Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi a teendő, ha komoly problém...

Mi a teendő, ha komoly problémám van a barátkozással és így a szerelemmel is? (Három lépés távolság, teljes őszinteség és spontanitás hiánya, és az áthatolhatatlan belső falam)

Figyelt kérdés

Sajnos komoly problémám van e téren. Nem vagyok képes normálisan barátkozni és kapcsolatban sem lenni, szerelemről nem is beszélve.


Önvédelmi mechanizmusom lehet, hogy a magam köré épített átvitt értelemben értett "falon" nemigazán engedek át senkit. Mindig megtartom a 3 lépés távolságot, hiába szeretném megosztani ami bennem van mindig csak részlegesen teszem meg, sosem mondom ki a teljes igazságot. Mindig van jópár dolog amit nem mondok el és csak annyit tudhatnak rólam amennyit én akarok hogy tudjanak.


Még nagyobb baj a spontanitás hiánya: mindig minden lépésen előre eltervezett, ha mégsem akkor nagyon rosszul érzem magamat tőle. Mindig tartok tőle, hogy megfognak vádolni azzal hogy tul.képp a valóság nem is ez hanem... de ezt nem folytatnám.


Próbálom egy nagyon érdekes, intelligens vicces stb. ember hatását kelteni ami sokszor be is jön, de mindig félek hogy kiderítik: ez csak álca és a valóságban csak egy rakás szar vagyok.


de közben mégsem vagyok az! Akik kevdelnek tudják hogy nem... Se az exeim, se a mára eltűnt barátaim nem mondanak rám semmi rosszat... Simán csak annyit, hogy nem értettek meg engem és én sem őket teljesen.


Kicsit olyan vagyok mint valami "anomália"... Nem illek sehová és akik ismernek elvarázsolom őket azzal amiket mondok - ők azok akik MAJDNEM láthatják a belső világomat - de mégsem törtéik ez meg. Nagyon zavarban tudok lenni, ha mégis megtörténik.


Szerelmes még nem tudtam lenni, szexben feloldódni nem tudok ahogy barátságban sem, sőt még a haveri találkozókon sem.


Durva, mi?


Nagyon végem van?



#szomorú #féreg #szánalom #görcsösség #nem tudok feloldódni #láthatatlan fal a lelkem előtt #3 lépés távolság
2015. ápr. 18. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el érezni. Egy embernek mondd el a valóságot. Onnantól könnyebb lesz tovább haladni.
2015. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sorstársam...
2015. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a fal dolog nagyon ismerős, sőt elég sokminden a leírtakból! Nem tudok segíteni sajnos, de nem vagy egyedül!

17/L

2015. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1


Érzek én, csak nem nagyon tudom kimutatni. Tudom mit kellene tenni, de egyszerűen nem megy... Sokszor tervezek el magamban gesztusokat, meglepetéseket, hogy ezt meg ezet fogom tenni, az illetőnek teszek jót önzetlenül (jól is érzem magam ettől) de 90%-ban nem sikerül. Meghátrálok és nem csinálok semmit.

2015. ápr. 18. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna magamról :/ Remélem lesz valami megoldás.
2015. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van... Nem tudok élni, és lehet hogy igaziból nem is akarok. A tegnap éjszaka pont erről beszélgetem egy tapasztalt haverral, és szerinte az első dolog, hogy eldöntsem élni akarok vagy meghalni (gyakorlatilag ez a mostani állapotom egyenlő a lassú halállal). Mélyen, belül. És akkor értelme lesz számomra a világ fogalmának, elfogadom a férfi és nő létét, a biológiai különbségeket, stb.... Kicsit filozofikus ez a racionális fejemnek, de van értelme. Csak nem hiszek a döntés etelben, nem tudok dönteni... Pedig 24 éves vagyok mindjárt.
2015. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!