Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számomra megdöbbentő, hogy...

Számomra megdöbbentő, hogy milyen sokan alkalmazzák a megszakításos módszert, holott mindenki tisztában van vele, hogy mennyire nem megbízható. Miért alkalmazzák azok, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
Akik meg szeretnének, azok meg miért nem próbálkoznak élesben? nem igazán tudom megérteni az indokokat, amiket eddig olvastam, de ha valaki meg tudja magyarázni, írjon. saját tapasztalat is érdekelne, meg olyan is aki csak külső szemlélő, mint én is.
2010. márc. 18. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mi is jelenleg a megszakításos módszert alkalmazzuk. Kislányunk 4hós, és még egyértelmű, hogy korai lenne a kistesó. De az óvszert nem szeretjük, antibébit NEM fogok szedni, spirált nem tesznek fel, míg meg nem jön a havim. Csak ez maradt.
2010. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
ezt én sem értem. normális esetben az ember tervezi a családot. ketten, férj-feleség megbeszélik. ha úgy döntenek, most jöhet a baba, nem védekeznek sehogy, ha meg nem lenne jó, ha most jönne, tessék már védekezni....felnőtt emberek, komolyan. felelőtlen tinip*cs@król nem is beszélve, nekik az édesanyjuknak gratulálok innan is a remek nevelésükhöz. annyi jó fogamzásgátló módszer van már, egyesek agyilag mégis a középkor szintjén vannak. egyszer kérdeztem egy nőgyógyász barátomat, miért van ennyi abortusz, meg nem kívánt terhesség, ha állítólag a mai módszerek hibaszázaléka már igen pici. erre ő azt mondta, hogy a legnagyobb tudományos áttörés, a legjobb kivitelezés, a profi gyártás, ez mind nem ér semmit, ah a végfelhasználó egyszerűen nem használja. ő mondta ki a nagy igazságot...
2010. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát elméletileg sok gyakorlással egy férfi képessé válik az ejaluláció "szabályozására". De rizikós, mert oda kell figyelnie nagyon, és lehet ez rontja kicsit az együttlét élményét is. Gumi-párti vagyok, még akkor is ha a férfiaknak ez "zokni" érzés.

2010. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem mit ajánlanátok? Tudtok jobbat?
2010. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mondjuk én mindig is gyógyszert szedtem, kivéve, mikor akartuk a babát, meg 3 hó, amíg szoptattam, akkor gumi volt. szedtem ugyan azt a gyógyszert, amit szoptatás mellett is lehet, de abban nem bíztam meg 100%-ig. gumit én se csípem, ezért szedek gyógyszert, de ezeken kívül van még egy rakás módszer, spermicid, ami hirtelen eszembe jutott, meg még rengeteg. a sok közül szerintem mindenki ki tudja választania számára megfelelőt, a megszakításról az a véleményem, hogy kellemetlent a haszontalannal...
2010. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
pl. pesszárium + megszakítás.
2010. márc. 18. 10:49
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
hüvelykúp pl? vagy van az extravékony gumi? Sajnos én nem szedhetek tabit (gondolom nálad is hasonló van), de azt tartanám a legjobbnak.
2010. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
első, szerintem nőgyógyászodat kérdezd meg, vagy gyógyszerészt, tleg biztos tudnak jót ajánlani. vannak ilyen hüvelybe felhelyezhető spermicides cuccok pl., én mivel gyógyszert szedek nem vagyok túl tájékozott, de a doki igen! és a gyógyszerrel mi bajod egyébként? mindegyikkel problémád van, vagy csak 1 fajta nem jött be?
2010. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi leültünk erről beszélgetni a párommal, akkor tudtuk, hogy az óvszert nem szeretjük, én nem szedhetek gyógyszert egy betegségből kifolyólag és 1-2 éven belül szeretnénk babát. A megszakítás mellett döntöttünk, mert ha jönni akar a baba, akkor jöjjön csak nyugodtan, szerettel várjuk, de még nem volt sürgető az idő. Talán érthető ,hogy mit akarok ezzel mondani. Tudtuk, hogy ha jönne, akkor sem lenne semmi gond. Nem jött. 1,5 év múlva érett meg igazán az elhatározás, hogy most már nagyon szeretnénk babát, így nyilván felhagytunk ezzel a módszerrel. A baba egyből ott volt. Aztán a két gyerek között szintén megszakítással voltunk együtt, mondván, hogy jöhet a következő, ha akar. Megint nem jött, csak amikor kimondtuk, hogy most aztán mindent bele, várunk kistesó. Akkor ismét egyből sikerült. A kicsi most 3 hónapos, miután elég kicsi a korkülönbség köztük, így most nem kockáztatunk, most még nem vagyunk felkészülve a harmadikra. Most meghoztuk azt a döntést, hogy védekezni márpedig komolyan kell, marad az óvszer, spirált nem raknak fel addig, amíg be nem áll a ciklus. Nem hiszem ,hogy ez elítélendő lenne.

Persze ez más helyzet, mint a felelőtlen tinik, mi túl vagyunk már a 30-on és soha nem vetettünk volna el azért gyermeket, mert mi voltunk felelőtlenek.

2010. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Én 18 éves koromtól gyógyszert szedtem 4 éven át, utána abbahagytam, mert gyereket akartunk. De 3 évet kellett rá várni, mire sikerült. A doki azt mondta idő kell, mig helyreáll a hormonháztartásom. Pedig a legújabb, legkisebb hormontartalmút szedtem. Lehet azóta vannak mégkevesebb hormontartalmuak, de én mégegyszer nem kockáztatok.
2010. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!