Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egy transznemű férfi lényegébe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy transznemű férfi lényegében azt várja el, hogy én heteróként bukjak az ő férfi testrészeire?

Figyelt kérdés
Tehát ha most mint nő randizok vele, és egész idő alatt nem tűnik fel, hogy ő eközben férfi és nem is szól nekem erről, akkor nekem minden meglepetés nélkül az arcomon kell fogadnom azt, hogy a bugyi alól egy pénisz kandikál ki? És ő lehet felháborodva, hogy én ilyen esetben visszautasítom?

2021. ápr. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 31/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#kérdező

Senki nem várja el hogy felálljon neked egy pénisz láttán. Írtam, nem is egyszer, vissza lehet utasítani a közeledésünket vagy te is kihátrálhatsz ha netán "mellé lőnél" ilyen téren. Csak annyit várok/várunk el hogy ezt kulturáltan, ne a másikat megalázva tedd. Pláne ha tolakodó módon (ismeretlenül ölelgetés, simizés stb) közelednél felém akkor ne te legyél felháborodva mert "hoppá, félrenéztem valamit".


#30

Igen elvárhatod attól az 1%-tól is, de ez miatt nem süthetsz billogot a másik 99%-ra. És én és a többi 99% százalék meg joggal elvárhatja hogy, ne tégy ki minket megaláztatásnak, szidalmaknak vagy netán bántalmazásnak ez miatt. És azt is hogy ismerkedési szituban, visszautasításkor is ne az emberek 70-80%-a viselkedjen kulturáltan hanem a 100%-a.

"nem támadás, de" ez már önmagában támadó hangvétel, na mindegy. A helyzet pont az hogy mi elfogadjuk azt hogy ebbe a nem kellemes szituba születtünk és mindent megteszünk azért hogy ez javuljon, hogy ne egy szenvedés és gyötrelem legyen az életünk ez miatt. Vagy netán te némán tűröd ha gyötrelmes életet élsz és elfogadod vagy megpróbálnál tenni ellene bármilyen okból is van ez.


#mindkettőtöknek

De csak hogy, realizáljuk az irreális "bugyi alól kukacka" félelmeiteket (amivel még soha nem találkoztatok, csak netes legendákban):

Magyarország lakossága durván 9,5 millió. Az emberi populáció kb. 1,5%-a transznemű és/vagy interszexuális (hermafrodita) akiknél ez előfordulhat, ez az országunkra vetítve ~142500 fő. A nemek megoszlása kb 50-50%. tehát marad 71250 potenciális transz nő akivel összefuthattok. Ebből nyugodtan levonhatunk még 50%-ot (párkapcsolatban élők, akik nem kezdtek bele a tranzícióba, már megvolt a nagy-műtét életkor miatt nem érdekelnek titeket, eltérő szexuális orientáció stb. úgy (25-35 közé saccollak benneteket a hsz-ek miatt, stílus, szóhasználat, mondatszerkezet alapján)) tehát marad ~35625 nő. Azt még belese számoltam akik zsigerből visszautasítanak egy általatok leírt tolakodó közeledést. A #30-as és a kérdező válaszai alapján ennek mindössze 1%-ától (akik eltitkolják transzneműségüket) félnek és rettegnek, ami ~356 nő (legyen 400). Ez a ~400 nő fogja romlásba taszítani kis hazánk hetero férfiainak erkölcsét és szexualitását.


Niki

2021. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Korban jó tipp, 28 vagyok.

Hát ha az támadás, hogy valaki szeretne a kezdettől fogva tisztában lenni a szituációval, akkor arra nem tudok mit mondani...

Én részemről mondtam, ilyen helyzetben max annyit mondanék, hogy figyelj rendben, nincs baj, de akkor csak beszélgetünk, és semmi több, nem küldeném el sehova, megjegyzést se tennék rá, csak simán úgy beszélgetnék mint bárki mással. Szerintem ez teljesen korrekt én nem sértegetem ezzel, és a másik fél is simán csak megtisztelt annyival, hogy közölte ez a helyzet.


