan és kommunikatívan állok hozzá, persze csak ha nem bunkó az illető.

akkor is szívesen beszélgetek bkivel, ha kapcsolatban vagyok, de akkor nyilván nem "olyan" ismerkedési szándékkal.

Azt viszont nem szeretem, ha vki nagyon nyomul.

2014. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezért ábrándultam ki a nőkből 3 éve. Az ember a lelkét is kiteszi értük, ők a 2. lépést hiúságból akkor se hajlandóak megtenni.


Hát én meg sz@rom akkor le őket, foglalkozok magammal.

2014. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!