Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nem volt még párkapcsolatom,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem volt még párkapcsolatom, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, holnap leszek 20 éves, és sohasem volt még párkapcsolatom. 13 évig egy katolikus suliba jártam ami sokáig csak lánysuli volt, tehát csak tőlünk 2-3 alacsonyabb évfolyamokban voltak fiúk, nekem csak lány osztálytársaim voltak. Mindig is elég introvertált típus voltam, és bár néha el-eljárogattam sportolni, vagy programokra, alapvetően jobban szerettem otthon lenni, írni és olvasni. Eddig a párkapcsolat annyira nem foglalkoztatott, mert az osztályomból is kevés lánynak volt barátja, de most hogy felkerültem a fővárosba egyetemre, nagyon zavar, hogy ennyire "tapasztalatlan" vagyok. Most már sokkal nyitottabb az életem mint régen, mert Pesten csomó ingyenes programra el tudok menni, meg a koli is nagyobb szabadságot ad. Jól érzem magam a koliban, viszont hetente hazajárok, és emiatt is mindig bűntudatom van: lehet, hogy hülyeség, de sokszor eszembe jut, hogy ennyi idősen már nem kéne mindig hazamászkálni, mert pont azért nem találok párt, mert nem maradok fent hétvégére (közben meg leendő angoltanárként hétvégente korrepetálok egy kisfiút a falumban így muszáj hazamennem gyakran- meg szeretek is otthon lenni nagyon). Eddig ugye elég keveset kommunikáltam fiúkkal a sulim miatt, és már attól is tiszta beteg vagyok, ha lány csoportársaimat látom, hogy milyen természetesen beszélgetnek a fiú csoporttársainkkal, és én is szeretnék ilyen lenni.

Amúgy voltam már szerelmes többször is, de 14-15 évesen még nem éreztem érettnek magam ilyesmire. Azt régóta tudom, hogy a lányok is érdekelnek, és most van is egy lány, aki tetszik, de nagyon úgy tűnik, hogy ő hetero. Egész jól összebarátkoztam vele, igyekszem vele gyakran beszélni, de ha esetleg visszautasítana, az így is alacsonyan lévő önbizalmam még tovább süllyedne, és nem tudom, azt hogy viselném.


Bocsi hogy ilyen hosszúra nyúlt, ezt még soha nem mondtam el így senkinek. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok, van esélyem így is párt találni? A csoporttársaim, akiknek nagyrészt van barátjuk, iszonyat rendesek, és azt mondják, nem kell foglalkozni ezzel, majd jön a szerelem ha jönnie kell. De én így is sokat vártam és nagyon félek, hogy soha, senkinek nem fogok kelleni.



2015. nov. 13. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"13 évig egy katolikus suliba jártam"

Itt kezdődik a probléma.

Miért járkálsz haza? Szüleid elvárják? Felnőtt nő vagy.

Talán el kéne kezdeni élni végre, mert így elszalad melletted a fiatalságod és 10-15 év múlva férj és gyerekek mellett majd azon kapod magad, hogy nem éltél, nem próbáltál ki dolgokat és csak vagy.

Járj el barátokkal amerre jól esik, bulizz, pasizz, vagy akár csajozz ha ők (is) érdekelnek. Ennek most van itt az ideje. A komoly tartós párkapcsolatot még nem feltétlenül erőltetném, mert neked igen más életed volt a sulid miatt.

2015. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy elvárják a szüleim, meg még nem is dolgozok, így elég nehéz lenne függetleníteni magam tőlük. Most miért baj hogy tartós párkapcsolatot szeretnék? Próbáltam már, nem érzem jól magam a bulis társasággal. Az egyszerűen nem én vagyok.
2015. nov. 13. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A pénz része érthető, az már kevésbé, hogy a szülők ezt elvárják. A hazamászkálás miatt ne legyen bűntudatod. Ha szeretsz otthon lenni, az jó. Meg ott a srác akit korrepetálsz.

De akkor alakítsd úgy az életedet, hogy férjen bele hét közben egy kis társas élet.

A fiúktól meg ne félj. Mi is emberek vagyunk. :) És nem harapunk. Pest meg elég nagy. Egy hetero lánynál nem sok esélyed lesz. De ennek sem kéne az önbizalmadat csorbítania, hiszen ő természetes okoknál fogva nem vevő rád, és nem azért mert nem tetszel neki, vagy ne tartana szimpatikusnak. :)

Keress olyan helyet ahova meleg/biszex fiúk lányok járnak. Pesten erre az országban a legjobb lehetőségeid vannak.

2015. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben említeném meg, hogy a tartós kapcsolat nem egyenlő a bulis társasággal!
2015. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lábjegyzetben tenném hozzá, hogy láttam már ilyen embert aki a tinikorát az iskolának és a szülői akaratnak áldozta, és bár nem akart volna fiúkról fiúkra szállni, de nem élte ki magát, aztán évekkel később a sok elnyomott elfojtott meg nem tett dolog felgyülemlett és robbant.

