Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egy transznemű férfi lényegébe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy transznemű férfi lényegében azt várja el, hogy én heteróként bukjak az ő férfi testrészeire?

Figyelt kérdés
Tehát ha most mint nő randizok vele, és egész idő alatt nem tűnik fel, hogy ő eközben férfi és nem is szól nekem erről, akkor nekem minden meglepetés nélkül az arcomon kell fogadnom azt, hogy a bugyi alól egy pénisz kandikál ki? És ő lehet felháborodva, hogy én ilyen esetben visszautasítom?

2021. ápr. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
45%
Az nem transzfóbság, hogy valaki hetero, és ellenkező neműt szeretne párjának...
2021. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#21

Nem, abszolút nem transzfóbság ez. De az már igen hogy sokan (te is) felcímkéznének minden transzneműt mert "félnek" hogy netán egy transzneműt szólítanak le egy buliban.

Kulturáltan a másik ember méltóságát nem sértve is vissza lehet utasítani a másikat, igen ez miatt is. Mint írtam a transzok többsége közölni fogja veled ezt mikor intimebb irányba fordul a kapcsolat, még ha csak futó egy éjszakás dologról is lenne szó.

De ha már a jogoknál és bántódásoknál tartunk. Téged hányszor ért ez miatt sérelem? Hányszor találkoztál transzneművel, akivel akár csak felmerült az intim közeledés lehetősége? És szerinted egy transz hányszor találkozik/találkozhat negatív élménnyel csak a transzneműsége miatt? (és nem csak az intim kapcsolatokat illetően)

Te a #19 és #21 es válaszodban úgy írod le ezt mint ha ez mindennapos lenne számodra, holott szerintem a való életben még egy transszal se találkoztál.


Niki

2021. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

22: én társkeresőkön szoktam látni, hogy a heteró csoportban vannak fenn transzik. Önmagában ezzel tényleg csak akkor van komolyabb baj, ha a pofátlanabbik része ki sem írja, hogy mi a helyzet.

Ez nem úgy működik, hogy "semmi közöm hozzá, ő dolga", mert a legtöbb heterónak iganis kizáró tényező az, hogy ha férfi testrészekkel kerül kapcsolatba, és ezt minimális emberi tisztelet dolga előre közölni.

Megértem azt is, tényleg, hogy egy transznemű férfi nőként gondol magára és neki rossz érzés minden ez okból történő visszautasítás, de a világ az olyan, hogy sajnos nem a többség fog alkalmazkodni a kisebbséghez - magyarul nem leszek bzi csak azért, hogy az ő lelkét ne sértsem meg.

De erre nem is kellene sort keríteni, mert ha előre közli, akkor minden kellemetlenség el van kerülve. Csak hát sokszor ennyire sem hajlandóak.



Te gondolom transznemű vagy egyébként? Ha igen, te mit tapasztaltál?

2021. ápr. 27. 23:18
 24/42 anonim ***** válasza:
46%

Nos igazából a kérdező válaszolt jóformán helyettem.

Az egyik az ott kezdődik, hogy nem a szex az ami úgymond a kulcspont, hanem már alapból az elején, egy másik férfi kezét nem fognám meg, egy másik férfit nem ölelnék meg, egy másik férfit nem puszilgatok, egy másik férfival a kézfogás a legtöbb és pont. Ha már annyira a tiszteletben tartás a kérdése, akkor igenis ezt már ezek előtt illik tisztázni, ha már annyira a jogokat stb.


Aztán ott a második ami nekem is a gondolatom volt, hogy miért a többség alkalmazkodjon mindig a kisebbséghez? Ha már annyira a nagy elfogadásért harcolnak, mert gondolom direkt azért írod Niki-ként alá, mert Te is beletartozol a csoportba, akkor miért nem lehet azt elfogadni, ha egy másik ember, pl a heterok 99%-a csak ellenkező neműnek született párt tud maga mellett elfogadni.