Aztán ahogy írtam, ez nem félelem, hanem csak pl nem tudom melyik nemhez vonzódsz, de amelyikhez nem azt szívesen megcsókolnád vagy ölelnéd? Egyszerűen nem esne jól, ha utólag kellene tudnom, hogy ez a helyzet.


Biztos erre is van valami szakszó, hogy születési nem, de a lényeg, hogy részemről azokhoz vonzódom akik születésüktől fogva nők.

2021. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Niki teljesen jól leírta a magyarországi problémát...

Félelemkampány és propaganda. Nyugati nagy példálózások...

Miközben feltehetőleg Magyarország lakossága nem találkozott még transz nővel, vagy ha igen nem is tud róla. De muszáj rettegni, hiszen mi van ha előbukkan a félelmetes kékeres méteres...


Teljesen jogos a felvetés...ha transznemű embereknek (esetleg a sárga csillag helyett) igazolniuk kell, hogy éppen mi van a lábuk között egy ismerkedés alkalmával, ez kölcsönösen elvárható a ciszheteró emberektől, iskolai végzettség, betegségek, sőt egy erkölcsi bizonyítvány is jöhet mellé biztos ami biztos.


Transzneműek párkapcsolati élete amúgy is gyötrelmes amennyire én tudom és csak saját tapasztalatból tudom mondani: a legtöbb transznemű el fogja mondani mi a szituáció, hiszen nekik sem feltétlenül vágyuk ez az irreális rémtörténet, hogy intim helyzetben előugorjon valami "nem odavaló". Személy szerint én már akkor elmondtam páromnak amikor először találkoztunk randi szinten... pedig (sajnos) még mindig nem tartok ott 8 év alatt sem, hogy megkezdjem a tranzíciót, akkor pedig teljesen lehetetlennek is tűnt. Szóval szerintem ettől nem kell félni...


Illetve egy dolog ami még megfogta a gondolatomat. Feljebb említette valaki hogy ő még a kezét sem fogná meg másik férfinak. Feltételezem a kézfogás az teljesen heteró és más ugye? (Abba most bele sem szeretnék menni hogy transz nő az nem férfi) Tipikus a mai társadalomra jellemző nevelési módszer. A fiúk nem sírnak. A fiúk nem mutatnak érzelmeket. A fiúk nem ölelkeznek, nem fogják meg egymás kezét...mert az már evolúcióellenes... Pont mint egy színes, esetleg pink póló, ugye? Egy a társadalom által ránk erőszakolt normák miatt szenved sok férfi, transz nő, és persze azok akikhez nincs személyes tapasztalatom így nem tudok helyettük beszélni.

2021. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Én írtam a nem fognák meg a kezét, és ez mindössze a nyelvünk játéka úgymond, de egyértelmű, hogy a kézfogás - kézfogás között különbség van, mármint egy férfi esetében az egyetlen hogy kezet rázunk, talán így kellett volna fogalmazni.


Azt én sem akarom feszegetni, hogy nőnek vagy férfinek számít, de mint írtam, részemről, kapcsolatot, csak olyannal tudok elképzelni aki nőnek született, és szerintem a heterok tetemes része is. Ez pedig nem azok ellen szól akik átműttetik magukat, hanem ugyanúgy biologiailag be van kódolva, akár most mint az, hogy valaki nem érzi jól magát a saját nemében.

2021. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


#32

Szerintem egész jól tagolom a válaszaimat, hogy egyértelmű legyen mit melyik részhez írok. A támadó hangvételt az elfogadás-önelfogadás kapcsán említett szösszeneted nyitánya "nem támadás, de" kapcsán jegyeztem meg.

Attól hogy te, az általad leírtak alapján nem reagálnál sértő, támadó módon egy ilyen helyzetben, attól még nagyon sokan igen és még csak intim közeledés sem kell hozzá, elég csak megtudniuk hogy transznemű vagyok. Te mégis kitábláztatnád velem és minden más transzneművel ezt, vagy csak köteleznél rá hogy rögtön közöljük ezt ha bárki is megszólít. Kitéve minket az ebből adódó támadásoknak, atrocitásoknak. Pusztán az miatt mert félsz hogy véletlen valaki nem közli ezt veled intim helyzetben. Sőt még törvényi szintre is emelnéd ezt (#12-es hozzászólásod).

