Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek fogamzásgátlót nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek fogamzásgátlót nem túl rendszeres menstruációval?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. 2 éve vagyok együtt a barátommal és több mint egy éve élünk nemi életet...az óvszerrel vannak bizonyos problémáink..(múltkor kiszakadt mondjuk még időben észrevettük jó gondoltuk nem lesz baj.. kicsit később még 1 és még 1..:S egyik alkalommal sem ment el bennem.. de kicsit félek...)és a hülye rendszertelen ciklusom miatt fogalmam sincs h most csak szokás szerint késik vagy ez most már.. napok óta fáj már a hasam a mellem "bolond" vagyok..) de félek.. ha most nem vagyok terhes szeretnék fogamzásgátlót szedni de valahol azt olvastam h csak rendszeres menstruáció esetén javasolt..jah és anyuék nem tudják h nem vagyok szűz :S:S segítsetek kérlek!!!
2011. júl. 30. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem bízol meg a szüleidben. Anyukádban sem.


De a mai tinédzserek az internet mellett nőnek fel, nem csodálom hogy az emberek elidegenednek egymástól.


Nem lenne egyszerűbb beszélni anyukáddal?


Szerintem előbb kellene kérdezni, s aztán cselekedni. Ezt azért írom csak, mert akkor nem kellene idegeskedni semmin. Nyugodtabb lenne minden. Vagy kérdezz meg egy szakembert, aki ért is hozzá. De személyesen. Egyébként ne feledd, tinédzser vagy, dúlnak a hormonális változások, és ha emellé még fogalmazás gátlót is szedsz, előfordúlhatnak gondok.


De menj el szakemberhez és kérd édesanyukád segítségét! Gondolom tudja, hogy van barátod. És azt is tudja...


Szóval, jó lenne kiépíteni egy egészséges anya-gyermek kapcsolatot, és nemcsak akkor fordulni hozzá, amikor pénzre van szükségünk...


... máskor légy felelősségteljesebb, és mielött bármibe belekezdenél, informálódj. Mert azt hiszed, hogy kézben tartod a dolgokat, ez igaz egy darabig, addig ameddig valami váratlan nem tőrténik. Tudom nem lehet számolni sokmindennel, de ez egy olyan eset, hogy kis utánanézéssel elkerűlhető/megoldható a problémád.


Nem akarok rosszat, sem szidni, de napról napra jönnek az ilyen kérdések, és ez nem véletlen. Mert nem tudtok semmit! Felelőtlenek vagytok sokan.


Remélem máskor okosabb leszel, és nem csapsz a levesbe vakon...

2011. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát eleve fiatal lányoknak felírják azért h beállítsa a ciklust, legalábbis így tudom. Úgy h nem hiszem h ez akadályozná, bár azt is hozzá kell tenni h nem ajánlják ilyen fiatalon. Ha az ott végzett eredményeid rendben vannak és doki is rábólint, akkor szedheted. Szüleidnek meg el kéne mondani de ez a te dolgod. Mégiscsak ők fogják adni rá a ,,zsebpénzt". Mivel a leírásodból úgy tűnik h nem voltál még nőgyógyásznál, azt is hozzá tenném, hogy nagyon ideje van elkezdeni járni hozzá (lévén h már 1 éve élsz nemi életet).
2011. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én nagyon szívesen megbeszélném anyukámmal. csak nagyon félek hogy mit fog mondani.. megszid stb. ti hogyan mondtátok el a szüleiteknek???vagy hogyan mondanátok el???

jah és nem tartom magam felelőtlennek.. azt természetesnek találom hogy egy 17éves ember pláne 1 év után lefekszik a a barátjával.. na mind1..ha felelőtlen lennék nem vártam volna vele 1 évet...és nem azért aggódnék mert kiszakadt a gumi hanem azért mert fel sem húztuk..sokkal érettebbnek érzem magam a kortársaimnál..mind1..amúgy köszönöm a válaszokat találtam benne hasznos információkat.. és bocs hogy így reagáltam csak szidásból eleget kapok azért fordultam ide hátha itt nem ezt kapom...

2011. júl. 30. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vok. Nem az a baj h nemi életet kezdtél, hanem h nem voltál eddig nőgyógyásznál. Nemi élet megkezdésekor el kell menni, és utána évente 1szer.

Én 21 évesen veszítettem el és nem volt gond soha az ilyen téma szülőkkel. Már felnőtt voltam akkor, nem kellett ecsetelni, megbíztak már bennem ennyire.

H te hogyan mond el. Hát erre csak azt tudom mondani, hogy az igazi felnőtté válás ott kezdődik h semmit sem ciki megbeszélni szülőddel. Ezt a kor hozza. Megszűnik a ,,jaj csak azért mondja h nyaggasson" meg a ,,haggyál már" érzés. Ha nem bántad meg a döntésed, az a legokosabb ha elmondod a szülőknek, lehet nehéz lesz, de ha titkolódzol az mindig azt fogja mutatni nekik h ,,nem mondom el mert rosszat tettem". Ha nem bántad meg felelősségteljesen ki kell állni.

2011. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Na így a kérdés feltétele után kb 11 és fél évvel később az az érzésem hogy nem kell már a segítségem
2023. febr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A fogamzásgátló tabletta nem oldja meg a problémákat, csak elfedi azokat. Normális kivizsgálás kellene. Inkább, mint hogy felborítsa a hormonjaidat. Én még egyszer nem szedném azt a mérget, borítsa fel a nőgyogyó a saját hormonháztartását, és kínlódjon ő a durva mellékhatásaival, amiket sose mondanak el! Sokkal biztonságosabban érzem gumival, mint annó bogyóval. Mi megbeszéltük, a párom óvszert használ, csak meg kell találni a megfelelő méretet. Nem csak Durex létezik, mi Preventio Moments-et használunk, Rossmann-ban kapható.
nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!