Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egy transznemű férfi lényegébe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy transznemű férfi lényegében azt várja el, hogy én heteróként bukjak az ő férfi testrészeire?

Figyelt kérdés
Tehát ha most mint nő randizok vele, és egész idő alatt nem tűnik fel, hogy ő eközben férfi és nem is szól nekem erről, akkor nekem minden meglepetés nélkül az arcomon kell fogadnom azt, hogy a bugyi alól egy pénisz kandikál ki? És ő lehet felháborodva, hogy én ilyen esetben visszautasítom?

2021. ápr. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, látom a válaszom második sor felénél tovább nem jutottál az olvasásnál amikor úgy tűnik elborult az agyad. Pedig a "Nyugati példálózások" is ott van és azóta is az összes érved a "Nagy Amerika" és több nyugati országokról szól. Egy olyan -nem csak populációban- különböző társadalmi régiót próbálsz hasonlítani kis hazánkhoz, aminek társadalmi alappillére a szabadság, és a lehetőségek hazája. A félelemkampányt pedig nem kell egyből támadásnak venni, hiszen ezen nagy országokban történő kampány félelemkampányként hat Magyarországra. Gondolj bele...


Kirúgtak valakit a munkájának minősége miatt ő pedig transzságra terelte az ügyet és bírósági per lett belőle. Foglalkoznának vele az emberek ha például egy dongalábú senkiházi lett volna az illető? Feltehetőleg nem. Viszont fontos támadó és ragaszkodó pont az LMBTQ szervezetnek, hogy ilyen és hasonló ügyekkel felhívják az emberek figyelmét, hogy igen a transz embereket (igen embereket, nemtől függetlenül) igenis érik hátrányos megkülönböztetések, bántalmazások. Amire ugye a másik oldal is egyből ugrik...és egy örökké forgó és körbe-körbe menő félelemkampány az eredménye...


Az LMBTQ emberek félnek a gonosz ciszheteró férfiaktól és nőktől, míg a ciszheteró emberek félnek egy a bugyiból kikukucskáló kis kukackától. Hiszen "Nekem most el KELL őt fogadnom. Nekem szeretnem KELL, mert ha nem, én is úgy járok..."


És ezek a befolyások és kölcsönösen ható félelemkampányok azok amik a mi, amúgy is begyöpösödött és konzervatív többségben lévő országunkat befolyásolják. Kíváncsi volnék, hogy saját országunkra levetítve vajon hány darab ilyen eredeti történet van. Bár nem nagyon élek médiatermékekkel pont ezen célok miatt, mégis tapasztalatom szerint hazánkban nem mindennapi a "mosdótéma", a "transztéma" sőt... semmi. Ha nincs külföldi inger, ritka a hasonló tartalom...


És miért fontos ez? Mert míg a fejlettebb vagy "fejlettebb" nyugati országokban a két párt odáig jutott, hogy nem az a célja egy-egy mozgalomnak hogy EGYENLŐ emberi jogokkal éljenek a transzok és a nem transzok sok esetben, hanem ki és milyen extra jogokat tud magának kiharcolni, addig amíg Magyarországon amit mi szeretnénk az egyenlőség.


Hidd el, rohadtul nem érdekel a te kis életed, ahogyan a mi életünk sem érdekel téged. Ez teljesen rendben is van, de az már nagyon nincs rendben, és igenis elnyomásnak és üldözésnek tekintem azt, hogy megtagadják az orvosi ellátást amint szóba kerül a transz téma, hogy főnököm közölte, ha belekezdek a tranzícióba akkor el lehet menni. És nem kell félni hiszen csak annyit mond nem csinálom jól a munkámat, úgyis neki fognak hinni. Mi nem akarok sem harmadik WC-t, nem akarunk extra jogokat, sőt személy szerint még azt sem, hogy érts velem egyet. Szimplán a jogsérelmeinktől szeretnénk megszabadulni és egyenlő tagjai lenni civilizációnknak...

2021. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#kérdező

Csak hogy akkor a hazai viszonyokat említsem az elnyomásról, üldöztetésről, megbélyegzésről:

2020.05.29. hatályba lépett az anyakönyvi törv. módosítása, ami miatt még mindig az szerepel az igazolványomon hogy "férfi" és az anyakönyvezett férfi nevem, ami miatt már kerültem olyan helyzetbe hogy jogtalanul bűnelkövetéssel vádoljanak (okirat hamisítás, okirattal való visszaélés) És ez egy hatályban lévő jogszabály miatt. Képzeld el a helyzetet mondjuk egy állásinterjún.

Még a törvény hatályba lépése előtt az enyémmel megegyező ügyeknél figyelmen kívül hagyták az alaptörvényben is rögzített jogokat amik elvileg mindenkit megilletnek pl Tisztességes hatósági eljáráshoz való jog.

2021.01.01. megszüntették az egyenlő bánásmód hatóságot ami a hátrányos megkülönböztetés ügyeivel foglalkozott. (és nem csak a melegek és transzok ügyeiben hanem bárkinek az ügyében akit valamilyen tulajdonsága miatt negatívan diszkrimináltak pl. egy szolgáltatás igénybevételekor)

Kormánypárti politikusok és közjogi méltóságok számos esetben tettek uszító megbélyegző kijelentéseket a melegek és transzneműek felé, csak néhány példa:

2019. májusában egy nyilvános fórumon Kövér László (a házelnök) másodrendű embereknek nevezte a melegeket, az örökbe fogadni szándékozó azonos nemű párokat a pedofilokhoz hasonlította.

Az fent említett törvény kapcsán a KDNP-s Vejkey Imre kijelentése, miszerint az érintettek véleménye nem számít (azért ez érdekes, ha ellened akarnak majd törvényt hozni a te véleményed vajon számítani fog-e)

Orbán még egy tavalyi rádió beszédében szintén párhuzamot volt a pedofília és a homoszexualitás között.

Dúró Dóra könyvdarálása mely során számos támadó, uszító kijelenést tett a melegek és transzok ellen.

Vagy épp Varga Judit nőnapi köszöntése amiben különbséget tesz ember és ember között.

Szivárvány zászlókat tépdestek le, égettek el a főváros utcáin amikből max szabálysértési eljárás lett.

A közelmúltban szélsőséges csoportok számos LMBTQI rendezvényt zavartak meg erőszakos módon, melyek ellen a rendőrség késve és vonakodva léptett fel.


Ezek nem a távoli "erkölcsi romlásban" élő nyugaton történtek hanem idehaza Magyarországon.


Bár szerintem ezekről a dolgokról nem nagyon hallottál, mivel nagyon el vagy foglalva azzal hogy fehér, hetero férfiként meg vagy bélyegezve és el vagy nyomva. De ha annyira el vagy nyomva légyszíves legalább konkrét idehaza megtörtént esetekkel, bizonyítékokkal támaszd alá az állításaidat.



Niki

2021. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!