Amikor már az ölelgetés, csókolgatás résznél tartasz már rég tudni fogod ezt mivel a nagy többség már közölni fogja veled (persze ha nem rögtön így támadsz le egy nőt mivel a kérdezőhöz hasonlóan nem tudod magadban tartani a szexuális gerjedelmed - amit már a szexuális zaklatásnak is lehet venni). Arra pedig rettentően kicsi az esély hogy olyasvalakibe futsz bele aki eltitkolná a kukackáját előled, mint ahogy eddig se futottál még össze ilyen nővel.

Nem mellesleg, azt írod hogy te csak a született nőkhöz tudsz vonzódni szexuális értelemben. Mégis a hozzászólásaid során azt taglalod hogy mi van akkor ha vonzónak találnál egy transzneműt és még kukackája lenne. Akkor te lényegében nem attól félsz hogy hetero pasiként egy transznőhöz is tudnál vonzódni? Ez csak egy gondolat, kérlek ne sértődj meg rajta, nem az miatt írom.


Niki

2021. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

De itt épp az a lényeg, hogy amit átlag helyzetben lát valaki az megtévesztő lehet, és a fő gond ezzel van, hogy megtéveszt. Az a része nem kötelezettség, hanem szerintem szimpla emberi tisztelet és norma, hogy igen ezt illik közölni.

Mert az, hogy most külsőleg, ismétlem külsőleg tetszik, és nem tudom mi a helyzet, esetleg próbálok kedveskedni, bókolni, udvarolni, hogy szépen mondjam, az még nem szexuális rámászás. Ahogy az, hogy esetleg ahogy alakul megölelem, vagy sétálás közben a kezét fogom szintén nem hiszem, hogy szexuális rámászás, de ez a kettő ettől független olyan dolog, amit a saját nememmel már nyilván nem tennék meg.


De ahhoz hogy ez utóbbi ne történjen meg akkor nyilván még előtte kell azért tisztában lenni a dolgokkal, mert most az, hogy nem esik le elsőre, hogy fogalmazzam, a műtéteknek nyilván ez a lényege, hogy kívülről ne lehessen megkülönböztetni.


Az olyan dolgokba, meg elnézést, de nem is szeretnék, és nem is tartom illőnek pláne nyilvánosan belemenni, hogy vajon odalenn mivel lehet másabb, mint a valóságban, mert bár nem vagyok se biológus se semmi ilyesmi, de azért annyi megtapadt, hogy úgymond mindkét nem nemi szerve azért összetettebb annál mint egy " bot vagy lyuk ".


Tehát még összefoglalásként szerintem azért három részre lehet bontani, hogy külsőleg vonzódni valakihez, a szexuális vonzódást, illetve működést, illetve harmadikként az érzelmi részt.

A háromból az első ami úgymond manipulálható, hisz elsősorban a vizuális ingerekre támaszkodunk, mindkét nem.

De a második kettő már, a másodikba nem akarok ismét belemenni, hogy érzésre milyen lehet, bár ugye biológiailag nekem még hozzátartozik, ugye, hogy család, saját gyermek, jó tudom megint olyan hogy van nő akinek eü okokból nem lehet esetleg gyermeke, de megint máshogy nem tudom megfogalmazni, harmadrészt meg ugye az érzelmi része, nekem egyszerűen ez nem menne, egyszerűen érzelmileg nem tudnék nőként tekinteni rá, mindig ott lenne a tüske, és ha később derülne ki simán rosszul esne nagyon.

2021. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

33: majd elolvasok mindenkit, most gyorsan erre hadd reagáljak.