Nem akartam senkit megbántani de muszáj leszek. Eleve 13 év egy katolikus lányiskolában. Az mindent eredményez, csak nem egy normális mentalitású embert. Az introvertáltság is valószínű ennek köszönhető. HA most 20 és elmondása szerint 13 évig ilyen iskolába járt akkor 6-7 éves korától ott van. Az a sok marhaság ami ott érhette, egy ilyen fiatal pszichét, súlyos károkat tud okozni. Bocsi, ateista vagyok és az egyházi iskolákat tiltanám, mert károsak. Ahogy a vallások is, de ha valaki így boldog és maga talál rá Istenre, Allahra, Jehvára akárkire tegye. De itt már bele lett nevelve. Feltételezem a család is hasonló szentfazék, így kész a csőd. A mai világban ez olyan, mintha fognék valakit az 1800-as évek végéről és ledobnám a jelenben. Lenne baj nem kicsi.

Én javaslom, hogy lazítson a korlátain és bizony éljen kicsit, mert eddig nem nagyon tapasztalta meg mi is az szabadnak lenni, fiatalnak, és egyáltalán milyen élni. Csak van. És ez egészen más.

De ez is csak egy vélemény persze, ami mindenkinek van....

2015. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de egyáltalán nincs igazad. Olyan hatással volt rám az iskola, hogy tudom most már, milyen nem szeretnék lenni. A vallásomat tartom, de egyáltalán nem vagyok konzervatív és a szüleim se azok, csak azért irattak abba a suliba elsősként mert ott jó volt az oktatás. És szerintem az introvertáltságom sem innen jön, mert a legtöbb osztálytársam egyáltalán nem olyan volt mint én, és már oviban is kicsit más voltam mint a többiek, pedig az egy átlagos ovi volt.
2015. nov. 13. 15:39
 7/15 A kérdező kommentje:
A szüleim pedig épphogy nem tiltották meg hogy menjek bulizni meg fiúzni. Egyáltalán nem voltak szigorúak velem, egész egyszerűen én nem vágytam rá. A mai napig szívesen járok koncertekre, de a rendes szórakozóhelyek nem igazán izgatnak.
2015. nov. 13. 15:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, hogy 20 évesen tapasztalatlan vagy, sőt. Egyrészt nagyon sok férfi kifejezetten kedveli a tapasztalatlan lányokat, másrészt rengeteg huszon-harminc éves férfi szintén tapasztalatlan, akiknek tökéletesen megfelel a te tapasztalatlanságod is. Még nagyon fiatal vagy, nem kell erőltetni semmit, járj társaságba, próbálj meg nyitottabbnak lenni a fiúk felé, és meglátod, igazuk lesz a csoporttársaidnak, meg fog találni a szerelem téged is. Amíg nem, addig pedig legalább lesz időd tanulni a vizsgákra. Nem maradtál / nem maradsz le semmiről.
2015. nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Én 22 éves fiú vagyok Pestről, szintén nem túl szociális. Van barátnőm, szóval nem keresek párkapcsolatot vagy mást, de ha gondolod, beszélgethetnénk.
2015. nov. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Párkapcsolatod nem azért nincs, mert hazamész hétvégére. Ismerkedni hétköznap is lehet. Valószínűleg azért nincs, mert egy vagy több dolog az alábbiak közül fennáll esetedban. Találgatások, ha valami nem talál, akkor bocs.

- Lehet, hogy nem vagy szép. Lehet, hogy amúgy szép lennél, ha adnál magadra, ha csinosan öltöznél, de talán a szigorú neveltetésed miatt észre se veszed, de úgy öltözöl, mint a saját nagymamád. Talán nem vagy nagyon kisportolt sem, van itt-ott némi extra, ez van akinek bejön, de a többségnek nem.

- Mivel csak most kezdtél el érdeklődni, ezért eddig totál elzárkózó voltál, talán el is ijesztettél pár érdeklődőt, talán el is terjedt, hogy te ilyen kis magadnak való szürke egér vagy. Ez nem úgy megy, hogy pusztán az érdklődésed majd oda vonz hímeket, ez aktív folyamat. A lányoknak is megvan a maguk része még a legklasszikusabb felfogás szerint is (pl szemezés, hajcsavargatás, rámosolygás, szemérmes szemlesütés, stb). Attól, hogy te most nyitottál, még nem biztos, hogy azonnal lesz “kapás”.

- Lehet, hogy valójában nem is tetszik neked senki konkrét. Talán van a fejedben valami herceges-királylányos mese arról, hogy ki kell neked, de mivel nincs tapasztalatod a valódi fiúkkal, ezért finnyogva nézed a felhozatalt. Sajnos a lányok fejében élő kép olyan, mint a McDonalds fotói a hamburgerekről: nem sok közük van a valósághoz. Ha így van, akokr fel kell adnod azt, hogy a hercegedre vársz.

- Lehet, hogy unalmas vagy. Egész életedet otthoni olvasgatással töltötted, talán nem tudsz hozzászólni egy társalgáshoz, csak üldögélsz hallgatagon.


Ezek közül bármelyik, akár több is igaz lehet, és mind gátja lehet annak, hogy megtaláld a párod.

2015. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!