Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció eltolása fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció eltolása fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg végre egy fontos műtéti időpontot. Itthon néztem a naptárat, persze hogy pont akkor lesz esedékes a havim. A műtétet semmiképp nem szeretném ez miatt elhalasztani (ha belekalkulálom hogy esetleg késik is, biztos halaszthatnánk vagy 2 hetet, és így is 2,5 hónap a várólista sajnos). Jelenleg nem szedek fogamzásgátlót. Ha előtte való hónapban elkezdem szedni és nem tartok szünetet, elméletileg nem fog megjönni, ugye? Vagy valamilyen hormonkészítménnyel lehet ilyenkor trükközni, azzal jobban járnék? Nőgyógyászhoz megyek addig természetesen, de hónapok óta várok a műtétre, persze hogy ilyen az én szerencsém. :(
2019. júl. 31. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen műtét?
2019. júl. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Így van, akkor nem fog megjönni...
2019. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gerincműtét sajnos...
2019. júl. 31. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Műtétet lehet végezni menstruáció alatt is. A menzesz jellemzően nem jár akkora vérveszteséggel, hogy ez problémát jelentsen. Csak hüvelyi műtéteket nem szoktunk akkor (kivéve, ha kifejezetten vérzészavar miatt van), mert zavaró a műtét közben.

Persze gerincműtét után kérdés, hogy mennyire tudod magad ellátni, betétet/tampont cserélni. Ha emiatt el akarod tolni, akkor emiatt felesleges OC-t szedni, nőgyógyász ad Norcolut tablettát, amit 1 héttel/pár nappal előtte elkezdesz szedni és amíg szeded, nem jön meg.

2019. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát megcsinálhatod, de nem egészséges. Jól felboríthatja a hormonháztartásod. Főleg ha utána abba is hagyod. Ha nem hagyod abba akkor viszont az első megvonásos vérzésig mindenképp védekezzetek máshogyan is.
2019. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenképp kelleni fog valami. Gerincműtét után szerintem örülök, ha fel birok majd kelni...
2019. júl. 31. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!