Félelemkampány? A nyugati világban már lassan attól kell félni, hogy ha hangot adsz azon véleményednek, hogy mondjuk nem támogatod a melegházasságot vagy a harmadik nemű wc-t. Embereket lehetetlenítenek el, vagy csuknak egyenesen börtönbe, ha kifejtik az ellenvéleményüket, vagy teszem azt nem támogatják a kiskorú gyerekeik nemváltó műtétét... (Kanada)

Milyen félelemkampányról beszélünk? Dollármilliárdokat nyomnak a toleranciakapmányba, tolják az állandó gusztustalan hazugságfolyamot az elnyomásról, miközben a szólásszabadság gyakorlatilag szépen lassan felszámolódik.

Tudod te mi az a elnyomás, az üldöztetés? Nagyon nem az, hogy Niki megszégyenül minden alkalommal, amikor bemegy a női wc-be, mert csúnyán néznek rá vagy megszólják. Üldöztetés az, hogy az életedet lehetetlenítik el, megbélyegeznek, hazugságok sorát olvassák rád mindenféle bírói ítélet nélkül. Az az üldöztetés, hogy ezek után nem kapsz munkát, a karrierednek búcsút inthetsz, ha nem állsz be a sorba és nem bégeted ugyanazt az elmebajt, amit egy rohadt szélsőséges, erőszakos politikai oldal nyom. Pont, ahogyan az ma a konzervatív, republikánus, jobboldali nézeteket vallókkal történik. Louis CK, Woody Allen, Kevin Spacey stb. szintű óriások dőlnek le, miközben alig követtek el bármit, de még az sem lett a törvény előtt rájuk bizonyítva. És ne mondd azt, hogy miért keverem a meetoo-t ide, hisz most a transzneműekről beszélünk, mert mindez egy tőről fakad, ugyanannak a széldőbalos forradalomnak a különböző leágazásai.

Ma kb. mindenkinek jogai vannak, lehet nagy pofája, csak a fehér, heteroszexuális többségnek nem - nekik egy joguk van: tűrni.

2021. ápr. 29. 23:27
 38/42 anonim ***** válasza:
48%
jeeezusom... nagy bajok vannak kedves kérdező, kibújt a szög a zsákból most, szóval sértik a kissebbsegek a cisz hetero fehér ferfiak tobbletjogait... hmm szép szép.. ja meg a megeroszakolosdi #meetoo is politikai kampány, véletlenül sem az, hogy végre véget vessünk a rendszer szintű erőszaktevőknek is.. nemtudom hogy a helyi csapviz vagy a kinai vakcinas mikrochip, de valami nagyon megartott neked, de nyugodtan rettegj a konzervatív seggeden, aztan pukkadj meg mergedben, remélhetőleg egy sokkal nyitottabb és elfogadobb világ lesz ez lassacskán, és a magadfajta szépen felörlődik a saját görcsös, üldözési maniai, kenyszerkepzetei alatt :D
2021. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Amúgy csak egy kis érdekesség, tolerálni és elfogadni azért közel sem ugyanaz szerintem, jelenleg a toleranciára akarják kényszeríteni az embereket, de ez nagyon nem egyenlő az elfogadással, csak épp ez az, hogy úgymond ellenvéleményt, még ha kulturált is nem fogalmazhatsz meg, mert rögtön közellenség leszel.

Csak épp az a baj, hogy ez az egész folyamat is úgymond öngerjesztő, mikor van az egyén véleménye és van a közösség véleménye. Ennek viszont annyi a titka, hogy ha beültetsz egy adag embert egy terembe és nyilvánosan kéred ki a véleményüket akkor azt fogják mondani, amit a " közösség " elvár, viszont ha egyedül kérded, főként anonim akkor könnyen lehet hogy az adott csoportból mindenkinek más a véleménye.

Csak ugye egy közszereplőnek, politikusnak, színésznek, énekesnek, stb pl ha a magánvéleményét elmondaná ami esetleg nem egyezik azzal amivel " kéne " akkor akár a karrierje végét is jelentheti. Innen meg ki merné megkockáztatni a dolgot. Így jön létre ez a jelenség ami zajlik manapság is.


