Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A petefészek cisztát észre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A petefészek cisztát észre lehet venni, amikor a menstruációval távozik?

Figyelt kérdés
Voltam nődokinál, mert nem jött meg a mesim és megállapította, hogy cisztám van és, hogy majd a menstruációmmal kiürül. Meg is jött a köv hónapban, de aztán az azt követőben megint nem. Ma megjött ismét és úgy láttam, mintha nem csak vér jött volna, hanem mintha valami "lepény szerűség"... lehet, hogy a cisztám kiüröült? Vagy azt nem lehet észrevenni?? Köszi a válaszokat!
2010. jún. 18. 13:51
1 2 3
 21/28 Morcika83 ***** válasza:

14:19es vagyok szerintem te ezzel találkoztál:


# Funkcionális petefészek-cisztának nevezzük azt a folyadékkal telt képletet, mely a petefészkek normális működéséből eredően következnek be, és megfelelő gyógyszeres kezeléssel el is sorvaszthatók.

Funkcionális ciszta alakulhat ki a meg nem repedt tüszőből (follikuláris vagy tüszőciszta). Ekkor a tüsző nem reped meg időben, így helyén sárgatest sem keletkezik. A ciklus folyamán tehát csak tüszőhormonok (ösztrogének) termelődnek, de sárgatesthormon (progeszteron) nem. A tüszőrepedés elmaradása legtöbbször stressz vagy szorongás következménye.

A szervezet ezen egyoldalú ösztrogén terhelésének vannak tünetei, és később lehetnek szövődményei is. Tünetei közül jellemző a ritka, de nagyon erős, fájdalmas, elhúzódó és alvadékos vérzések, melyek olykor bőrszerű szövetfoszlányokkal tarkítottak, melyet nem mások, mint az ösztrogén hatására túlduzzadt, azaz hiperpláziás méhnyálkahártya darabjai. A méhnyálkahártya egy darabban is kiürülhet (dizmenorrhoea membranacea). A fokozódó ösztrogénterhelés a középidőtől fokozódó emlőfeszülésben, fájdalomban is megmutatkozik. Mivel a nyakcsatorna állandóan ovuláció előtti állapotban van, a hüvelyből bőségesen ürül kristálytiszta, tojásfehérjeszerű nyák.

2010. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%
A CISZTA NEM CSAK MŰTÉTTEL TÁVOLÍTHATÓ EL!!!Nekem is volt és magától szétpukkant és a folyadék ami benne volt(mert van benne) kiürült a hasüregbe.Mennyi okoska van itt.Olvassatok már utána!!
2010. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Olvasd már el a válaszokat...


"A másik lehetőség, hogy spontán felszívódik."

2010. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok, nem akarok veszekedni, de akkor minden orvos hülyeséget mond?Mert nekem is azt mondta, hogy a menstruációval távozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tüszőrepedés, mert nekem nem 1 db van, hanem sok apró, ami kipukkan és kijön a menstruációval együtt.Ja és a doki azt mondta, hogy felesleges megműteni, mert visszatermelődik, majd ha gyereket akarok, akkor kell, hogy megműtsön előtte.Ha nem szedem a gyógyszert, még menstruációm sincs.Ez nem rák, nem tumor, ez jóindulatú ciszta, ami a petevezetékemben van végig.Ezt hívják PCOS-nak
2010. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Remélem egy orvos(tanhallgató) sem válaszolt! Ugyanis az, aki a beteget nem látva, vizsgálva tanácsokat osztogat, az erősen a felelőtlenek kategóriájába tartozik.
2010. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Victory82 válasza:
Szia!Nekem 6 éve 22 évesen volt petefészek-cisztám,semmilyen tünetem nem volt.Éves szűrésen vette észre a dokim és pár nap alatt láthatóan nőtt.Mondta,hogy várjuk 1 hetet,hátha felszívódik,de sajnos nem így lett.6 nap múlva rosszul lettem és laparotómiám volt.2 ciszta volt,egy 11cm-es és egy 7 cm-es,amik összetekeredtek,iszonyú fájdalom volt,nem kívánom senkinek.A jobb petefészkem felét ki is kellett venni!A doki mondta,hogy jó,hogy időben észrevette,mert elfajulhatott volna!Szerencsére a baba hamar sikerült,mondta is,hogy ne halogassam sokáig,mert ki tudja,hogy sikerül-e.Egy 2 és fél éves kisfiú anyukája.Bocsi az off-ért!Viki.
2010. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A dokid félreérthetően beszélt egy laikus számára. ő sem úgy gondolta, hogy a ciszta szó szerint a menstruációs vérrel együtt távozik, ugyanis ez nem így van, és nem is lenne lehetséges. ez akkor lehetne így, ha a ciszta tartalma (a folyadék) a petevezetéken át a méhbe folyna, és úgy jönne ki a vérzéssel, de NEM! a doki arra gondolt, hogy a menstruáció okozta hormonváltozás miatt a ciszta mérete csökkenni fog és fokozatosan felszívódik a folyadék vagy hirtelen kipukkad és a folyadék a hasüregbe távozik. ez tuti ezer %, hogy így van.
2010. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van.


"ami a petevezetékemben van végig.Ezt hívják PCOS-nak"


Igen, tudom mi az a PCOS, de te úgy látom nem. A ciszták nem a petevezetékedben vannak, hanem a petefészek felszínén.

2010. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!