Nekem aztán úgy overall nincs bajom se melegekkel se transzneműekkel amíg nem egyirányú a dolog, mármint, hogy ne csak az legyen, hogy mindenki fogadja el őket, de akkor alkalmazkodni is kéne, és ez bizony egy ilyen apróság, hogy akkor elején úgy kezdi, hogy figyelj, én valójában nem lány vagyok és ennyi, részemről akkor sem " hajtanám el ", de akkor biztos, hogy maximum beszélgetés lenne és ennyi.

2021. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#kérdező

Ezeket a dolgokat, egyének követik el hogy, nem közli veled a tényeket és átver. Te erre válaszul nem az egyént okolod hanem mindenkit aki transznemű, és általánosítasz.


#22 Mint írtam a legtöbb transz ezt közölni fogja veled már rögtön a legelején, vagy ha rákérdezel mert ilyesfajta kételyeid vannak. Az miatt hogy egy-két ember nem így tesz te mindenkit megbélyegeznél. Ha ez miatt utasítasz el valakit meg fogja érteni, amíg ezt a másik megalázása nélkül teszed. Az megismerkedés legelején meg szerintem igen csak tolakodó a másikat puszilgatni, ölelgetni meg taperolni hisz konkrétan még vadidegenek vagytok egymásnak.


A kérdezőnek is:

Igen, transznemű vagyok, transznemű nő (és nem férfi), bár szerintem ez egyértelmű volt a 17-es hozzászólásomból. És már jó pár kellemetlenség ért az miatt mert ez kiderült rólam. Csak néhány példa:

Buszon bérletellenőrzéskor a jegyellenőr hölgyemként megszólított, majd miután az igazolványon meglátta a nevet és hogy férfi" (most törvény tiltja hogy ezt lecseréljem) először azzal vádolt meg hogy az nem az én személyim és bérletem (a személyim számát írom a bérletre), miután elmagyaráztam neki hogy mi is a helyzet elkezdett hangosan az egész busz előtt b*zizni, k**ögözni és egyéb nem kellemes jelzőkkel illetni.

Postán ajánlott levél átvételekor szintén okirat hamisítással vádoltak, csak az után kaptam meg a levelet hogy felajánlottam nekik hogy akkor hívjanak rendőrt hogy tisztázzuk a helyzetet.

Még a zárások előtt, vendéglátó helyen nem akartak kiszolgálni mondván, ilyenfajtákat mint én ott nem látnak szívesen (a kollégája küldte el onnan, szolgált ki és kért helyette elnézést)

Az arcom szőrtelenítését (elektrolízis) akartam elkezdeni, de az első helyről elküldtek, miután rákérdeztek hogy transznemű vagyok-e, (ha rákérdeznek akkor nem titkolom) mondván pasik intim részeit nem vállalják. Még egyszer, az arcomról volt szó és nem a lábam közéről.

Párszor már beszóltak hogy melyik nyilvános mosdóba megyek be, néha igen sértő megalázó módon. Ha tehetem és van rá lehetőség akkor a mozgássérült illemhelyet használom ebből még nem is volt soha gondom, ha nincs akkor férfiben a fülkét, kitudja ha nőibe akarnék bemenni akkor néhányan talán rám is támadnának.

Intimebb esetben eddig egyszer ért kellemetlenség ez miatt, barátokkal beszélgettem egy vendéglátó helyen, mikor egy pasi megszólított ismerkedés céljából, biztos megtetszettem neki vagy ilyesmi, mikor válaszoltam a hangom elárult, ő meg magából kikelve ordibálni kezdett velem hogy mit képzelek magamról, dögöljek meg, b*zi és hasonló szavakat. Megjegyzem még nem öltözködök kimondottan nőiesen, inkább semlegesnek mondanám az öltözködésem, sokak szerint az alkatom és az arcom már eléggé nőies, de a hangom még igencsak pasis. Más hasonló esetekben kedvesen, nem megalázva tudtak visszakozni és odébbállni, ezen én sem sértődök meg, tiszteletben tartom hogy nekik kizáró ok ez, azt meg kifejezetten tisztelem hogy tekintettel tudtak lenni a méltóságomra.