Külön 38-ra: A stílusod alapján éppenséggel Te sem lehetsz valami, nagyon elfogadó, ha számodra az konzervatív aki a megszokott, normál dolgokhoz szeretne ragaszkodni mert így érzi magát jól. Ugye megint oda lyukadunk ki, hogy igen minden jogot, meg " körbecsókolást " de aki úgymond átlag annak már jogai sincsenek, mert nem meleg, nincs átoperálva vagy valami?


Pár éve volt ugye amerikában mikor nagy port kavart, hogy nem vették fel az embert valahova dolgozni. Szimplán nem voltak megelégedve próbaidő alatt a munkájával, de épp az kimaradt, hogy át volt operálva. Aztán bosszúból meg perelte dollármilliókra a vállalatot mert, hogy azért nem vették fel mert át van operálva, miközben ugye a munkájával nem voltak megelégedve.

De az egésznek a lényege az, hogy ezt már ténylegesen ki tudják használni. Egyik oldalról ugye azt hangoztatják mindenben egyenlőek, ugyanolyanok, így a másik oldalról meg mégis mások, ha épp hasznot lehet belőle húzni.


Kicsit át vannak már a dolgok a ló túlfelére csúszva, csak az a baj, hogy a történelem már párszor bebizonyította, hogy itt is működik a hatás-ellenhatás elve, akár csak ha modern szempontból " jobb és baloldali " uralkodást veszünk Ókori Görög és Róma, egyenesen divatos volt szintén, hogy saját nemükhöz vonzódnak, a középkorban aztán ellenkezőjére fordult a dolog, jöttek az 1700-as, 1800-as évek, Francia forradalom eszményei, ismét divatba jött, hogy a saját nemükhöz vonzódnak és támogatják, aztán a két világháború és az utána következő szakasz ismét erőteljes üldözést hozott. Most épp a liberálisabb oldalra értünk ismét, és bár a jövőt nem látja senki, de nem elképzelhetetlen, hogy úgymond megint lesz egy fordulópont és akkor a másik irányba tolódnak el a dolgok.

Bár az is pont elég lenne ha valami arany középútra terelődne a dolog.

2021. ápr. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

39: ez így van, pontosan azok ma a legkevésbé elfogadóak, akik lépten-nyomon elfogadásért ajvékolnak.

A tolerancia egész pontsan azt jelenti: megtűröm a környezetemben azt is, ami egyébként nem tetszik, nem értek vele egyet. Tehát hiába nem tetszik pl. hogy léteznek melegbárok, nem lépek fel tevékenyen ezen szabados életforma ellen, nem gyűlölködök.

De! Ez nem azt jelenti, hogy az ellenvéleményemet nem mondom el, nem fejtem ki. A mai szélsőbalosok már régen nem toleranciát akarnak, hanem elhallgattatni az ellenvéleményt.

És elfogadást, ami azt jelenti, hogy mindenkit arra akarnak kényszeríteni, hogy az ő értékrendjüket vallja. Valójában nem azért akarnak ők gyermeket örökbefogadni, mert olyan nagyon családcentrikusak, és megszakad a szívük az intézeti gyerekekért. Ez a saját értékviláguk elfogadtatásának a fontos része, menete. És mindennek a nyomulásnak sajnos nem is lesz véleményem szerint vége, amíg hasonlóan erőszakos ellenmozgalommal nem találják szembe magukat. Ez még nem képződött meg. Bár szerintem ez csak idő kérdése, mert az embertömegek megvannak hozzá, Amerikában pl. pontosan lehet tudni, hogy a népesség legalább fele. Ahogy írtad: nem konzervatívok, hanem egyszerűen a normál értékrendjükhöz ragaszkodó, hétköznapi emberek.

Igazából minél erőszakosabban nyomják a propagandát, annál nagyobb ellenálás képződik. Nem lesz az egész világ b**i attól, hogy ezt próbálják elfogadtatni alapvető normaként.

2021. ápr. 30. 01:53
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!