Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nőt szexre rávenni pénzt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőt szexre rávenni pénzt ígérve, bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Nem szexmunkásra gondolok, hanem olyan nőre aki nem prosti, de valahogy pénzt ígérve neki, ráveszem hogy szexeljen, pl. úgy hiszi megkapta a pénzt de közben én nem is adtam oda de majd csak később jön rá.


Ez is csalásnak minősül jog szerint?



2022. okt. 4. 21:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
#10 tény hogy roppant gerinctelen dolog (mondjuk k.rvának lenni sem teljesen erkölcsös, de mind1), de ettől még nem Btk-ba ütköző ha valaki az ígért vételárat nem fizeti meg. Ez tipikus polgárjogi kategória, amikor a szóbeli megállapodásban vállaltakat nem teljesíti az egyik fél.
2022. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

# 10


na szóval eddig nem derült ki mi a helyzet akkor. A csalás bűntett arra vonatkozik ezek szerint ha én azért verek át valakit hogy ezzel anyagi előnyre tegyek szert, kicsaljam a pénzét, ingóságát stb.


Itt ugye a "csalás" tárgya a szex, ami nem ingóság, nem pénz.

2022. okt. 5. 16:19
 13/31 anonim ***** válasza:
#11: ezt rosszul tudod.
2022. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

# 13


de akkor konkrétan melyik törvény vonatkozik erre?


mert az biztos hogy a csalás nem, mert az mindig arra vonatkozik hogy valakitől pénzt, ingóságot stb. csalnak ki, azért ejtik és tartják tévedésben hogy aztán a csalónak ebből anyagi haszna származzon.


Itt ugye a csaló nem akar pénzt csak szexet kicsalni.

2022. okt. 5. 16:22
 15/31 anonim ***** válasza:
65%

#14: megértem, hogy laikusként ez bonyolultnak tűnik, nem vagy jogász, nem kell értened.

Egyrészt de, anyagi haszna származik azáltal, hogy "megspórolta" azt a pénzt amit beígért. Ez nem különbözik attól, mint ha meg akarod venni a biciklijét, el is viszed, de cseszel kifizetni.

Másrészt ott az előre megfontolt szándék, ami súlyosbító körülmény.

Harmadsorban a szóbeliség nem mond ellent a bűncselekménynek, minden szóbeli szerződés szerződés, csak az ingatlan adás-vétel esetén kötelező az írásbeliség.

És nem, nem szexet akart kicsalni, ahogy nem hajvágást akarsz kicsalni akkor sem, ha megígéred a fodrásznak, hogy fizetsz, majd miután levágta a hajad, meglépsz fizetés nélkül. Teljesen mindegy, hogy a beígért ellentételezésért szexet kérsz vagy bármi mást.

2022. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

#15 ez nem teljesen így van kedves tanult kolléga. A kerékpárnál maradva. Ha nem fizeti ki a vételárat az Ptk. kategória. Polgári keresetet indíthat. Akkor Btk. ha vélelmezhető nem is állt szándékában a vételár megfizetése, de az ilyen adásvételi, szolgáltatási ügyleteknél ezt a legnehezebb bizonyítani.

Ha ennyire érdekel a téma, itt egy komplett tanulmány:

[link]

2022. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
#16: alapvetően igazat adnék, ha nem lett volna benne már eleve a kérdésfelvetésben is, hogy eleve nem is állt szándékában az ellentételezés...
2022. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
#17 ez így igaz, de egy eljárás során ez az ami a gyakorlatban bizonyíthatatlan lesz. Már ügyészi szakaszban lezárják az eljárást bizonyítottság hiányában hacsak nem tesz saját magára nézve terhelő vallomást.
2022. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

# 15

# 16

# 17

# 18


Elnézést azt még elfelejtettem odaírni hogy ugye nem szexmunkás nővel kapcsolatban értem, akinek egyébként legális is lehet a szolgáltatása, és mint ilyen jogosan mondhatja hogy nem fizettem ki a szolgáltatást, hanem pl. puncs weboldalon gazdag pasit kereső, pénzre utazó aranyásó nőket ha beetetek hogy majd milyen gazdagságban lesz része általam stb.

2022. okt. 5. 17:30
 20/31 A kérdező kommentje:

# 15


Az számít hogy a példáidban kifejezetten üzleti és ingó dolgokat is említessz? Fodrász vagy hogy magánszemélytől biciklit veszel.


De a példámban nem üzletszerűen szolgáltató szexmunkásról beszélek.


Hanem olyan nőről aki nem szexmunkás, csak a pénzt remélve belemegy a dologba.

2022. okt. 5. 17:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!