Niki

2021. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
25: köszi a válaszaidat. Én bár nem vagyok a transznemű-meleg-feminista politikai nyomulás nagy barátja, de ezeket a veled történt eseteket őszintén sajnálom. Értelmes ember vagy és még erőszakosnak sem tűnsz, tanulhatnának tőled a sorstársaid, akkor gyorsabban megtörténne szerintem az elfogadás, amire vágytok.
2021. ápr. 28. 09:08
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, kédező, ez nagyon cringe... Itt egy transznemű válaszoló, aki rém türelmesen, példákon keresztül elmagyarázza neked, hogy akiknek ilyen szituációkban igazán gondjaik vannak, azok ők maguk.


Te attól rettegsz (kérdésedből kiemelve), hogy egy bugyiból az arcodba kandikál valami váratlan. Más meg attól retteg, hogy elemi, hétköznapi teendői elvégzése során inzultus vagy fizikai támadás éri. Ami a mindennapi életét ébredéstől lefekvésig áthatja. Össze tudod ezt vetni a saját rettegéseddel?


Erre te képes vagy olyat írni, hogy "tanulhatnának tőled a sorstársaid"... Értelmes embernek tűnsz, ennyiből mégsem értetted meg, hogy nem a transzneműeknek kellene leckéket venni Nikitől, hanem a te rettegő "sorstársaidnak" kellene szivet növeszteni :-(

2021. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

27: te meg azt nem értetted meg - pedig mások is leírták -, hogy a szívünk a helyén van, de ettől még szexuális gerjedelmet nem tudjuk magunkban, és nem is akarjuk megváltoztatni.

Röviden, mert látom, hogy szellemileg rászorulsz: attól, hogy pl. Niki helyzetét megértem és együtt tudok érezni vele, még nem fog egy másik pénisztre felállni a farkam.

2021. ápr. 28. 10:47
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vagy kérdező, hogy ilyen gyorsan reagáltál.


Adott két kisebbség a társadalmunkban:

1 - a transzneműek, akik alapból indokolatlanul hátrányosan vannak megkülönböztetve, gyakran kell verbális vagy fizikai erőszakot elszenvednük

2 - egy szexuális zavarokkal küzdő csoport (ahogy magad írtad az imént: akik nem tudják a szexuális gerjedelmet magukban tartani)


El tudnád magyarázni, nekünk hétköznapi embereknek, akiknek ilyen problémájuk szerencsére nincs, miért kellene az első csoportnak alkalmazkodnia a másodikhoz?


Nem vitatkozni kívánok veled, csak meg akarom érteni az érveidet, amik elsőre nekem morálisan vállalhatatlannak tűnnek. Lehet, hogy a sértő feltételezéseddel ellentétben nem vagyok szellemileg rászoruló, mert akárkit megkérdeztem, mindenki megdöbbent a 26-os válaszodban leírtaktól. Lehet neked is meg kellene kérdezned valakit, akiben bízol, hogy őszintén válaszol, pl. a barátaid közül.

2021. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
45%

Az nem megbélyegzés, hogy valaki elvárja, hogy ne 99% hanem 100% közölje vele előre, hogy figyelj ez a helyzet.

Ha annyira elfogadást akartok, akkor ezt is el kéne fogadni, ne csak egyik " oldal " engedjen mindenben.


Bár megint nem támadás, de egyszer olvastam egy érdekes szösszenetet valahol, hogy míg mindenben elfogadást akarnak egyedül magukat nem tudják elfogadni olyannak amilyennek születtek. Azért ebben is tényleg van valami kis apróság.

2021. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!