Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Római katolikusok! Akik...

Római katolikusok! Akik házasságig tiszták mradtak/akarnak maradni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Én elég vallásos vagyok, és ugye a házasságon kivűli testi kapcsolat bűn..így én is tettem fogadalmat, hogy házasságig várok. De néha úgy érzem nem bírom ki, pedig ki akarom! Néha úgy kívánnám a dolgokat:// Mit tanácsoltok? Köszi a normális válaszokat:)

15l



2013. dec. 1. 15:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha már eddig felébredt benned a vágy, akkor ezután is fel fog. Amilyen a mai világ, és amit állandóan sugallnak egyre jobban mindenhonnan... az alapján pokoli évek állnak előtted.Házasodj meg minél hamarabb szerintem.
2013. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Az USA-ban is nagyon erőteljes (más okból) a "szűzen a házasságba" mozgalom.

De hát találékony kislányok ám!

Szóval jut is marad is....

2013. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Noydra ***** válasza:
0%

Csináld csak, de ne csodálkozz, ha rosszul sül el az életed.

Mert akármennyire hangzik is túlzásnak, ez befolyásolja. Remélem észhez térsz, időben.

2013. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13%
Talán nem vagy rá kíváncsi, de én is a szkeptikusokhoz tartozom. Persze ne szexelj, fűvel fával, csak azzal, akit szeretsz, de az, hogy csak esküvő után akarsz szexelni, túl korai házassághoz vezethet. Ha meg rosszul sül el, válni is bűn. Szerintem csak akkor tudsz valakit igazán megismerni, ha együtt éltek, azt meg ugye elég nehéz szex nélkül.
2013. dec. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ez az oldal is jó: [link] Sok sikert! :)
2013. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
56%

Próbáld meg elhatárolni magad a média és a tv által nyújtott szexuális motívumoktól. Sajnos tele van velük a világ, céljuk, hogy fogyasztásra és bűnre indítsanak. Ha már kapcsolatban vagytok, igyekezz azon, hogy a lelki kapcsolatotokat mélyítsd el, s ezáltal erősítsd az önzetlen szeretet. Próbáljátok meg máshogy kinyilvánítani a szereteteteket (ajándékok, áldozatok...)

Imádkozz a tisztaságodért, sportolj, (kiváló feszültséglevezetés) stb.

Szép döntést hoztál, sajnos ritka már az ilyen a mai világban, sok sikert hozzá!

2013. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!