Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nőt szexre rávenni pénzt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőt szexre rávenni pénzt ígérve, bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Nem szexmunkásra gondolok, hanem olyan nőre aki nem prosti, de valahogy pénzt ígérve neki, ráveszem hogy szexeljen, pl. úgy hiszi megkapta a pénzt de közben én nem is adtam oda de majd csak később jön rá.


Ez is csalásnak minősül jog szerint?



2022. okt. 4. 21:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2022. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

# 1


erre melyik törvény vonatkozik pontosan?

2022. okt. 4. 21:50
 3/31 anonim ***** válasza:
17%

NEM minősül csalásnak! Csalás: anyagi haszonszerzés célájból mást tévedésbe hoz, tart. Itt nincs anyagi haszonszerzés, hanem pont hogy a másik fél "bevétele" maradt el.

Ez nem Btk., hanem Ptk. kategória, de bevallom nem láttam még túl sok olyan pert amit valaki azért indított mert nem kapta meg a dugásért a beígért pénzt 😅

2022. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

"Btk. 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el."


Büntetési tétele 2-10 évig terjedő szabadságvesztés

2022. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
#4-es vagyok, szerintem ez alapján ez simán csalás. Nincs a törvényben ANYAGI haszonszerzés, szexuális szolgáltatás megszerzése ígérgetéssel szerintem igencsak haszonszerzésnek minősül.
2022. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
#4-5 "ÉS ezzel kárt okoz", hol van itt a kár? Ennyi erővel az is csalást követne el aki azt ígéri járni fogunk, de az első dugás után lelécel. Itt sem haszon, sem kár nem keletkezett.
2022. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Cpt_Obviously ***** válasza:
100%
Az elmaradt haszon is kárnak számít, sőt ez akár a nemi erőszakot is súrolja.
2022. okt. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%
Ha önszántából teszi, és nem adott volna számlát, akkor mégis mi olyan nagyon aggályos azon, hogy széthúzod az agyát?
2022. okt. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha pert nem is indítana ellened a nő, én egy ilyen húzás után nem felejtenék el a hátam mögé is nézni a helyemben.
2022. okt. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

#3: ezt nagyon rosszul tudod...


#8: az, hogy amellett, hogy előre megfontolt szándékkal becsapja, nem csupán jogilag vétkes, de még egy nyomorult pitiáner gerinctelen görény is.

Ami amúgy is valószínűsíthető, ha anyagi ellenszolgáltatás ígérete nélkül nem hajlandó dugni vele senki...

2022. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!