Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnál, ha csak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál, ha csak később derülne ki a párodról, hogy transznemű?

Figyelt kérdés

Ez a cikk gondolkodtatott el: [link]


Nem tudom, mi a jobb megoldás. A randik valamelyikén ezzel nyitni, vagy csak később elmondani.



2021. jan. 15. 14:38
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

„nem homo- vagy transzellenes”

„lehet, hogy úgy néz ki, mint egy lány, de attól még nem lány”

Válassz egyet.

„Miért kéne szerelmesnek lennem belé, miért kéne szexuális vágyat éreznem iránta azért, mert lánynak néz ki? Miért nincs jogom tudni róla, hogy kivel létesítek az érzelmin, »barátin« kívül testi kapcsolatot is?”

Nem kell, senki sem mondta, hogy szerelmesnek kell lenned belé. Ahogyan cisz nőkbe se kötelező szerelmesnek lenned. Van jogod tudni, hogy kivel létesítesz szexuális kapcsolatot és tudod is, hiszen ott áll előtted, látod, beszélgethetsz vele, megismerheted. Az, hogy milyen (biológiai) neműnek született, milyen kromoszómái vannak, mi volt/van a lába között, az a magánügye, nem fogja az orrodra kötni az első randin, vagy még azelőtt, amikor gyakorlatilag teljesen idegenek vagytok egymásnak. Ahogy azt sem fogja elmondani, hogy cukorbeteg-e, volt-e vakbélműtétje vagy hogy molesztálta-e az apja háromévesen. Akkor mondja el ezeket, amikor már megbízik benned.

„Ő nem lány, hanem transznemű. (Az most mindegy, hogy transsex vagy transgender.) Szerintem teljes mértékben kéne, hogy tudhassam azt, hogy transznemű.” Nem vagy tisztában a fogalmakkal. A transzneműség nem harmadik nem, hanem egy tulajdonság. Olvass utána: [link] [link]

„Hanem azt, hogy nem kéne rákényszeríteni a heterókra , hogy teljesen úgy bánjanak a transzneműekkel, mint a férfiakkal, nőkkel, a ciszneműekkel.” Ez nem kényszerítés, hanem egy teljesen alapvető elvárás. Kicsit átírtam, csak hogy értsd: „Nem kellene rákényszeríteni a magyarokra, hogy teljesen úgy bánjanak a cigányokkal, mint az angolokkal, németekkel, franciákkal.” Na, így milyen?

„Semmi bajom nincs a transzokkal, de ő akkor is transzlány, nem lány. És magukat is transznőnek hívják. És ez így is van.” Nem transznőknek hívjuk magunkat, hanem transz nőknek, különírva, ahol a transz(nemű) egy jelző. A te példád olyan, mintha én azt mondanám, hogy ne hívd magad férfinek, hiszen te egy heteroférfi vagy, nem pedig férfi.

2021. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 harminezer oxigén ***** válasza:
75%

Szia!


#30

"De itt egyesek azt írják, hogy elég elárulni a harmadik randin, az első szex közben, de még az esküvő előtt sem késő."


Senki nem írt olyat hogy, elég szex közben közölni, vagy az is elég ha csak az esküvő előtt derül ki.Ez csak magában a kérdésben merült fel egy, cikk kapcsán.

Én is és #2 válaszoló is (mint "érintett" személyek) írtuk hogy, ezt még a szex, de még az első csók ELŐTT tisztázni kell, az ismerkedés elején.


"Miért nincs jogom tudni róla, hogy kivel létesítek az érzelmin, "barátin" kívül testi kapcsolatot is?"


A kérdés alapvetően a komoly, hosszútávú kapcsolatokról szól, nem pedig az egy éjszakás "durr bele, bumm-bumm" szituációkról. De ha már szóba hoztad: Ilyen helyzetben is, még a szex előtt elmondanám hogy, transznemű vagyok, igaz én nem keveredek egy éjszakás kalandokba. (szerintem a második válaszoló is így vélekedik) A vita itt arról zajlott hogy, még a megismerkedés előtt (rögtön az első randin, vagy még előtte), vagy az ismerkedési fázis legelején (második-harmadik randi) kell ezt közölni.

Írtam is, jogod van tudni róla. Ha kételyeid vannak ennek kapcsán, jogod van ezt bárkitől megkérdezni. Ilyenkor hidd el, szintem minden transznemű közölni fogja veled. Kevés rémisztőbb helyzetet tudok elképzelni mint, mikor szex közben/utána derülne ez ki, mert akár agresszívan is reagálhat a másik fél. De ha netán valaki hazudna neked ennek kapcsán és te ez után, ennek fényében mész el vele hancúrozni, majd később derülne ki, annak van jogorvoslati lehetősége (megtévesztéssel, átveréssel rávenni valakit a szexre szerintem igencsak büntetendő, és nem csak a transz/cisz dolgot illetően, hanem bármely más tényező kapcsán).


"akkor miért lenne olyan szó, hogy transznemű?... ...És magukat is transznőnek hívják."


Én saját magamra eddig is és ez után is nőként tekintek. De sokan vannak, köztük te is, akiknél a transzneműség kizáró ok bármilyen kapcsolatot illetően. És pont ez miatt kell közölni hogy, bizony fiú szervekkel születtem, ez miatt kell transznőkén utalnom magamra. Nem magam miatt, hanem a másik fél iránti tiszteletből. Ez a szó nem miattam, nem értem van, hanem pont hogy miattatok, értetek van. (az orvosi, egészségügyi vonatkozásait most hagyjuk mert, az egy teljesen más téma)

Most nem vagyok kapcsolatban de, a jövőben olyan párkapcsolatban akarok és fogok lenni amiben a másik nőként tekint rám, nőként fogad el és azt hogy, a múltban milyen testben éltem egyszerű tényként elfogadja, már a kapcsolat legelejétől.


Niki


"akkor miért lenne olyan szó, hogy transznemű?" Ez a szó nem a transzok miatt van

2021. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!