Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról, hogy sokan a megszakításos megoldást nagyban ajánlgatják?

Figyelt kérdés
Nem gondolnak bele az ilyen emberek, ha mondjuk egy 14 éves tini kérdezi hogy ez véd-e, ők meg azt felelik, hogy "persze, 4 éve így védekezünk", de az már mellékes, hogy ők mondjuk már huszon-évesek és nem baj ha becsúszik egy baba. Meg odaírják, hogy az előváladék csak kamu, stb. Legalábbis szerintem felnőtt ember ilyen kérdést nem tesz fel, mert tisztában van az alapvető szaporodásbiológiával. De most egy tinit erre bíztatni...?
2014. máj. 18. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Neked fogalmad sincs, mennyi buta ember szaladgál a világban. Sírni lenne kedvem. :D
2014. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom hogy ki ajánlgatja, de ez minden csak nem megoldás. Bármikor becsúszhat egy gyerek, iszonyatosan kockázatos.
2014. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Pedig a megszakítás igen is jó, akkor ha naptármódszerrel kombinálva van akkor 99% os védelmet nyújt a terhesség ellen.
2014. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem kell automatikusan riogatni. Azért az erős túlzás, hogy iszonyatosan kockázatos lenne!
2014. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Aki így akar védekezni csinálja felõlem, csak utána ne sírjon itt, hogy terhes és mit csináljon most.

Nem tartom megfelelõ védekezésnek amúgy. A párom és én is úgy vagyok vele, hogy nincs az a jó szex ami miatt érdemes kockáztatni egy terhességet. Mindig óvszerrel védekezünk, ha nincs akkor csak az orális szex jöhet szóba.

2014. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Pedig a megszakítás igen is jó"


Na, erről beszélek...


Gondolod, hogy az a tini, aki még annyit se tud, hogy így teherbe eshet-e, vagy hogy ha lenyeli, akkor terhes lehet-e, az majd napra pontosan tudni fogja, hogy mikor van peteérése? Szerintem még a fogalmával sincs tisztában... nemhogy majd naptáron még ott vezetgesse magának.

2014. máj. 18. 16:49
 7/12 anonim ***** válasza:

# 3


Ha egy olyan férfiról van szó, aki rendelkezik a kellő tapasztalattal és önkontrollal, és egy olyan nőről, aki már nagyon jól ismeri a testét és a ciklusát, nagy biztonsággal felismeri magán az ovulációt több nappal megelőző jeleket, és tudatosan nyomon követi azok változását, akkor lehet akár 99 %.


De szerintem a tini korosztályban ez mind a fiúkról, mind a lányokról rendkívül ritkán mondható el.


Épp pár napja kért tanácsot itt egy kétségbeesett tizenéves lány, aki nem szedhet hormonális fogamzásgátlót, a barátjával pedig egy hét alatt kétszer fordult elő, hogy a megszakított közösülés nem sikerült a gyakorlatban.


És akkor még nem számoltunk azzal, hogy egy nőnek bármikor lehet spontán ovulációja akár egy nagyon erőteljes orgazmus, akár valami más hatására, illetve azzal, hogy mégha igen kis valószínűséggel is, de az előváladéktól is teherbe lehet esni.


A kérdezővel együtt én is felelőtlenségnek tartom, ha bárki azt a látszatot igyekszik kelteni, hogy ez megbízható fogamzásgátlási mód tizenévesek számára.

2014. máj. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
16 eves vagyok es mi is igy vedekezunk.!! mit kell igy kiakadni.
2014. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is így védekeztünk négy évig sikeresen. Igaz, hogy 21 évesen kezdtünk szexuális életet élni és négy év után már akartunk gyereket, ami sikerült is.

Ebből kiindulva kifejezetten sikeresnek mondhatom a megszakításos védekezést, mert ameddig nem akartunk gyereket, addig nem is fogant meg. Amikor viszont akartunk, akkor nem voltak hormon problémák, sikertelen próbálkozások. Gumi óvszert és fogamzásgátló tablettákat soha nem használtunk, de naponta szeretkeztünk. Két gyermekünk van és ötven évesek elmúltunk.

Mindenki olyan életet él, ami neki tetszik és ami őt boldoggá teszi.

2014. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Majd amikor 16 évesen apuka leszel és az egész életed megy a levesbe mert egy felelőtlen gyökér vagy akkor megérted mit kell itt kiakadni hülyegyerek.


3as. Szerinted komolyan a mai tizenéves kölkök ilyennel szórakoznak hogy naptárazás, és tudják úgy kontrollálni a kilövellést? Meghallják hogy van ez a "módszer", aztán vagy sikerül kihúzni magömlés előtt, vagy nem. Ez minden csak nem biztonságos, ahogy fentebb is írták, az előváladékban is elfordulhat némi sperma, és a naptárazós módszer azért szintén nem 100%ig megbízható.

Én biztos nem tudnék nyugton aludni így, mert a lehetőség bármikor ott van hogy becsúszik egy gyerek. Nekem nem hiányzik havi szinten a stressz hogy most vajon megjön e vagy nem...Így is volt néhány alkalom amikor csúszott a barátnőmnek a menzesze, nincs szükségem arra a parára 3 hetente.

2014. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!