Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ha volt az életetekben valaha...

Ha volt az életetekben valaha is "üres folt", azt hogyan lehet pozitívan előadni ismerkedéskor?

Figyelt kérdés

Ezek a "üres foltok" általában mindig negatív színben tüntetik fel az alanyt, azaz leginkább arra szoktak következtetni, hogy lelkileg nem éppen stabil emberről van szó, és így a további ismerkedést gyakorlatilag meg is pecsételi ez az információ.


Mit is értek "üres folt" címszó alatt? Például szerelmi csalódás után 1-2 évig semmit nem csináltatok, vagy egy elbukott vizsga után hónapokig teljesen elzárkóztatok a külvilágtól, vagy minden apróságon kiborultatok, vagy a rossz családi körülmények miatt törtetek össze lelkileg stb. Azaz olyan időszakra gondoljatok az életetekből, amivel nem szívesen dicsekedtek, s nem vagytok túlságosan büszkék rá.


Ismerkedés közben márpedig akár véletlenül is szóba kerülhet, hogy X évvel ezelőtt mit csináltatok, mivel foglalkoztatok, és egy "hát tulajdonképpen évekig semmit se csináltam, otthon vegetáltam, mert a Julis elhagyott" válasz nem éppen szívderítő. Ezeket a lyukakat mégis hogyan lehet ismerkedés közben hazudozás nélkül befoldozni?


2015. febr. 4. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén elmondod és annyi. Nem gond, mindenkinek van ilyen. Csak ne vidd túlzásba a depit.
2015. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, de a párom nagyon sokáig szenvedett egy lány után, iskolát is kellett végül váltania, tényleg csak vegetált kb. Nem lehet ezt nagyon pozitívan előadni, de nem is kell. Ezzel együtt váltál azzá, aki vagy. Főleg ha a múltban történt, mármint tényleg régen, de azóta kilábaltál belőle, akkor nem számít. Ha annyira nem régi a történet (a mi esetünkben ez volt, legalábbis a lányon már mondhatni túl volt, de a vegetálás megmaradt), nekem például nagyon jól esett, ahogy láttam, illetve mondta is, hogy általam jobb állapotban van.
2015. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban úgy, hogy bátran felvállalod!

A most jobban számít. Ha egy határozott és vicces fazon azt mondja, hogy régen X évig depizet, akkor túl is léptem a témán.


De ha egy depis gyerek ül előttem és majdnem a kardjába dől miközben elmeséli, hogy X évig csak vegetált, akkor már elgondolkodok azon, hogy akarok-e egy ilyen embert.

2015. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még pár év, Rühellek, és az alapvető ismerkedéssel kapcsolatos kérdéseidnek köszönhetően teljesen felkészülsz az oldal segítségével arra, hogy hozzászólj egy lányhoz.
2015. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Igazából ilyen dolog miatt,hogy szerelmi bánat,soha nem voltam rosszul évekig,pláne úgy hogy nem csináltam semmit.

Első szerelmemmel 2 év után lett vége,1-2 hónap volt az az idő,amikor tényleg majdnem minden nap rámjött a sírás, de fél év alatt túltettem magam egészen.A mostani párom pedig tudja,hogy volt ez a kapcsolatom,de hidd el,senki se fogja úgy megkérdezni tőled,hogy a vége után 2hónappal mit csináltál.Igazából ez fejben dől el, nem hagyhattam,hogy ennyire függjek más embertől. Az a véleményem,hogy bármilyen hasonló szituáción túl tudja magát tenni az ember tudatosan. Így ha nekem azt mondja valaki,esetleg a másik akivel randizom,hogy ő gyakorlatilag ki se mozdult, elhanyagolta magát és környezetét,csak azért,mert a Julis elhagyta,elgondolkodnék,hogy ha majd ha a társam lenne,ennél sokkal nagyobb gondokat,traumákat hogy viselne,és hogy dolgozna fel?

Az életemben egyetlen olyan 'fekete lyuk' volt amikor 14 éves voltam és apukám meghalt. Ekkor kb egy évig nem voltam szórakozni meg ilyen helyeken,gyászoltam.De az ilyen dolgot nem kell elhallgatni és szégyellni sem a másik előtt,normális ember ezt megérti.

