Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szerintetek érdemes várni a...

Szerintetek érdemes várni a szex-szel házasságig?

Figyelt kérdés
Engem úgy neveltek, és úgy is szeretném csinálni, hogy azzal veszitsem el a szüzességemet, akit igazán szeretek. Vele is csak házasság után. Tudom, hogy ez a felfogás már nem menő, és régimódi, de vajon vannak még akik igy gondolkoznak?(esetleg pasik is?) Sokan azt mondják, hogy de mi van ha összeházasodtok és nem lesz jó a szex akkor mit csináltok? Hát szerintem ez marhaság. Mert ha ahhoz mész hozzá akit úgy igazán tiszta szivedből szeretsz, azzal a szex is jó kell, hogy legyen. Vagy ti mit gondoltok? És ha igazán szeretnétek valakit akkor várnátok rá a házasságig?
2011. okt. 15. 23:21
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

Szia. Engem is megpróbáltak így nevelni. Az elgondolás szép, de nem érdemes megvalósítani. Megmondom, hogy miért.

A szex olyan dolog, hogy vagy képes vagy megkívánni a másikat. És az, hogy szeretem, és az, hogy megkívánom, teljesen külön kategória. Jártam sráccal, akit imádtam, tiszteltem, mert okos volt, jó humorú, stb, de mikor ott állt előttem egy szál boxerban... egyszerűen nem öntött el a vágy. Egy házasságban pedig a szex fontos. Akárki akármit mond, az.


Ha jól gondolom, a házasságról te is úgy vélekedsz, hogy ha egyszer megkötötték, akkor a válás nem opció. Ha a szex nem működik, abból gondok lesznek, nem is kicsik.


Mondok egy dolgot, amit érdemes átgondolnod:

Egy ember egy kapcsolatban mindig felteszi a kérdést: el tudom őt képzelni magam mellett egy életen át? Ha egyértelmű nem a válasz, akkor ne feküdj le vele.

Ha viszont együtt vagytok jó ideje, és mindketten úgy érzitek, hogy a másik az igazi, akkor mégis miért kéne megvárnotok az esküvőtök napját? Nem mindegy akkor,hogy esküvő e

2011. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Nem érdemes. Szerelem és szexuális vágy két teljesen külön dolog. Szerethetsz úgy valakit, hogy nem kívánod ( ez a ritkább) és megkívánhatsz úgy valakit, hogy nem szereted (GYAKORI!!) Egy házasság akkor ideális, ha mindkettő megvan.

Viszont nem fogod megtudni, hogy megvan-e a vágy is, ha nem kerülsz intim helyzetbe a pároddal, csak a nászéjszakán (ahonnan ugye már nincs visszaút).


Én javaslom neked, hogy ne feküdj le minden emberrel aki szembe jön veled, de vedd figyelembe, hogy kevés ember gondolkodik úgy, mint te, és komoly konfliktusokat szülhet, ha folyton elutasítod, nemet mondasz.


Döntsd el ezek fényében. (mellesleg: nem akkora durranás a szex, mint ahogy a szűz emberek gondolják

:)

2011. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
84%
Én 17 éves fiú vagyok, és csak így lehet boldogan élni házasságban, ha házasság előtt sem a házastársammal, főleg nem valaki mással nem voltam együtt.
2012. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Persze csakis úgy ha Isten ott van az életetekben és a házasságban... Máshogy nem lehet boldogan élni, csak Istennel! Ez személyes tapasztalat, és látom másokon is hogy senki nem boldog Isten nélkül.
2012. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Utsó, ezek szerint aki nem hívő, annak a kapcsolata nem is lehet boldog?
2014. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Már jó régi a kérdés. Kérdező mi van veled? :)


Szerintem nem jó a házasságig várni a szexszel, mert ki kell tapasztalni, hogy úgy is összeilletek-e. Van egy barátnőm, aki volt egy barátja. Hatalmas nagy volt a szerelem, oda és vissza voltak egymásért, de a szex nem működött közöttük. Egyszerűen béna volt a srác, barátnőm hiába próbálkozott különböző dolgokkal. Két évig bírták egymás mellett, utána szakítottak. Ha ez házasság után derült volna ki, akkor elég csúnya vége lett volna.

2014. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 patkánylábú válasza:
Azóta szanaszét kurták XD
2016. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!