Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A petefészek cisztát észre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A petefészek cisztát észre lehet venni, amikor a menstruációval távozik?

Figyelt kérdés
Voltam nődokinál, mert nem jött meg a mesim és megállapította, hogy cisztám van és, hogy majd a menstruációmmal kiürül. Meg is jött a köv hónapban, de aztán az azt követőben megint nem. Ma megjött ismét és úgy láttam, mintha nem csak vér jött volna, hanem mintha valami "lepény szerűség"... lehet, hogy a cisztám kiüröült? Vagy azt nem lehet észrevenni?? Köszi a válaszokat!
2010. jún. 18. 13:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Mi a csoda??? Valamit nagyon sikerült félreértened. A ciszta a petefészek felszínén van, sehogy sem tud a menstruációval távozni....
2010. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
A ciszta -nagyon leegyszerűsítve- folyadékkal teli hólyag. Amikor menstruálsz, ez a folyadék távozik a vérrel együtt. De semmi egyéb.
2010. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Én értem amit kérdeztél, nem egy db cisztáról van szó, hanem sok apróról!!!

Kiürűl, de én nem veszem észre, mert kipukkannak,ésfolyadékként távozik, legalább is nálam így van.Van mikor nagyon fáj a hasam, de nincs meg, olyankor is távozik, és ugyan úgy betétet kell beraknom, és olyankor látszik, hogy kicsit sűrűbb folyadék állagú.

2010. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok a doktornak!! Nem is értem,hogy a többi nő,miért nem így szabadul meg a cisztájától??Ez egy akkora baromság,hogy válts orvost!!
2010. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Emberek ne írjatok már marhaságokat. A ciszták műtéti úton távolíthatóak el...
2010. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
igen, a cisztákat csak műteni lehet.. nem távozik az csak ugy el.. menj vissza a dokihoz, h megvizsgaljon ismét..
2010. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A másik lehetőség, hogy spontán felszívódik.
2010. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tisztánlátás kedvéért:


A petefészekciszták többsége jóindulatú (azaz nem rákos), és sok esetben maguktól, KEZELÉS NÉLKÜL elmúlnak.


Néha azonban egy-egy ciszta igen nagyra megnőhet, s ilyenkor műtéttel kell eltávolítani.

A petefészekcisztáknak nincs jellegzetes saját tünete, de kihatással lehetnek a menstruációra. Fájdalmas, erős vérzést okozhatnak, esetleg a menstruáció teljes elmaradását.

2010. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Csak a tisztánlátás végett:


Ne keverjük össze a cisztát a tumorral.

2010. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan írták már neten, hogy nem esnek neki egyből az embernek, hogy na akkor műtét vagy leszívás. Azért gondoltam arra, hogy távozott a mesimmel, mert nem szoktam görcsölni, de most nagyon fájt a hasam és mikor wc-re mentem akkor láttam, hogy mintha nem csak vér lett volna és azóta már nem is fáj a hasam. Mindenképpen visszamegyek dokihoz, de már nem ahhoz, akinél először voltam.
2010. jún. 18. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!