Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egy transznemű férfi lényegébe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy transznemű férfi lényegében azt várja el, hogy én heteróként bukjak az ő férfi testrészeire?

Figyelt kérdés
Tehát ha most mint nő randizok vele, és egész idő alatt nem tűnik fel, hogy ő eközben férfi és nem is szól nekem erről, akkor nekem minden meglepetés nélkül az arcomon kell fogadnom azt, hogy a bugyi alól egy pénisz kandikál ki? És ő lehet felháborodva, hogy én ilyen esetben visszautasítom?

2021. ápr. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy Magyarországon betiltották a nemátalakító műtétet. Vagy van már ennél frissebb infó?

(Persze attól még külföldön lehet, hogy megcsinálják.)


Kérdésre válaszolva: szerintem nem jogos a felháborodás.

2021. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%

Erre is kéne valami szép kis törvény, hogy igenis legyen már joga tudni egy hetero embernek, hogy ha a másik ember, akit ellenkező neműnek gondol elsőre az valójában ugyanolyan nemű mint ő.


Mert ha mindenhol ezt pedálozzák, hogy márpedig el kell őket fogadni, így meg úgy, akkor tessék azt is elfogadni, hogy valami bizony egy születésétől fogva adott nemű párt keres és pont.

2021. ápr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
10: nézem az embert IS. De ha én születésemtől fogva tudod heteró vagyok, akkor nem fogom tudni a péniszt puncinak látni, bármennyire is vagyok elfogadó :DD
2021. ápr. 26. 03:16
 14/42 A kérdező kommentje:

12: kb. erről van szó.

Aki itt ezt lepontozta, fejtse már ki legyens szíves, hogy ezzel a hozzászólással mégis volt a gond.

2021. ápr. 26. 03:18
 15/42 anonim ***** válasza:
37%

10.-nek.


Mi? Miért kéne elfogadnom egy beteget?

2021. ápr. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan én nem pontoztam semmit, de mégis hogy képzelitek ezt a törvényt?

Mindenki köteles az első randin nyilatkozni a nemi szerveiről?

Esetleg lesz erről egy letölthető formanyomtatvány?

Vagy társkeresőre is csak a nemi szerveről készült hitelesített fényképekkel lehet regisztrálni?

És ha valaki megszegi, azt börtönbe zárnátok? Hány évre?


Amellett, hogy én kifejezetten megértő és elfogadó vagyok a transz emberekkel szemben, szerintem is bunkóság ezt elhallgatni és szerintem is teljesen rendben van, ha valakinek ez kizáró ok az ismerkedésnél. De hogy ezt törvényileg szabályozni kellene, az teljesen abszurd.

2021. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


#4,5,8,9

Csak hogy tisztán lássatok a nemi megerősítő műtétek (SRS) és a hormonterápia (HRT) TB finanszírozása kapcsán.

A TB eddig is max 10%-ban támogatta az SRS-t, feltéve ha a jogi nem- és névváltoztatás már megtörtént. (2020. május 29-én hatályba léptett az anyakönyvi törvény módosítása ami ezt az eljárást beszüntette)

A HRT-t semmilyen formában nem támogatja a TB. A gyógyszereket teljes áron kell megvennünk (ez nekem pl havi ~11000 FT), a hormonok felírását én pl magánban intézem, az időpontok esetleges csúszása miatt (így biztosabb a rendszeres gyógyszer ellátás, ezt szakorvos írja fel nem a házi doki)

Az SRS-re és a HRT-re is lehet igényelni egyedi támogatást, egyedi elbírálás alapján, (mint minden műtétre, kezelésre, gyógyszerre) de hogy ennek mik a feltételei azt nem tudom. Ehhez pluszban jönnek még az előzetes és a későbbi rendszeres laborvizsgálatok költségei, ezeket magánban érdemes intézni az időpontok elcsúszása, kitolódása stb. miatt.

Amit ennek kapcsán TB-re lehet intézni az a tranzíció megkezdéséhez szükséges orvosi szakvélemények (pszichiáter, klinikai szakpszichológus) megszerzése, én is így intéztem, két különböző pszichiátria és három szakember. (ezek megléte nélkül nem írják fel a HRT-t és nem végeznek SRS-t)

Az hogy a TB-finanszírozási rendszer kritikán aluli, nem a transznemük kezelésének a finanszírozása miatt van, hanem mert az állami egészség ügy messze alulfinanszírozott és egyre inkább leépítik. Lényszíves ne akarjátok ezt is a nyakunkba varrni.


#11

A fizikai(testi) nemváltoztatás nincs betiltva, lehet hormonokat felíratni, SRS-t végeztetni idehaza is, csak kicsit bonyolultabb lett, holott eddig sem volt egyszerű.