Szóval egy embernek szerintem tudnia kell legyőzni a fekete lyukakat.

18L

2015. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

remélhetőleg mire feljön, megszeret annyira, hogy ne essen hasra tőle.


paradoxont viszont ne akarjál: döntsd el, hogy foltozol vagy őszinte leszel.


annyit még tehetsz, hogy míg nem bízol benne, letereled, pl. most nincs kedved beszélni róla,

vagy hosszú történet, egyszer elmondom,

vagy nem szívesen gondolok arra az időszakra.

2015. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hiába gondolják sokan, hogy ezt bátran fel kell vállalni (#1, #3), egy nőnél nagy valószínűséggel akkor is fekete pontot jelent, ha a férfi korábban éveken keresztül nem találta önmagát. Márpedig ha valaki instabil, abban nincs semmi vonzó. Talán egyetlen megoldás, ha poénként tálalom önmagamból bohócot kreálva, bár így meg szemen köpöm magam. Ha terelek (#6), az meg megint nem jó megoldás, mert akkor azt képzelheti az illető, hogy valamit rejtegetek, és ez mint első korty méregként hathat a továbbiakra.


#4: Köszönöm a gúnyos megjegyzésed! Senki sem születik extrovertált szupermacsónak, aki csettintésre kiszarja magából az önbizalmat és az optimizmust, de méltányolom a negatív viszonyodat a valamennyire pozitív hozzáállásomhoz.

2015. febr. 4. 09:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező,szerintem kicsit túlkomplikálod a dolgod.


Röviden elég megjegyezni, hogy komoly kapcsolat után pl sokáig nem találtál magadnak új párt. Nem kell elmondani, hogy teljes agóniában feküdtél otthon napokig zokogva a szakítás után.


Az emberek nagyrésze nem egyik kapcsolatból a másikba ugrik,hanem bizony sok üres folt van az életében.Ez normális szerintem.

2015. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PearlDiver ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért szeretnél pozitívan előadni egy negatív dolgot, valakinek, aki irtózik az ilyen jellegű negatívságtól, szóval miért próbálod beállítani magad olyannak, amilyen nem vagy/voltál, annak érdekében hogy a lány azt gondolja rólad, amit te szeretnél, az igazság helyett?

Az a véleményem, hogy ha társra vágysz és voltak fájdalmaid az életben, akkor ne olyat keressél, aki elől ezt el kell titkolnod vagy ferdítened a múlttal kapcsolatban. Olyan lányt keress, aki megértő, és bár nem kell az önsajnálat tengerében fuldokolnod, de nyugodtan el tudj mondani neki keményebb emlékeket is. Az a lány, akit zavar a múltad ilyen jellege, nem neked való, felesleges miatta manipulálni.

2015. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: Ez mind nagyon szép és nagyon jó, csakhogy te nem veszed figyelembe, hogy a nőknek férfi kell, és nem egy szerencsétlen, elcseszett múltú senki, akiről feltételezendő, hogy a jövőben bármikor "visszazuhanhat" a korábbi állapotába. És ugye nem kell részleteznem a nők komplikálásra való hajlamát, vagy éppen a kíváncsiskodó barátnőket, akik kényelmetlen helyzetbe hozzák a lányt:


Barátnő: Na és mit dolgozott a párod?

A lány: Hát évekig semmit se nagyon, mert depresszióba zuhant a sikertelenségei miatt.

Barátnő: Ja, ő ilyen pszichológiai eset volt?

A lány: Nem, csak hát... izé... nem volt szép élete, és hát...

Barátnő: Jaaa... miért vagy együtt ezzel az agybeteg depresszióssal? Sokkal jobbat érdemelsz ennél.

A lány: De ő nem olyan!

Barátnő: Ő egy lelki csődtömeg, nyisd már ki a szemed.

A lány: ...


Na ezek miatt felesleges picsogni egy férfinak a kevésbé sikeres múltjáról bárkinek is...

2015. febr. 4. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!