Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért kritizálják sokan a...

Miért kritizálják sokan a nagy korkülönbségű kapcsolatokat, amikor rengeteg esetben azonos korosztályú nő és férfi között is gyakori a szakítás, az egymáshoz nem passzolás?

Figyelt kérdés

A napokban végigpörgettem néhány oldalt olyan kérdések között, amelyek a nagy korkülönbségekről szóltak. A hozzászólások durván 80-90%-a ellenezte, kritizálta ezeket a párkapcsolatokat, és csak egy igen kis hányad pártolta a kérdezőket.


Úgy vettem egyébként észre az itteni kérdések között is, hogy irtózatosan sok a probléma az olyan kapcsolatokban is, ahol alig 2-3 év a korkülönbség a nő és a férfi között. A valóság is hasonló képet mutat, ha csupán abból indulok ki, hogy sok ismerősöm, haverom, kollégám stb. hányszor cserélték már le a nőit, a velük szinte teljesen azonos korú nőit életük során.


Sok olyan kérdés is elhangzott már, hogy 16-18 éves lány összejött egy 30-32 évessel, és nem hinném, hogy kisebb korkülönbséggel tovább tartana a kapcsolatuk. Nyilván sok tényezőtől függ, hogy egymáshoz passzolnak-e, vagy sem. Függ attól, hogy a fiatal lány mennyire érett a korosztályához képest. Függ attól, hogy a férfi mennyire fiatalos gondolkodású. Függ a közös érdeklődési köröktől, a világnézetektől stb. De ez ugyanúgy fennáll akkor is, ha az ominózus 30-32 éves férfi egy 28-30 éves nővel ismerkedik. Ilyen kis korkülönbség mellett is adódhatnak olyan brutális különbségek a nézetekben, felfogásban, hogy az félelmetes.


Sőt, sokszor olvastam már azt is, hogy egy 30 éves csak meg akarja húzni a 18 éves lánykát. Erre én rögtön reagáltam magamban: "miért, a 28 évest nem akarja?" :D Lehet úgy gondolja az a 30 éves férfi, hogy érdemesebb egy 18 éves fitt, előrelátó, érett gondolkodású lányra építeni, mint egy minden hétvégén lezüllő, gyerekes, hisztis, öntelt 28 éves nőre.


Akkor mégis mire legyen vélve a kritika azoktól a hozzászólóktól, akik mélységesen elítélik, megvetik az ilyen kapcsolatokat?


2015. jan. 16. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Ezért egy 18 meg egy 28 éves között nagy különbség van.


20 éves kor felett már teljesen más!

De addig még a többség éretlen, és tapasztalatlan, és még mondhatni gyerek is.

A legtöbbje nem élt még meg addig szinte semmit.


20 felett ez már változik és akkor már kitolódhat a kor, de istenem, a sok gyökér selejtes ember főleg itt is ezen az oldalon is vannak akik 30 éves koruk létére egy 16 évessel összejönnek azok nem férfiak, azok szerencsétlen retardált selejtek.


Le lehet szavazni! De ez van.

2015. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

16-18 éves lány, nehogy már 30-32 éves férfival járjon...

Gondolj a fordított esetre, 16-18 éves srác 30-32 éves nővel. Durva, mi? Pedig szerintem nem baj, ha a csaj az idősebb, csak ne ennyivel.

Vannak kivételek, de a 10< év korkülönbség nagyon sok, sőt nekem már az 5< is sok, de még belefér.


Kíváncsi lennék, egy ilyen 30-32 éves férfi mit keres 16-18 éves lányok társaságában...

2015. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Fiatal lány vagyok. A párom 50-en felül van. Két éve vagyunk együtt. És tudod.....én teljesen lesz.....om mások kötekedését. Mert szerelmes vagyok belé. Mindennél jobban szeretem, és jó nekünk együtt. Biztosan nem leszünk együtt örökké, de én most el se tudnám képzelni, hogy ne legyen mellettem.

2015. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vetem el.Legjobb barátnőm 21 és a párja 35.

Viszont barátnőm eleve érettebb a koránál,meg külsőleg is inkább 25 év körülinek néz ki.


Itt inkább a gondolkodás mód az ami össze hozhatja a nagy kor különbségű párokat.Na meg az,hogy egy idősebb férfinak már jó részt van saját lakása,autója,munka helye.Így egyszerűbb.


Mondjuk őszintén nem bírnék sokkal idősebb pasival lenni,mert én még sokak szerint is és magam szerint is sokszor gyerekes gondolkodású vagyok.Emellett hiába vagyok 22 éves. Vékony,alacsony,baba arcú vagyok 18-nak nézek ki.Meg 30+ pasi már gyereket akar a legtöbb(nyilván vannak kivételek).


Szerintem nincs a kor különbséggel gond,ha a párok megértik egymást,jól elvannak,szeretik egymást.

2015. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vázoltam a leírásban is két, viszonylag szélsőséges esetet. Nyilván nem minden 28 éves nő issza le magát minden hétvégén totál részegre, és nem minden 18 éves lány gondolkodhat éretten. Persze biztosan vannak kivételek, és ha te például kifogsz két ilyen esetet, azaz egy érett gondolkodású, művelt, intelligens lányt, és egy selejtes, kiélt (nem ragozom tovább) 28 éves nőt, melyik lánynak/nőnek nagyobb a valószínűsége, hogy össze fog jönni veled? (Szorítkozzunk most kimondottan csak erre a két esetre.)
2015. jan. 16. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!