Amit viszont betiltottak az a jogi nem- és névváltoztatás. Tavaly május 29-én hatályba lépett az anyakönyvi törvény módosítása, mely kimondja hogy, onnantól kezdve az ember "neme" helyett a "születési nemet" kell nyilvántartani és ez az adat a rendszerben nem változtatható meg. Továbbá hogy ezt a jogszabályt a már folyamatban lévő eljárásokban is alkalmazni kell. Ez miatt egy transznemű az igazolványiban nem változtathatja meg a nevet és a nemet. Lényegében ez miatt vannak nők és férfiak akik ellentétes nemre és névre szóló iratokkal élnek (pl. Petrának a személyiében Péter szerepel és vice-versa)

Megjegyzés: ez egy 20 éve meglévő és alkalmazott jogi eljárás volt, igaz a jogi szabályozás nem volt meg hozzá teljesen, egy a hivatalok és az érintettek között kialakult szokásjog alapján zajlott ami hosszadalmas és bizonytalan volt. Valamint 2018. májusa óta nem bíráltak el ilyesfajta kérelmeket különböző dolgokra hivatkozva pl. adatkezelési törv., jogköri és hatásköri viták, eltérő jogértelmezés stb., ezért vannak akiknek már 3 éve!!!! nem bírálták el a kérelmét, amire a BFKH-nak 60 napja lett volna. (BFKH-Budapest Főváros Kormányhivatala)

Ez a jogszabály az Alkotmánybíróság előtt van, március 12-én a visszamenőleges jogalkalmazást egy határozattal törölte a jogszabályból mivel az alaptörvény ellenes több szempontból itt az AB határozata: [link] és az Ombudsman ennek kapcsán készült jelentése: [link] ezekben le vannak írva részletesen a korábbi korlátozás, és a mostani tiltás részletei.

Sajnos a BFKH nem fog repesve, minden bennragadt (2020.05.29. előtt beadott kérvényt) ügyet elbírálni, ezt az érintetteknek egyedileg kell kezdeményezni, akár közigazgatási per formájában, most én is itt tartok (2020.01.08. adtam be a kérvényemet, azóta várok és pereskedek)


#12

A helyzet pont az hogy jogod van megtudni, ezt jogod van bárkitől megkérdezni ha, netán ilyen kételyeid vannak. Ha hazudnak neked és te ezután mész el vele hancúrozni (megtévesztéssel vesz rá a szexre) annak van jogorvoslati lehetősége.

Ahhoz viszont nincs jogod hogy másokat arra kötelezz hogy személyes, szenzitív orvosi infót adjon ki magáról egy akkor még ismeretlen személy számára. De ennyi erővel akkor neked meg minden egyéb adatot is közölnöd kelljen a másikkal magadról pl. végzettség, származás, politikai nézet, vallás, anyagi helyzet, minden betegséged stb. hisz valakinek akár ezek is lehetnek kizáró okok egy kapcsolatban és akkor neki is joga van tudni minden dolgodról.

Fura szitu lenne: "Szia, tetszel nekem. Tessék itt van két iratszekrény, nézd át és szólj ha meginnál velem egy KV-t."


#kérdező

Hidd el, a legtöbb transznemű közölni fogja veled ezt a dolgot, különösen ha még a nagy-műtét sem volt meg odalent, még a szex előtt. Nem sok rémisztőbb helyzetet tudok elképzelni annál mint, hogy ez szex közben derülne ki rólam (akár műtét előtt akár műtét után) mivel sokan akár agresszívan is reagálhatnak erre. Mint ahogy arra is ha csak a normál életben derül ki rólam ez (tapasztalat). Ezt a második-harmadik randin, de a szex előtt mindenképpen közölni kell a másikkal.

Azt hogy van egy két eset amikor ez akkor derül ki, és néhány oldal, csoport transzellenes uszításnak használják ezeket (gondolom te is valami hasonló oldalon találkoztál ilyesfajta történettel) ne vedd általános érvényűnek. Ezeket az eseteket egyének követik el, amit mellesleg a legtöbb transz is elítél és nem helyesli.


Niki

2021. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a felháborodás részt illetően nem tudok okosat válaszolni, mert az mindenkinek személyes joga hogy felháborodjon, akár jogosan, akár jogtalanul.


Ami a félelmed illeti, teljesen egyszerű módon orvosolható: az ismerkedés kezdeti fázisában kérdezz rá, meg fog érteni, ha látja, mennyire fontos neked.


Nem ismerek olyan transznemű embert, aki meg merné kockáztatni, hogy fizikailag bántalmazzák egy az általad felvázolt helyzetben, mindegyikük beavatja a partnerét ha úgy látják, hogy intim kapcsolat kezd kialakulni. De biztosan van kivétel, mint mindig.


Ami a törvényt illeti, mire gondoltatok? A diszkóban mindenki kap egy a nemiszervének megfelelő jelvényt? Vagy csak a transzneműeknek kellene mondjuk sárga csiilagot viselni? A fiús lányok és lányos fiúk is kellene hogy viseljenek valamilyen jelzést?

2021. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis illene ezt előre közölni, nem csak míg szexre kerül a sor, hanem már akár egy csók vagy épp intimebb érintés is olyan amit így el lehetne kerülni, vagy szerinted egy hetero szívesen simogatná, csókolná a saját nemét?
2021. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#19


Én személy szerint az ismerkedés elején, második-harmadik randi , közölni fogom az érintettel ezt. De ha te ezt tőlem elvárod hogy még az ismerkedés előtt közöljem ezt akkor én meg elvárom hogy te minden egyebet közölj magadról (fentebb írtam hogy miket). te meg mindig tegyél fel egy "transzfób vagyok" kitűzőt, nehogy egy transz megszólítson.

De ez azért szitu függő is pl. ki kezdeményez. Ha én akkor evidens hogy már az első KV-nál közlöm vele, ha ő akkor légyszíves add meg az esélyt hogy megismerjen mint embert.

Te lényegében képletes "sárga csillagot" aggatnál minden transzra. #heil h**ler.


Niki

2021. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!